Jérémy Roy (Française des Jeux)  wygrał tegoroczną edycję klasyku Tro Bro Leon. Francuz po ataku z czołowej grupki faworytów pokonał Renaud Diona (Team Roubaix-Lille Métropole) oraz Lloyda Mondory (AG2R-La Mondiale). Michał Gołaś (Vacansoleil) zajął 11 pozycję.

Niestety po wczorajszym, dobrym występie Sylwestra Janiszewskiego w Tour du Finistère, dziś żaden z kolarzy CCC Polsat Polkowice nie ukończył 27 edycji klasyku Tro Bro Leon.

W drugiej fazie wyścigu utworzyła się kilkudziesięciu osobowa grupa faworytów wyścigu. Najczujniej zachował się Jérémy Roy, który na ostatnich kilometrach oderwał się wraz Jean-Luciem Delpech (Bretagne – Schuller), Renaud Dionem, Lloydem Mondory oraz Florianem Vachon (Bretagne – Schuller). Za uciekinierami podążyło jeszcze kilku kolarzy, ale nie zdołali oni dojechać do czołówki.

Michał Gołaś zajął drugie miejsce na finiszu z grupki pościgowej, przegrywając walkę o 10 pozycję z doświadczonym Jimmym Engoulvent (Saur-Sojasun). Były Mistrz Polski zajął 11 pozycję.

Wyścig Tro Bro Leon zaliczany był do cyklu Pucharu Francji Elity. Dzięki dzisiejszej dobrej jeździe i zajęciu 5 miejsca Florian Vachon obiął prowadzenie w tym cyklu.

Wyniki Tro Bro Leon 2010:

1 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux 4:58:26
2 Renaud Dion (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:00:03
3 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:05
4 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller
5 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller 0:00:13
6 Benoît Daeninck (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:00:38
7 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun
8 Perrig Quemeneur (Fra) Bbox Bouygues Telecom
9 Romain Lemarchand (Fra) Big Mat – Auber 93 0:00:43
10 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 0:01:22
11 Michał Gołaś (Pol) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:01:24
12 Cédric Pineau (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:01:28
13 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller
14 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale
15 Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit en Ligne
16 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
17 Lilian Jegou (Fra) Bretagne – Schuller
18 Sébastien Chavanel (Fra) Française Des Jeux
19 Yohan Offredo (Fra) Française Des Jeux
20 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun
21 Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
22 Jonathan Thire (Fra) Big Mat – Auber 93
23 Florian Morizot (Fra) Big Mat – Auber 93
24 Mathieu Claude (Fra) Bbox Bouygues Telecom
25 Gael Malacarne (Fra) Bretagne – Schuller
26 Stéphane Augé (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne
27 Maxime Mederel (Fra) Big Mat – Auber 93
28 Eric Berthou (Fra) CarmioOro NGC
29 Frédéric Guesdon (Fra) Française Des Jeux
30 Sébastien Turgot (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:01:36
31 Alexandre Pichot (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:01:39
32 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 0:01:41
33 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:01:44
34 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun 0:04:18
35 Jure Kocjan (Slo) CarmioOro NGC 0:05:18
36 Alexander Filippov (Rus) Katyusha Continental Team 0:05:43
37 Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne – Schuller 0:05:45
38 Alexandre Blain (Fra) Endura Racing
39 Stéphane Bonsergent (Fra) Bretagne – Schuller
40 Alexandre Usov (Blr) ISD – Neri
41 Jack Bauer (NZl) Endura Racing
42 Nicolas Rousseau (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:47
43 Nadir Haddou (Fra) Big Mat – Auber 93
44 Nicolas Vogondy (Fra) Bbox Bouygues Telecom
45 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun
46 Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun
47 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
48 Guillaume Blot (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 0:06:00
49 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne
50 Alexandre Lemair (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:07:39
51 Artem Topchanyuk (Ukr) ISD – Neri
52 Timothy Vangheel (Ned) Palmans – Cras
DNF Anthony Charteau (Fra) Bbox Bouygues Telecom
DNF Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom
DNF Anthony Geslin (Fra) Française Des Jeux
DNF Olivier Bonnaire (Fra) Française Des Jeux
DNF Mathieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
DNF Thibaut Pinot (Fra) Française Des Jeux
DNF Julien Bérard (Fra) AG2R La Mondiale
DNF José-Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale
DNF Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
DNF Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Remi Cusin (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne
DNF Julien Fouchard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne
DNF Tristan Valentin (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne
DNF Jérémy Galland (Fra) Saur – Sojasun
DNF Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun
DNF Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team
DNF Brice Feillu (Fra) Vacansoleil Pro Cycling Team
DNF Wouter Mol (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
DNF Martin Mortensen (Den) Vacansoleil Pro Cycling Team
DNF Tomasz Lisowicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Tomasz Smolen (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Tomasz Repinski (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Jaroslaw Rebiewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Laurent Beuret (Swi) CarmioOro NGC
DNF Diego Genovesi (Ita) CarmioOro NGC
DNF Enrico Peruffo (Ita) CarmioOro NGC
DNF Andrea Piechele (Ita) CarmioOro NGC
DNF Fabio Terrenzio (Ita) CarmioOro NGC
DNF Alessandro Raisoni (Ita) CarmioOro NGC
DNF Johan Le Bon (Fra) Bretagne – Schuller
DNF Matthieu Boulo (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Arnaud Molmy (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Fabien Bacquet (Fra) Big Mat – Auber 93
DNF Julien Mazet (Fra) Big Mat – Auber 93
DNF Johan Mombaerts (Fra) Big Mat – Auber 93
DNF François Jurgen (Bel) Palmans – Cras
DNF Rob Goris (Bel) Palmans – Cras
DNF Egidijus Juodvalkis (Ltu) Palmans – Cras
DNF Aidis Kruopis (Ltu) Palmans – Cras
DNF Geert Omloop (Bel) Palmans – Cras
DNF Jean Zen (Fra) Palmans – Cras
DNF Denys Karnulin (Ukr) ISD – Neri
DNF Rostislav Mykhaylov (Ukr) ISD – Neri
DNF Denis Flahaut (Fra) ISD – Neri
DNF Maksym Vasilyev (Ukr) ISD – Neri
DNF Oleksandr Martynenko (Ukr) ISD – Neri
DNF Mahsym Polishchuk (Ukr) ISD – Neri
DNF Ricardo Mestre (Por) Palmeiras Resort – Tavira
DNF Alejandro Marque (Spa) Palmeiras Resort – Tavira
DNF Nelson Nuno Vitorino Sequeira (Por) Palmeiras Resort – Tavira
DNF David Da Silva Livramento (Por) Palmeiras Resort – Tavira
DNF Daniel Mestre (Por) Palmeiras Resort – Tavira
DNF Luis Filipe Albino Silva (Por) Palmeiras Resort – Tavira
DNF Tomas Swift Metcalfe (GBr) Palmeiras Resort – Tavira
DNF Robert Partridge (GBr) Endura Racing
DNF Robert Hayles (GBr) Endura Racing
DNF Ian Wilkinson (GBr) Endura Racing
DNF Evan Oliphant (GBr) Endura Racing
DNF James Moss (GBr) Endura Racing
DNF Alexander Areekev (Rus) Katyusha Continental Team
DNF Valery Grinkovsky (Rus) Katyusha Continental Team
DNF Danil Komkov (Rus) Katyusha Continental Team
DNF Konstantin Kuperasov (Rus) Katyusha Continental Team
DNF Boris Shpilevsky (Rus) Katyusha Continental Team
DNF Viktor Shmalko (Rus) Katyusha Continental Team