Organizator wyścigu Cycliste Circuit Sarthe Pays de la Loire potwierdził, że Lance Armstrong będzie rywalizować w tegorocznej edycji francuskiej etapówki.

Wyścig będzie dla Amerykanina inauguracją napiętego okresu w jego kalendarzu startów. Przejedzie kilka wyścigów w Europie, następnie wraca do USA na Tour of California.

Zespół RadioShack oznajmił, że nie jest jeszcze pewny czy Armstrong przejedzie pięć etapów, czterodniowego wyścigu, czy też wycofa się po 2-3 dniach. Ale jego nazwisko zostało umieszczone na oficjalnej liście startowej wyścigu.

58. edycja Circuit Cycliste Sarthe Pays de la Loire rozpoczyna się 184 kilometrowym etapem. Następnego dnia kolarze mają do pokonania 6,8 kilometrową jazdę na czas oraz popołudniowy krótki etap. Wyścig zaczyna się zaledwie dwa dni po Tour des Flandres, we wtorek, 6 kwietnia.

Armstrong startował już Circuit Cycliste Sarthe Pays de la Loire w 1999, 2001 i 2003 roku, wygrywając czwarty etap w sezonie 1999.

Amerykanin przebywa obecnie w swojej europejskiej bazie treningowej w południowej Francji i wystartuje w sobotnim Mediolan-San Remo. Kolarz z Teksasu wystartuje również w Criterium International (27-28 marca), Tour des Flandres (4 kwietnia). Amstel Gold Race (18 kwietnia), Fleche Wallonne (21 kwietnia) i Liege-Bastogne-Liege (25 kwietnia).

Lista ekip na Circuit Cycliste Sarthe Pays de la Loire:

AG2R-La Mondiale

Caisse d’Epargne

Francaise des Jeux

Bouygues Telecom

BMC

Cofidis

Cervelo TestTeam

Colnago-CSF Inox

ISD-Neri

Saur –Sojasun

Skil-Shimano

Adria Mobile

Big Mat-Auber 93

Bretagne-Shuller.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments