Denis Flahaut (ISD-Continental) został zwycięzcą 51. edycji wyścigu Grand Prix de Denain, rozgrywanego na północy Francji.

Francuz po finiszu z peletonu pokonał swojego rodaka, Floriana Vachon (Bretagne – Schuller) oraz Enrico Rossiego (Ceramica Flaminia).

Na 197 kilometrowej trasie wokół Denain, bohaterami była dwójka kolarzy Mathieu Halléguen (Bretagne-Schuller) oraz Pavel Brutt (Team Katusha). Duet oderwał się od peletonu na 57 kilometrze i szybko zyskiwał przewagę, która maksymalnie wyniosła 4 minuty i 20 sekund. Na 80 kilometrów przed metą w pogoń za uciekinierami rzuciła się włoska ekipa Ceramica Flaminia.

Uciekająca dwójka poddała się na 40 kilometrów przed kreską a peletonu dochodziło do wielu ataków. Próbowali m.in. Pierre Rolland (Bbox Bouygues Telecom), Frédéric Guesdon (Française des Jeux), Björn Schröder (Milram), Edoardo Girardi (Ceramica Flaminia) oraz Romain Zingle (Cofidis), jednak żadna z tych prób się nie powiodła, a o zwycięstwo walczyli sprinterzy.

Najlepszym z nich okazał się Denis Flahaut, który pokonał Floriana Vachon (Bretagne – Schuller) oraz Enrico Rossiego (Ceramica Flaminia).

Jimmy Casper (Saur-Sojasun) był 8, Borut Bozic (Vacansoleil), który po dwóch zwycięstwach etapowych podczas lutowego Étoile de Bessèges, nieco przygasł był 42 i nie może wrócić do swojej formy z poprzedniego sezonu.

Wyniki Grand Prix de Denain:

1 Denis Flahaut (Fra) ISD Continental Team 4:30:45
2 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller
3 Enrico Rossi (Ita) Ceramica Flaminia
4 Denis Galimzyanov (Rus) Team Katusha
5 Daniele Colli (Ita) Ceramica Flaminia
6 Sébastien Chavanel (Fra) Française Des Jeux
7 Yauheni Hutarovich (Blr) Française Des Jeux
8 Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun
9 Thomas Fothen (Ger) Team Milram
10 Kris Boeckmans (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
11 Guillaume Blot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
12 Benoit Daeninck (Fra) Roubaix Lille Metropole
13 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale
14 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil Pro Cycling Team
15 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
16 Kenny Lisabeth (Bel) An Post – Sean Kelly
17 Fabien Bacquet (Fra) Big Mat – Auber 93
18 Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
19 Matic Strgar (Slo) Vorarlberg – Corratec
20 Cédric Pineau (Fra) Roubaix Lille Metropole
21 Romain Lemarchand (Fra) Big Mat – Auber 93
22 Pieter Ghyllebert (Bel) An Post – Sean Kelly
23 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
24 Nadir Haddou (Fra) Big Mat – Auber 93
25 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
26 Sep Vanmarcke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
27 Josef Benetseder (Aut) Vorarlberg – Corratec
28 Saïd Haddou (Fra) BBox Bouygues Telecom
29 Andrea Piechele (Ita) Carmiooro NGC
30 Jonathan Thire (Fra) Big Mat – Auber 93
31 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller
32 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole
33 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
34 Lilian Jegou (Fra) Bretagne – Schuller
35 Florian Morizot (Fra) Big Mat – Auber 93
36 Arnoud Van Groen (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
37 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg – Corratec
38 Artem Ovechkin (Rus) Team Katusha
39 Markus Eichler (Ger) Team Milram
40 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
41 Maxim De Busschere (Bel) An Post – Sean Kelly
42 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:06
43 Yoann Offredo (Fra) Française Des Jeux 0:00:07
44 Tom Van Den Haute (Bel) Landbouwkrediet 0:00:09
45 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale 0:00:12
46 Giovanni Bernaudeau (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:00:13
47 Rostislav Mykhaylov (Ukr) ISD Continental Team
48 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:14
49 Egor Silin (Rus) Team Katusha
50 Gael Malacarne (Fra) Bretagne – Schuller
51 Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha
52 Steven Caethoven (Bel) Landbouwkrediet
53 Maksym Polischuk (Ukr) ISD Continental Team
54 Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne – Schuller
55 Edoardo Girardi (Ita) Ceramica Flaminia
56 Kim Borry (Bel) An Post – Sean Kelly
57 Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun
58 Connor Mcconvey (Irl) An Post – Sean Kelly
59 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller
60 David Boucher (Fra) Landbouwkrediet
61 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha
62 Grégory Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
63 Kristof Vandewalle (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
64 Renaud Dion (Fra) Roubaix Lille Metropole
65 Olivier Bonnaire (Fra) Française Des Jeux
66 Yukiya Arashiro (Jpn) BBox Bouygues Telecom
67 Kevin Neirynck (Bel) Landbouwkrediet
68 Maksym Vasilyev (Ukr) ISD Continental Team
69 Dominik Hrinkow (Aut) Vorarlberg – Corratec
70 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
71 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
72 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
73 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
74 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
75 Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet
76 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun
77 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
78 Johan Le Bon (Fra) Bretagne – Schuller
79 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom
80 Fabrizio Lucciola (Ita) Ceramica Flaminia
81 Fabio Terrenzio (Ita) Carmiooro NGC 0:00:25
82 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
83 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Katusha 0:00:27
84 Alexandre Lemair (Fra) Roubaix Lille Metropole
85 Dimitri Le Boulch (Fra) Big Mat – Auber 93
86 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
87 Nicolas Rousseau (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:29
88 Stijn Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
89 Vincent Jerome (Fra) BBox Bouygues Telecom
90 Benjamin Gourgue (Bel) Landbouwkrediet
91 Thomas Voeckler (Fra) BBox Bouygues Telecom
92 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
93 Alessandro Maserati (Ita) Ceramica Flaminia 0:00:39
94 Frédéric Guesdon (Fra) Française Des Jeux 0:00:43
95 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:53
96 Arnaud Molmy (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:00:58
97 Alexandre Usov (Blr) ISD Continental Team 0:01:07
98 Mark Mcnally (GBr) An Post – Sean Kelly 0:01:14
99 Dominik Roels (Ger) Team Milram 0:01:16
100 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun 0:01:22
101 Stéphane Bonsergent (Fra) Bretagne – Schuller 0:01:39
102 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:01:50
103 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
104 Perrig Quemeneur (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:02:15
105 Yohann Gene (Fra) BBox Bouygues Telecom
106 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:03:09
107 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:03:30
108 Matheus Pronk (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:03:56
109 Björn Schröder (Ger) Team Milram 0:04:34
110 Michael Van Stayen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:06:00

Foto: www.denisflahaut.com