Ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu Tirreno-Adriatico, Michele Scarponi (Androni Giocattoli) błyszczy również i w tym sezonie. Włoch wygrał 4 etap wyścigu „dwóch mórz” o długości 243 kilometrów, z metą w Chieti.

Scarponi oderwał się na finałowym podjeździe od Vasila Kiryienki (Caisse d’Epargne), następnie samemu pomknął w kierunku mety i jako pierwszy przekroczył linię mety dzisiejszego etapu.

Scarponi na mecie miał 14 sekund przewagi nad resztą stawki. Finisz z grupki pościgowej wygrał kolarz ekipy Francaise des Jeux, Benoit Vaugrenard który pokonał Leonardo Bertagnolliego (Androni Giocattoli), który zajął trzecie miejsce.

Z przewagą 18 sekund Scarponi został liderem klasyfikacji generalnej. Drugą pozycje zajmuje Vaugrenard. Mistrz świata, Cadel Evans (BMC) na dzisiejszym etapie był 8. W klasyfikacji generalnej awansował na 6 miejsce.