Marianne Vos (Rabobank) nie dała cienia szans rywalkom w kobiecym wyścigu Ronde van Vlaanderen. Katarzyna Pawłowska (GSD Gestion-Kallisto) była 30.
Panie miały do pokonania 127 kilometrów trasy, na której częściowo ścigali się także mężczyźni. Decydująca akcja zawiązała się na podjeździe pod Oude Kwaremont. To właśnie tam zaatakowały: Marianne Vos, Ellen van Dijk (Specialized-lululemon), Emma Johansson (Orica-AIS) oraz triumfatorka niedawnego Trofeo Alfredo Binda, który też znajduje się w kalendarzu Pucharu Świata – Elisa Longo Borghini (Hitec Products UCK).
Czwórka najsilniejszych dojechała do mety, a sprint po zwycięstwo wygrała mistrzyni świata – Marianne Vos. Debiutująca w kobiecej Flandrii Kasia Pawłowska, przyjechała w głównej grupie i ostatecznie była 30.
Wyniki:
1 | Marianne Vos (Ned) Rabobank Liv/Giant | 3:33:21 | |
2 | Eleonora Van Dijk (Ned) Specialized-lululemon | ||
3 | Emma Johansson (Swe) Orica-AIS | ||
4 | Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec Products UCK | ||
5 | Annemiek Van Vleuten (Ned) Rabobank Liv/Giant | 0:02:37 | |
6 | Adrie Visser (Ned) Boels Dolmans Cycling Team | ||
7 | Anna Van Der Breggen (Ned) Sengers Ladies Cycling Team | ||
8 | Loes Gunnewijk (Ned) Orica-AIS | ||
9 | Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans Cycling Team | 0:02:39 | |
10 | Kirsten Wild (Ned) Team Argos-Shimano | 0:04:33 | |
11 | Christine Majerus (Lux) Sengers Ladies Cycling Team | ||
12 | Trixi Worrack (Ger) Specialized-lululemon | ||
13 | Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda | ||
14 | Tiffany Cromwell (Aus) Orica-AIS | ||
15 | Charlotte Becker (Ger) Team Argos-Shimano | ||
16 | Inga Cilvinaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas | ||
17 | Latoya Brulee (Bel) Cyclelive Plus-Zannata | ||
18 | Megan Guarnier (USA) Rabobank Liv/Giant | ||
19 | Liesbet De Vocht (Bel) Rabobank Liv/Giant | ||
20 | Jolien D’hoore (Bel) Lotto Belisol Ladies | ||
21 | Lucinda Brand (Ned) Rabobank Liv/Giant | ||
22 | Tatiana Antoshina (Rus) MCipollini Giordana | ||
23 | Sofie De Vuyst (Bel) Sengers Ladies Cycling Team | ||
24 | Barbara Guarischi (Ita) Vaiano Fondriest | ||
25 | Maaike Polspoel (Bel) Sengers Ladies Cycling Team | ||
26 | Jessie Daams (Bel) Boels Dolmans Cycling Team | ||
27 | Christel Ferrier-Bruneau (Fra) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
28 | Marion Rousse (Fra) Lotto Belisol Ladies | ||
29 | Annelies Van Doorslaer (Bel) Cyclelive Plus-Zannata | ||
30 | Katarzyna Pawlowska (Pol) GSD Gestion-Kallisto | ||
31 | Lisa Brennauer (Ger) Specialized-lululemon | ||
32 | Alexandra Burchenkova (Rus) RusVelo | ||
33 | Alena Amialiusik (Blr) BePink | ||
34 | Amélie Rivat (Fra) Vienne Futuroscope | ||
35 | Sara Mustonen (Swe) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
36 | Oxana Kozonchuk (Rus) RusVelo | ||
37 | Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS | ||
38 | Janel Holcomb (USA) USA National Team | ||
39 | Gracie Elvin (Aus) Orica-AIS | ||
40 | Chantal Blaak (Ned) Team TIBCO-To The Top | ||
41 | Audrey Cordon (Fra) Vienne Futuroscope | ||
42 | Kristin McGrath (USA) USA National Team | ||
43 | Marijn De Vries (Ned) Lotto Belisol Ladies | ||
44 | Sophie De Boer (Ned) Netherlands National Team | ||
45 | Elena Kuchinskaya (Rus) RusVelo | ||
46 | Carmen Small (USA) Specialized-lululemon | ||
47 | Georgia Williams (NZl) BePink | ||
48 | Anna Sanchis Chafer (Spa) Bizkaia-Durango | ||
49 | Noemi Cantele (Ita) BePink | ||
50 | Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Bizkaia-Durango | ||
51 | Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
52 | Ann-Sofie Duyck (Bel) Lotto Belisol Ladies | ||
53 | Tatiana Guderzo (Ita) MCipollini Giordana | ||
54 | Kelly Druyts (Bel) Topsport Vlaaderen-Bioracer | 0:10:08 | |
55 | Isabelle Söderberg (Swe) Cramo Go:Green | ||
56 | Anouska Koster (Ned) Team Futurumshop | ||
57 | Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Hitec Products UCK | ||
58 | Ana Bianca Schnitzmeier (Ger) Wiggle Honda | ||
59 | Monique Van De Ree (Ned) Cyclelive Plus-Zannata | ||
60 | Amy Pieters (Ned) Team Argos-Shimano | ||
61 | Aizhan Zhaparova (Rus) RusVelo | ||
62 | Kim Schoonbaert (Bel) Lotto Belisol Ladies | ||
63 | Marieke Van Wanroij (Ned) Boels Dolmans Cycling Team | ||
64 | Emilia Fahlin (Swe) Hitec Products UCK | ||
65 | Rozanne Slik (Ned) Netherlands National Team | ||
66 | Ine Beyen (Bel) Topsport Vlaaderen-Bioracer | ||
67 | Lina-Kristin Schink (Ger) GSD Gestion-Kallisto | ||
68 | Willeke Knol (Ned) Team Argos-Shimano | ||
69 | Susanna Zorzi (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
70 | Katazina Sosna (Ltu) Vaiano Fondriest | ||
71 | Thea Thorsen (Nor) Hitec Products UCK | ||
72 | Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda | ||
73 | Giada Borgato (Ita) Pasta Zara-Cogeas | ||
74 | Alessandra D’ettorre (Ita) Vaiano Fondriest | ||
75 | Martina Ruzickova (Cze) Pasta Zara-Cogeas | ||
76 | Marta Bastianelli (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
77 | Valentina Carretta (Ita) MCipollini Giordana | ||
78 | Rachel Neylan (Aus) Hitec Products UCK | ||
79 | Francesca Cauz (Ita) Top Girls Fassa Bortolo | ||
80 | Julia Soek (Ned) Sengers Ladies Cycling Team | ||
81 | Pascale Jeuland (Fra) Vienne Futuroscope | ||
82 | Laura Van Der Kamp (Ned) Team Futurumshop | ||
83 | Martina Thomasson (Swe) Cramo Go:Green | ||
84 | Jessica Kihlbom (Swe) Cramo Go:Green | ||
85 | Silvia Valsecchi (Ita) BePink | ||
86 | Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans Cycling Team | ||
87 | Stephanie Pohl (Ger) Team Futurumshop | ||
88 | Linnea Sjöblom (Swe) Cramo Go:Green | ||
89 | Valentina Scandolara (Ita) MCipollini Giordana | ||
90 | Simona Frapporti (Ita) BePink | ||
91 | Lauren Hall (USA) USA National Team | 0:13:12 | |
92 | Edita Janeliunaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas | ||
93 | Emilie Moberg (Nor) Hitec Products UCK | 0:14:53 | |
94 | Elena Valentini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo | ||
95 | Daisy Depoorter (Bel) Cyclelive Plus-Zannata | ||
96 | Marta Tagliaferro (Ita) MCipollini Giordana | ||
97 | Lucy Garner (GBr) Team Argos-Shimano | ||
HD | Silvija Latozaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas | 0:18:43 | |
HD | Daniela Gass (Ger) Squadra Scappatella | 0:21:45 | |
HD | Agne Silinyte (Ltu) Pasta Zara-Cogeas | ||
HD | Patricia Schwager (Swi) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
HD | Emily Kachorek (USA) USA National Team | ||
HD | Liisi Rist (Est) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
HD | Ruth Winder (USA) USA National Team | ||
HD | Jessy Druyts (Bel) Topsport Vlaaderen-Bioracer | ||
HD | Stephanie De Croock (Bel) Topsport Vlaaderen-Bioracer | ||
HD | Anastasiya Chulkova (Rus) RusVelo | ||
HD | Katsiaryna Barazna (Blr) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
HD | Stephanie Roorda (Can) GSD Gestion-Kallisto | ||
HD | Christina Perchtold (Aut) Squadra Scappatella | ||
HD | Anisha Vekemans (Bel) Topsport Vlaaderen-Bioracer | ||
HD | Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
HD | Gloria Boldrini (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
HD | Maria Mishina (Rus) RusVelo | ||
DNS | Kendall Ryan (USA) USA National Team | ||
DNF | Pauline Ferrand Prevot (Fra) Rabobank Liv/Giant | ||
DNF | Katie Colclough (GBr) Specialized-lululemon | ||
DNF | Jessie Maclean (Aus) Orica-AIS | ||
DNF | Lucy Martin (GBr) Boels Dolmans Cycling Team | ||
DNF | Sara Grifi (Ita) MCipollini Giordana | ||
DNF | Ilaria Sanguineti (Ita) BePink | ||
DNF | Kaat Hannes (Bel) Lotto Belisol Ladies | ||
DNF | Esra Tromp (Ned) Team Argos-Shimano | ||
DNF | Beatrice Bartelloni (Ita) Wiggle Honda | ||
DNF | Lauren Kitchen (Aus) Wiggle Honda | ||
DNF | Emily Collins (NZl) Wiggle Honda | ||
DNF | Geerike Schreurs (Ned) Sengers Ladies Cycling Team | ||
DNF | Elena Cecchini (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
DNF | Mireia Epelde Bikendi (Spa) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
DNF | Valentina Bastianelli (Ita) Vaiano Fondriest | ||
DNF | Alessia Martini (Ita) Vaiano Fondriest | ||
DNF | Aleksandra Sosenko (Ltu) Vaiano Fondriest | ||
DNF | Alie Gercama (Ned) Team Futurumshop | ||
DNF | Aurore Verhoeven (Fra) Team Futurumshop | ||
DNF | Mascha Pijnenborg (Ned) Team Futurumshop | ||
DNF | Mayra Del Rocio Rocha (Mex) GSD Gestion-Kallisto | ||
DNF | Alizee Brien (Can) GSD Gestion-Kallisto | ||
DNF | Charlene Delev (Ger) GSD Gestion-Kallisto | ||
DNF | Karol-Ann Canuel (Can) Vienne Futuroscope | ||
DNF | Fiona Dutriaux (Fra) Vienne Futuroscope | ||
DNF | Lilibeth Chacon Garcia (Ven) Bizkaia-Durango | ||
DNF | Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Bizkaia-Durango | ||
DNF | Joanne Hogan (Aus) Bizkaia-Durango | ||
DNF | Mayalen Noriega (Spa) Bizkaia-Durango | ||
DNF | Rotem Gafinovitz (Isr) Topsport Vlaaderen-Bioracer | ||
DNF | Madelene Olsson (Swe) Cramo Go:Green | ||
DNF | Hanna Helamb (Swe) Cramo Go:Green | ||
DNF | Annelies Dom (Bel) Cyclelive Plus-Zannata | ||
DNF | Marissa Otten (Ned) Cyclelive Plus-Zannata | ||
DNF | Elena Berlato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo | ||
DNF | Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo | ||
DNF | Jennifer Fiori (Ita) Top Girls Fassa Bortolo | ||
DNF | Francesca Stefani (Ita) Top Girls Fassa Bortolo | ||
DNF | Larissa Ratkic (Aut) Squadra Scappatella | ||
DNF | Daniela Pintarelli (Aut) Squadra Scappatella | ||
DNF | Ilona Hoeksma (Ned) Netherlands National Team | ||
DNF | Winanda Spoor (Ned) Netherlands National Team |
Foto: bettiniphoto.net
Andrzej