Cyril Gautier nadal podtrzymuję znakomitą passę sukcesów swojej ekipy Bbox Bouygues Telecome, zwyciężając dziś w klasyku Route Adélie de Vitré.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu inny kolarz francuskiej ekipy  Pierrick Fedrigo, wygrał etap oraz klasyfikacje generalną wyścigu Criterium International, z kolei Steve Chainel oraz Sébastien Turgot, wygrali po jednym etapie wyścigu De Panne.

23-letni Gautier odniósł swoje pierwsze profesjonalne zwycięstwo w prestiżowym wyścigu rozgrywanym w Bretanii. Były mistrz Europy U-23 z  2008 i dołączył do Bbox w rok po występach w kontynentalnej ekipie Bretagne-Schuller.

Na 50 km przed metą zaatakowali: Pichon, Mirand, Vaugrenard, Gautier, Simon, Popov, Mondory oraz Jonathan Thiré (BigMat-Auber 93). Peleton odpuścił tą grupkę i to ona między sobą walczyła o zwycięstwo w klasyku.

Ponad 10.000 osób zebrało się na mecie w Vitré, gdzie bretońscy kibice mocno liczyli na sukces któregoś ze swoich kolarzy. Ku radości tłumu, najlepszy okazał się właśnie kolarz z Bretanii, Cyril Gautier, który zaatakował na 10 km przed metą i samotnie przekroczył linię mety.

Jestem bardzo zadowolony„, powiedział młody zawodnik na mecie. „To moje pierwsze zawodowe zwycięstwo, i udało mi się to w rodzinnej Bretanii.” – opowiada Gautier.

„W tym sezonie zdobyłem więcej pewności siebie, nauczyłem się tego od Thomasa Voecklera” – kończy 23 latek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments