Po wczorajszym etapie wyścigu Boucles de l’Artois, zaliczanego do Pucharu Francji amatorów, Polak Zbigniew Gucwa (Albi Velo Sport) zajmował bardzo dobrą szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej. Dziś kolarze mieli do pokonania jeszcze dwa etapy.

Poranną 25,5 kilometrową jazdę na czas zwyciężył Kévin Lalouette (USSA Pavilly Barentin) pokonując lidera wyścigu, Litwina Evaldasa Siskeviciusa (VC La Pomme Marseille), oraz jego rodaka Ramunasa Navardauskasa (VC La Pomme Marseille).

Lalouette na pagórkowatej trasie uzyskał rezultat 32’50” osiągając przeciętną prędkość 46,594 km/h. Zbigniew Gucwa na czasówce zajął 57 miejsce, a do zwycięzcy stracił 1 minutę i 55 sekund. Po tym etapie spadł na 20 pozycję w klasyfikacji generalnej.

Po południu kolarze mieli do pokonania 95 kilometrów wyścigu ze startu wspólnego, w którym triumfował 20 letni francuski talent Adrien Petit (CC Nogent-sur-Oise), który mimo młodego wieku i amatorskiej ekipy w ubiegłym tygodniu wygrał etap wyścigu UCI Tour de Normanie. Petit triumfował z 39 osobowego odjazdu, w którym niestety zabrakło naszego reprezentanta, Zbyszka Gucwy który w ważnym momencie wyścigu złapał gumę, i nie zdołał zabrać się w odjazd.

Kolarz ze Świebodzic zajął trzecie miejsce na finiszu z peletonu i w ostateczności ukończył etap na 42 pozycji.

W klasyfikacji generalnej triumfował Evaldas Siskevicius przed Julienem Belgy oraz Kévinem Lalouette (USSA Pavilly Barentin),  Zbigniew Gucwa (Albi Velo Sport) ukończył drugą serię Pucharu Francji na 33 miejscu.

Lalouette na pagórkowatej trasie uzyskał rezultat 32’50” osiągając przeciętną prędkość 46,594 km/h. Zbigniew Gucwa na czasówce zajął 57 miejsce a do zwycięzcy stracił 1 minutę i 55 sekund. Po tym etapie spadł na 20 pozycję w klasyfikacji generalnej.

W klasyfikacji generalnej triumfował Evaldas Siskevicius przed Julienem Belgy oraz Kévinem Lalouette (USSA Pavilly Barentin). Zbigniew Gucwa (Albi Velo Sport) ukończył drugą serię Pucharu Francji na 33 miejscu.