Alberto Contador (Astana) utrzymując dziś żółtą koszulkę lidera wyścigu Vuelta Castilla y Leon, zapewnił sobie trzecie zwycięstwo w wyścigu etapowym w tym sezonie. Ostatni etap hiszpańskiego wyścigu wygrał Sergio Ribeiro (Barbot-Siper).

Ribeiro po finiszu z peletonu pokonał dziś Alberto Beniteza (Footon-Servetto) oraz Angela Vicioso (Andalucia-Cajasur).

Contador po raz trzeci w karierze wygrał wyścig Castilla y Leon. To kolejny sukces w wyścigu etapowym dla Hiszpana po zwycięstwach w Paryż-Nicea i Vuelta ao Algarve. Dwukrotny zwycięzca Tour de France wczoraj triumfował również w jeździe na czas.

Drugie miejsce w wyścigu zajął Igor Antón (Euskaltel) ze stratą 41 sekund do Contadora. 39 sekund za Antonem wyścig ukończył Ezequiel Mosquera (Xacobeo Galicia), który stanął na ostatnim stopniu podium.

Na 20 kilometrze zaatakowała ósemka kolarzy Arnold Jeannesson (Caisse d’Epargne), Grischa Niermann (Rabobank), Markel Irizar (RadioShack), Jose Angel Gomez Marchante (Andalusia-Cajasur), Gonzalo Rabuñal (Xacobeo Galicia), Ivan Melero (Burgos 2016-Castilla), Jose Herrada (Caja Rural) oraz Jose Mendes (La-Rota Dos Moveis). Niestety ucieczka została doścignięta na kilka kilometrów przed metą.

O zwycięstwie na ostatnim etapie  Vuelta Castilla y Leon zadecydował sprint z peletonu. Najszybszy okazał się Portugalczyk Sergio Ribeiro, który pokonał Alberto Beniteza oraz doświadczonego Angela Vicioso.

Jedyny Polak startujący w wyścigu, w klasyfikacji końcowej zajął 53 miejsce, ze stratą 21:13 do Contadora.

Pełne wyniki 5 etapu > tutaj

Poprzedni artykułJérémy Roy wygrywa Tro Bro Leon. Michał Gołaś 11.
Następny artykułTour of Turkey: Greipel najlepszy po raz piąty! Visconti wygrywa cały wyścig. Zobacz finisz.