Kontynuując sukcesy ekipy RadioShack, po zwycięstwie Chrisa Hornera w wyścigu dookoła Kraju Basków, Sebastien Rosseler wygrał dziś klasyk Brabantse Pijl.

Było to drugie zwycięstwo Belga w tym sezonie po zwycięstwie na 4 etapie Volta ao Algarve.

Rosseler pokonał na sprincie towarzyszy z ucieczki Thomasa De Gendta (Topsport Vlaanderen-Mercator) i kolegę ze swojej byłej drużyny Jurgena Van de Walle (Quick Step).

Wykonałem dziś po prostu swoje zadanie„, powiedział Rosseler. „Gdy już byłem w czołówce, wiedziałem, że to lepiej, gdy będziemy trzymali się razem”.

Już na początku wyścigu rozgrywanego w zachodniej Belgi, pojawiłą się uczieczka w składznie Jurgen Van de Walle (Quick Step), Sebastian Rosseler (RadioShack), Enrico Peruffo (CarmioOro), Thomas De Gendt (Topsport Vlaanderen) Niko Eeckhout (Post – Sean Kelly) oraz Alexander Gottfried (NetApp). Przewaga w uciecze bardzo dobrze się układała i osiągnęła przewagę 8 minut i 30 sekund.

Wraz z ilością pokonanych kilometrów, od czołówki odpadali Enrico Peruffo (CarmioOro), (Niko Eeckhout (Post – Sean Kelly) oraz Alexander Gottfried (NetApp).

W końcowej fazie wyścigu za uciekinierami podarzyła grupka pościgowa w składzie Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto), Thomas Voeckler (Bbox), Paul Martens (Rabobank) i Björn Leukemans (Vacansoleil), którym nie udało się dogonić prowadzącej grupki.

Najszybszy z czołowej grupki okazał się Sebastien Rosseler, dla którego to pierwsze zwycięstwo w klasyku.

Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto), nadal pozostaje bez zwycięstwa w sezonie.

Niestety rywalizacji nie ukończył żaden  z kolarzy CCC Polsat Polkowice.

Poprzedni artykułI Seria Pucharu Polski Kobiet, Juniorów i Juniorów Młodszych przesunięta.
Następny artykułTour of Turkey: Visconti triumfuje po raz drugi. Marczyński już nie jedzie.
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments