Dzięki udanemu atakowi i zwycięstwie w 1. etapie, dobrej postawie podczas 2. etapu i czasówce Pierrick Fedrigo (BBox Bouygues Telecome) zwyciężył w Critérium International.

Dzisiaj odbyły się dwa etapy. Rano płaski, 75 kilometrowy odcinek w którym walczyli sprinterzy. Najlepszym z nich okazał się Russel Downing (Team Sky), który wyprzedził Michaela Albasiniego (Team HTC-Columbia) oraz lidera wyścigu, Pierricka Fedrigo.

Przyjechałem na ten wyścig aby wygrać 2. etap i udało się. To fantastyczne”– powiedział Downing. „Chłopcy pracowali naprawdę ciężko na ostatnich 15 kilometrach. Ostatni kilometr starałem się iść za pociągiem Columbii. Poczułem że wieje wiatr, wrzuciłem ząbek niżej i udało się. To było dobre” – powiada zadowolony Brytyjczyk.

Kilka godzin później odbył się trzeci etap – 8 kilometrowa jazda na czas. Najszybciej pokonał ją David Millar (Garmin-Transitions). Alberto Contador (Astana) stracił do Brytyjczyka 2 sekundy i zajął 2. pozycję, a 3. był Michael Rogers (HTC-Columbia).

Lider Fedrigo z czasem 10.07 był 13. i wygrał klasyfikację generalna dwudniowego wyścigu rozgrywanego w tym roku na Korsyce.

Michał Gołaś (Vacansoleil) ukończył wyścig na 36 pozycji w klasyfikacji generalnej ze stratą 3 minut i 19 sekund do zwycięzcy.