Filigranowy kolarz z Hiszpanii, Joaquin Rodriguez (Katusha) stanął dziś na najwyższym stopniu podium klasyfikacji generalnej wyścigu Dookoła Katalonii. Ostatni 7. etap wygrał Argentyńczyk, Juan José Haedo (Team Saxo Bank).

Kolarze mieli dziś do pokonania płaski (117,8 km) z metą na torze wyścigowym Circuit de Catalunya.

Jak można było się spodziewać o zwycięstwo walczyli sprinterzy. Najlepszym z nich okazał się Juan José Haedo, który pokonał Roberta Forstera (Team Milram) oraz Nicolasa Roche`a (AG2R La Mondiale). Dla SaxoBanku to kolejny triumf w ciągu 24 godzin. Wczoraj w E3 Prijs Vlaanderen – Harelbeke wygrał Fabian Cancellara.

W klasyfikacji generalnej wyścigu, najlepszy okazał się Joaquin Rodríguez który o 10 sekund wyprzedził drugiego Xaviera Tondo (Cervelo). Ze stratą 43 sekund na trzeciej pozycji uplasował się Estończyk, Rein Taaramae (Cofidis), 2 sekundy za nim, czwarte miejsce wyścigu zajął Luis Leon Sanchez (Caisse d’Epargne).

Sylwester Szmyd (Liquigas-Doimo) zakończył wyścig na 98. miejscu, Jarosław Marycz (Team Saxo Bank) był 124.

Pełne wyniki 7 etapu i końcowa klasyfikacja > tutaj

Poprzedni artykułGandawa-Wevelgem: Eisel najlepszy w Belgii. Zobacz ostatnie kilometry.