Łukasz WiśniowskiLeonardo Pinizzotto (Team Nippo-De Rosa) wygrał ostatni etap Boucle de l’Artois (2.2 UCI). W klasyfikacji generalnej, Łukasz Wiśniowski (Etixx Ihned) zajął 4. miejsce!

Francuska etapówka, która znajduje się w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej składała się z trzech odcinków.  W sobotę rozegrano 178 kilometrowy odcinek ze startu wspólnego. Najlepszy na mecie był Louis Verhelst (Etixx-Ihned), a w pierwszej grupie na 21. miejscu przyjechał Wiśniowski.

Dziś rano na zawodników czekała 23,5 kilometrowa czasówka. Najlepszy rezultat to dzieło Fredrika Ludvigssona (Team People4you-Unaas Cycling). 1 minutę i 1 sekundę do triumfatora stracił młody Polak, który zajął na tym odcinku 11. pozycję.

Zmagania w Boucle de l’Artois zakończyły się 132 kilometrowym etapem ze startu wspólnego. Wygrał go Włoch Leonardo Pinizzotto, a “Wiśnia” znów przyjechał w czołówce. Dzięki temu były kolarz TKK Pacyfic Toruń w generalce zajął 4. miejsce, a wyścig wygrał zwycięzca czasówki – Ludvigsson.

Klasyfikacja generalna:

1 * LUDVIGSSON Fredrik PPY les 334 km en 8h20’45” (moy. 40,02 km/h)
2 DE VRIES Berden CJP à 26”
3 STEENSEN André GLU à 54”
4 * WISNIOWSKI Lukasz ETI à 01’17”
5 LHOTELLERIE Clément CMD à 01’21”
6 * FRAME Alex TET à 01’34”
7 * ROOSEN Sjors CJP à 01’38”
8 COENEN Johan CCD à 01’43”
9 * SENECHAL Florian ETI à 01’45”
10 * GALTA Fredriks OHR à 01’55”
11 * MEURISSE Xandro LOT à 02’12”
12 BRENTERCH Erwan VCR76 à 02’14”
13 CECCHIN Alberto PPO à 02’28”
14 * SCHACHMANN Maximilian TET à 02’35”
15 * LANDA Oscar OHR à 02’36”
16 BALDO Nicolas ARH à 02’39”
17 OLSSON Michael PPY à 02’40”
18 * MC CORMICK Hayden LOT à 03’02”
19 WEBER Sascha CCD à 03’05”
20 * DRUYTS Gerry EFC à 03’19”
21 * VAN BREUSSEGEM Elias DOL à 03’21”
22 * CAMPENAERTS Victor LOT à 03’28”
23 REIHS Michael GLU à 03’30”
24 * VAN ZUMMEREN Stef LOT à 03’34”
25 BROGE Rolf Nyborg DKK à 03’38”
26 BIHEL César CCD à 03’48”
27 VERNAECKT Thomas DOL à 03’52”
28 * KORNER Max Emil Boholm KRA ”
29 * HOLLER Nikodemus TET à 03’53”
30 VERHELST Louis ETI à 03’56”
31 * BOUTTÉ Kenzie DOL à 03’57”
32 COLIN Anthony ECR à 04’10”
33 * JENSEN August OHR à 04’14”
34 PINIZZOTTO Leonardo PPO à 04’26”
35 * ALAPHILIPPE Julian ETI ”
36 VINTHER Troels Ronning GLU à 04’28”
37 MCCALLUM James RCJ à 04’29”
38 GULDHAMMER Rasmus BWC à 04’39”
39 JODTS Sven CMD à 04’42”
40 BUGGLE Arron RCJ à 04’43”
41 JORGENSEN Kasper Linde GLU à 04’46”
42 * VAN MEIRHAEGHE Jef LOT à 04’58”
43 AVERIN Maksym ARH à 05’28”
44 FOBERT Victor CMD à 05’41”
45 * SÜTTERLIN Jasha TET à 06’05”
46 * DANIELS Wouter LOT à 06’09”
47 * FRANCK Earmon USA à 06’27”
48 * KAMP EGESTED Alexander GLU à 06’55”
49 HAYAKAWA Tomohiro PPO à 06’57”
50 PELLERIAUX Nicolas ECR à 07’05”
51 LLEWELLYN Kinch CCV à 07’06”
52 CHIOCCA Mathieu ARH ”
53 * HAFSAS Marius KRA à 07’12”
54 * SCHAFFNER Moritz TET à 07’13”
55 * LINDAU Philip PPY à 07’16”
56 JÖRGENSEN Christian Moberg GLU à 07’30”
57 EIDSHEIM Filip OHR à 07’45”
58 * HANSEN Lasse Norman BWC à 07’58”
59 * HERMANSEN Sindre Eid KRA à 08’13”
60 * BOUWMAN Koen CJP à 08’18”
61 * BROCKHOFF Jan TET à 08’19”
62 FODER Daniel BWC à 08’27”
63 * DENOLF Ritchie EFC ”
64 BRAMBILLA Giorgio ARH à 08’28”
65 FUKUSHIMA Shinichi PPO à 08’29”
66 HUCHE Thibault VCR76 à 08’55”
67 * ATKINS Josh EFC à 08’57”
68 * LONCIN Gilles EFC à 09’06”
69 * NISU Oskar CCV à 09’17”
70 * GUILLOU Thibault CCV à 09’22”
71 * LAMMERTINK Steven CJP à 09’24”
72 * PÖLDER Robert PPY à 09’29”
73 VAN DER WEIJST Geert CJP à 09’51”
74 * WORMSEN Kristoffer KRA à 09’53”
75 MADSEN Jacob Gye DKK à 09’56”
76 * SEVNAEVE Lander EFC ”
77 SALZINGER Florian ARH à 11’04”
78 * TANNER Jake DOL à 11’05”
79 TOLLES Joachim STA à 11’09”
80 MASSON Christophe ECR à 11’27”
81 * KRISTOFFERSEN Anders KRA à 11’48”
82 MEYER Mads DKK à 11’54”
83 * ENGLISH Felix RCJ à 12’26”
84 * WILSON Nathan USA à 12’59”
85 * DE KORT Bram CJP à 14’00”
86 * EATON Daniel USA à 15’40”
87 * VAN DORSSELAER Niels CMD à 15’52”
88 * TOKUDA Tanzou PPO à 15’54”
89 * VERMEULEN Emiel EFC à 17’41”
90 * VORRE LOURING Aske BWC à 18’05”
91 * LAVERACK Edward RCJ à 19’11”
92 * PEDERSEN Mark Sehested BWC à 21’00”
93 TALLONNEAU Gwénnaël CCV à 21’44”
94 FISKA Oystein KRA à 29’09”
95 GLOWATZKI Micha STA à 33’07”
96 * MAUCH Jostin USA à 38’36”

 

Foto: Etixx-Ihned/Tim de Waele

Andrzej