Evaldas Siskevicius (VC La Pomme Marseille) wygrał pierwszy, 168 kilometrowy etap wyścigu Boucle de l’Artois, zaliczanego do Pucharu Francji. Dobra jazda Zbigniewa Gucwy.

W wyścigu początkowo miało brać udział dwóch polskich kolarzy ekipy Albi Velo Sport,  Zbigniew Gucwa oraz Adrian Kurek. Niestety ten drugi, wczoraj uległ wypadkowi podczas treningu, który uniemożliwił mu start w dzisiejszym wyścigu.

Na 60 kilometrów przed metą, na czele wyścigu pojawiła się grupka w składzie Réza (Vendée U), Siskevicius, Bagot oraz Navardauskas (La Pomme), Boire (Dijon), Ortiz (Blois), Poux (Sojasun), Edet oraz Taillefer (Véranda Rideau), G. Bonnet (Vulco), Pioline (Auber), Cherruault (Nantes), Delalot, Demare i Petit (Nogent), Bazin (Villenveuve Saint-Germain), Lalouette (Pavilly Barentin), Schultz (EC Saint-Etienne), Patoux, Taillefer (Rouen), Lebreton (Chartres), Deresmes (Douai).

22 osobowa grupka nad peletonem utrzymywała mniej więcej minutę przewagi. Silny wiatr oraz opady deszczu dzieliły prowadzącą czołówkę. Na 20 kilometrów przed metą z przodu pozostało 14 kolarzy, a z peletonu ruszyła kontra ze Zbigniewem Gucwa w składzie.

Na 6 kilometrów przed metą ucieczka oraz grupka pościgowa połączyły się. Wtedy na czele pojawiła się dwójka kolarzy, Julien Belgy oraz Evaldas Siskevicius, którzy wypracowali bezpieczną przewagę i między sobą walczyli o triumf. Lepszy okazał się Litwin z ekipy VC La Pomme Marseille.

Z grupki pościgowej najszybciej finiszował młody Adrien Petit (CC Nogent sur Osie), który przed tygodniem wygrał etap wyścigu 2.2 UCI Tour de Normandie. Na szóstej pozycji na etapie uplasował się Świebodziczanin, Zbigniew Gucwa.

Jutro kolejne 2. etapy Boucle de l’Artois. Rano 22 kilometrowa czasówka, po południu 90 kilometrowy etap ze startu wspólnego.

Wyniki 1. etapu

1 * Evaldas SISKEVICIUS VCLPM les 171 km en 4h15’15” (przeciętna. 40,196 km/h) 45
2 Julien BELGY V.U à 0”   35
3 * Adrien PETIT CCNSO à 19” 30
4 * Guillaume BONNET VCVV ”     26
5 Nicolas BAZIN C.C.V ”     24
6 Zbigniew GUCWA A.V.S ”     22
7 Tony HUREL V.U ”     20
8 * Ramunas NAVARDAUSKAS VCLPM ”     18
9 Thomas BOUTEILLE CCED ”     16
10 Nicolas EDET V.R.S ”     14
11 Christophe LABORIE ACNC ”     13
12 Dmitry SAMOKHVALOV BC41 ”     12
13 Morgan CHEDHOMME CCNSO ”     11
14 * Arnaud COURTEILLE UCNA ”     9
15 Kévin LALOUETTE USSAPB ”     8
16 Christophe LAURENT VCVV ”     7
17 Romain LEBRETON V.S.C ”     6
18 Franck VERMEULEN VCR76 ”     5
19 Renaud PIOLINE CMA93 à 27” 4
20 * Arnaud DEMARE CCNSO à 31” 3
21 * Romain DELALOT CCNSO à 33”
22 * Kevin REZA V.U à 55”
23 * Thomas VAUBOURZEIX VCLPM à 01’35”
24 Herberts PUDANS CR4CR ”
25 Fabien SANCHEZ AVCAP ”
26 * Antoine FOULDRIN C.C.V ”
27 * Geoffrey SOUPE CCED ”
28 Arnaud LABBE GSCB ”
29 * Yannick MARTINEZ C.C ”
30 Florent BARLE AVCAP ”
31 * Jean Simon CARRE USSAPB ”
32 * Alexis BODIOT CCNSO ”
33 Sébastien BOIRE SCOD ”
34 Gaylord CUMONT USSAPB ”
35 Jonathan BALBUENA AVCAP ”
36 Tony CAVET VCR76 ”
37 Olivier GRAMMAIRE SCOD ”
38 Yoann BAGOT VCLPM ”
39 Simon LE BRUN LCP ”
40 * Jean Lou PAIANI ACNC ”
41 Pierre Luc PERICHON SCOD ”
42 Julien GUAY CCNSO ”
43 Anton SAMOKHVALOV BC41 ”
44 * Romain BACON CMA93 ”
45 * Fabien LEBEAU C.C.V à 01’56”
46 Yann GUYOT ACNC à 02’06”
47 * Pierre BOURLOT VCVV à 03’59”
48 * Damien LE FUSTEC TOP16 ”
49 * Yannick RICORDEL A.V.S ”
50 * Frederic BRUN VCVV ”
51 * George BENNETT CR4CR ”
52 Anthony COLIN ESEGD ”
53 Jerome MAINARD CR4CR ”
54 Gert JOEAAR C.C.V ”
55 Tanel KANGERT ECSEL ”
56 * Rudy MOLARD CR4CR ”
57 * Camille CHANCRIN ECSEL ”
58 Kevin ROUET LCP ”
59 Gaël DESRIAC CAC22 ”
60 Jérémy ORTIZ BC41 ”
61 Mickael SZKOLNIK ESG ”
62 Jérémie DERANGERE SCOD ”
63 Julien FOISNET V.R.S ”
64 Guillaume MALLE V.R.S ”
65 * Romain CHAN TSIN V.S.C ”
66 * Aurélien THILLOY VCR76 ”
67 Mickaël JEANNIN CCED à 04’11”
68 * Etienne FEDRIGO C.C à 05’48”
69 Blaise SONNERY C.C ”
70 Cyrille PATOUX VCR76 à 06’12”
71 * Yann MORITZ V.U ”
72 * Etienne PIERET V.U ”
73 Fabien PATANCHON ESG ”
74 * Nicolas CAPDEPUY ESG ”
75 * Melvin RULLIERE CCIC ”
76 * Loïc DESRIAC CCED ”
77 * Marc FLAVIEN ECSEL ”
78 * Matthias FRAISSE A.V.S ”
79 * Morgan LAMOISSON BC41 ”
80 Yannick MARIE VCLPM ”
81 * Pim LIGTHART AVCAP ”
82 Laurent LE GAC BIC à 06’18”
83 * Florian TAILLEFER VCR76 ”
84 * Romuald HERVE 2SC ”
85 Matthieu JEANNES CAC22 ”
86 Gwenael TEILLET UCNA ”
87 Erwan BRENTERCH AVCAP ”
88 Matthieu BEAUDOIN ESEGD ”
89 Kevin CHERRUAULT UCNA à 06’34”
90 Thibaut MACE ACNC à 06’34”
91 * Thomas GIRARD CCF à 06’47”
92 Anthony SOUCAZE GSCB à 10’50”
93 * Anthony PEREZ A.V.S ”
94 Sylvain BLANQUEFORT TOP16 à 11’01”
95 Alexandre AULAS CR4CR ”
96 Damien BRANAA ESG ”
97 * Adrien BONNEFOY CCIC ”
98 Yann PIVOIS LCP à 13’10”
99 * Fabien TAILLEFER V.R.S à 13’58”
100 * Julien BUFFARD V.S.C ”
101 Geoffrey DERESMES ESEGD ”
102 * Romuald NEDELLEC 2SC ”
103 * Julien PETILLEAU LCP à 14’23”
104 * Silver SCHULTZ ECSEL ”
105 Romain VILLA SCOD ”
106 * Alexis COULON SCOD ”
107 Benjamin GIRAUD AVCAP à 15’08”
108 Sylvain GEORGES C.C à 15’58”
109 * Fabian BEHAGUE ESEGD à 18’03”
110 * Alexis VUILLERMOZ CCED ”
111 Paul POUX ACNC ”
112 Kevin PIGAGLIO CCIC ”
113 * Edouard LOUYEST ACNC ”
114 * César BIHEL CMA93 ”
115 Mathieu DELAROZIERE VCLPM à 30’27”
116 * Anthony BISCEGLIA C.C ”
117 * Nicolas FERRAND GSCB ”
118 * Jérémy LE NEZET CMA93 ”
119 Alexandre RIEGERT 2SC ”
120 Benoit DRUJON CMA93 ”
121 * Nicolas GARBET C.C.V ”
122 * Christopher AGOSTINI C.C ”
123 * Anthony MURILLO V.S.C ”
124 Franck CHARRIER V.R.S ”
125 * Léo MENVILLE GSCB ”
126 Geoffrey VENEL ESEGD ”
127 Fabien FRAISSIGNES GSCB ”
128 Aurélien LOUVEL HIS USSAPB ”
129 * Alban PIQUET V.S.C ”
130 * Guillaume GERBAUD BC41 ”
131 * Florent MALLEGOL CAC22 ”
132 Anthony FONSECA CAC22 ”
133 Kevin DENIS V.R.S ”
134 * Pierre Yves SANLAVILLE VCVV à 31’46”
Ab * Jerome COUSIN V.U
Ab Gérald MONNIER BC41
Ab * Stuart GRIMSEY VCVV
Ab * Ronan RACAULT CMA93
Ab Nicolas CROSBIE TOP16
Ab Charles Henri LEBRUN TOP16
Ab Loic LE GALL TOP16
Ab Romain SMET TOP16
Ab * Axel DOMONT CCF
Ab * Kevin FOUACHE CCF
Ab * Nicolas QUEYRANNE CCF
Ab * Mathieu TEYCHENNE COUTET CCF
Ab * François FABIANI CCF
Ab Jerome FREMIN UCNA
Ab Mickael RENOU UCNA
Ab * Anthony VIGNES UCNA
Ab * Sander MAASING CCED
Ab * Pierre BONNET CR4CR
Ab * Remi BADOC ESG
Ab * Vincent DAUGA ESG
Ab * Guillaume BELGY LCP
Ab Romain CHAUDOY LCP
Ab * Geoffrey ROUAT C.C.V
Ab Clément MAHE CAC22
Ab Fabien SIDANER CAC22
Ab * Julien DUVAL USSAPB
Ab * Florent GOUGEARD USSAPB
Ab Alexandre DUBEST ECSEL
Ab Guillaume CONTI ECSEL
Ab Sebastien IVARS CCIC
Ab Paul MOUCHERAUD CCIC
Ab * Mickael QUEIROZ GSCB
Ab * Julian GAUGAIN 2SC
Ab Cyril BOUHOUX 2SC
Ab Jean Philippe LEROYER 2SC
Ab * David BOUTVILLE VCR76
Ab * Aymeric MOREELS A.V.S
Ab Sylvain CHEVAL BIC
Ab Anthony MANSION BIC
Ab * Romain PINOT BIC
Ab * Gwenaël SIMON BIC
Ab * Florent PIET PAQUETTE V.S.C
Ab Pierre DRANCOURT ESEGD
NP * Adrian KUREK A.V.S

Klasyfikacja generalna :
1 * Evaldas SISKEVICIUS VCLPM 4h15’15”
2 Julien BELGY V.U à 0”
3 * Adrien PETIT CCNSO à 19”
4 * Guillaume BONNET VCVV ”
5 Nicolas BAZIN C.C.V ”
6 Zbigniew GUCWA A.V.S ”
7 Tony HUREL V.U ”
8 * Ramunas NAVARDAUSKAS VCLPM ”
9 Thomas BOUTEILLE CCED ”
10 Nicolas EDET V.R.S ”
11 Christophe LABORIE ACNC ”
12 Dmitry SAMOKHVALOV BC41 ”
13 Morgan CHEDHOMME CCNSO ”
14 * Arnaud COURTEILLE UCNA ”
15 Kévin LALOUETTE USSAPB ”
16 Christophe LAURENT VCVV ”
17 Romain LEBRETON V.S.C ”
18 Franck VERMEULEN VCR76 ”
19 Renaud PIOLINE CMA93 à 27”
20 * Arnaud DEMARE CCNSO à 31”
21 * Romain DELALOT CCNSO à 33”
22 * Kevin REZA V.U à 55”
23 * Thomas VAUBOURZEIX VCLPM à 01’35”
24 Herberts PUDANS CR4CR ”
25 Fabien SANCHEZ AVCAP ”
26 * Antoine FOULDRIN C.C.V ”
27 * Geoffrey SOUPE CCED ”
28 Arnaud LABBE GSCB ”
29 * Yannick MARTINEZ C.C ”
30 Florent BARLE AVCAP ”
31 * Jean Simon CARRE USSAPB ”
32 * Alexis BODIOT CCNSO ”
33 Sébastien BOIRE SCOD ”
34 Gaylord CUMONT USSAPB ”
35 Jonathan BALBUENA AVCAP ”
36 Tony CAVET VCR76 ”
37 Olivier GRAMMAIRE SCOD ”
38 Yoann BAGOT VCLPM ”
39 Simon LE BRUN LCP ”
40 * Jean Lou PAIANI ACNC ”
41 Pierre Luc PERICHON SCOD ”
42 Julien GUAY CCNSO ”
43 Anton SAMOKHVALOV BC41 ”
44 * Romain BACON CMA93 ”
45 * Fabien LEBEAU C.C.V à 01’56”
46 Yann GUYOT ACNC à 02’06”
47 * Pierre BOURLOT VCVV à 03’59”
48 * Damien LE FUSTEC TOP16 ”
49 * Yannick RICORDEL A.V.S ”
50 * Frederic BRUN VCVV ”
51 * George BENNETT CR4CR ”
52 Anthony COLIN ESEGD ”
53 Jerome MAINARD CR4CR ”
54 Gert JOEAAR C.C.V ”
55 Tanel KANGERT ECSEL ”
56 * Rudy MOLARD CR4CR ”
57 * Camille CHANCRIN ECSEL ”
58 Kevin ROUET LCP ”
59 Gaël DESRIAC CAC22 ”
60 Jérémy ORTIZ BC41 ”
61 Mickael SZKOLNIK ESG ”
62 Jérémie DERANGERE SCOD ”
63 Julien FOISNET V.R.S ”
64 Guillaume MALLE V.R.S ”
65 * Romain CHAN TSIN V.S.C ”
66 * Aurélien THILLOY VCR76 ”
67 Mickaël JEANNIN CCED à 04’11”
68 * Etienne FEDRIGO C.C à 05’48”
69 Blaise SONNERY C.C ”
70 Cyrille PATOUX VCR76 à 06’12”
71 * Yann MORITZ V.U ”
72 * Etienne PIERET V.U ”
73 Fabien PATANCHON ESG ”
74 * Nicolas CAPDEPUY ESG ”
75 * Melvin RULLIERE CCIC ”
76 * Loïc DESRIAC CCED ”
77 * Marc FLAVIEN ECSEL ”
78 * Matthias FRAISSE A.V.S ”
79 * Morgan LAMOISSON BC41 ”
80 Yannick MARIE VCLPM ”
81 * Pim LIGTHART AVCAP ”
82 Laurent LE GAC BIC à 06’18”
83 * Florian TAILLEFER VCR76 ”
84 * Romuald HERVE 2SC ”
85 Matthieu JEANNES CAC22 ”
86 Gwenael TEILLET UCNA ”
87 Erwan BRENTERCH AVCAP ”
88 Matthieu BEAUDOIN ESEGD ”
89 Kevin CHERRUAULT UCNA à 06’34”
90 Thibaut MACE ACNC ”
91 * Thomas GIRARD CCF à 06’47”
92 Anthony SOUCAZE GSCB à 10’50”
93 * Anthony PEREZ A.V.S ”
94 Sylvain BLANQUEFORT TOP16 à 11’01”
95 Alexandre AULAS CR4CR ”
96 Damien BRANAA ESG ”
97 * Adrien BONNEFOY CCIC ”
98 Yann PIVOIS LCP à 13’10”
99 * Fabien TAILLEFER V.R.S à 13’58”
100 * Julien BUFFARD V.S.C ”
101 Geoffrey DERESMES ESEGD ”
102 * Romuald NEDELLEC 2SC ”
103 * Julien PETILLEAU LCP à 14’23”
104 * Silver SCHULTZ ECSEL ”
105 Romain VILLA SCOD ”
106 * Alexis COULON SCOD ”
107 Benjamin GIRAUD AVCAP à 15’08”
108 Sylvain GEORGES C.C à 15’58”
109 * Fabian BEHAGUE ESEGD à 18’03”
110 * Alexis VUILLERMOZ CCED ”
111 Paul POUX ACNC ”
112 Kevin PIGAGLIO CCIC ”
113 * Edouard LOUYEST ACNC ”
114 * César BIHEL CMA93 ”
115 Mathieu DELAROZIERE VCLPM à 30’27”
116 * Anthony BISCEGLIA C.C ”
117 * Nicolas FERRAND GSCB ”
118 * Jérémy LE NEZET CMA93 ”
119 Alexandre RIEGERT 2SC ”
120 Benoit DRUJON CMA93 ”
121 * Nicolas GARBET C.C.V ”
122 * Christopher AGOSTINI C.C ”
123 * Anthony MURILLO V.S.C ”
124 Franck CHARRIER V.R.S ”
125 * Léo MENVILLE GSCB ”
126 Geoffrey VENEL ESEGD ”
127 Fabien FRAISSIGNES GSCB ”
128 Aurélien LOUVEL HIS USSAPB ”
129 * Alban PIQUET V.S.C ”
130 * Guillaume GERBAUD BC41 ”
131 * Florent MALLEGOL CAC22 ”
132 Anthony FONSECA CAC22 ”
133 Kevin DENIS V.R.S ”
134 * Pierre Yves SANLAVILLE VCVV à 31’46”

Foto: DGS Photography