Bracia Tomasz oraz Michał Olejnik, znaleźli się w kadrze swojej ekipy USSA Pavilly Barentin na wyścig kategori 2.2 UCI Tour de Normandie rozgrywanego w dniach 22-28 marzec.

Wyścig składa się z 8 etapów rozgrywanych w 7 dni. Trasa wyścigu nie jest może zbyt selektywna, lecz główną przeszkodą dla kolarzy będzie silny wiatr, który co roku płata figle uczestnikom Tour de Normandie.

Wyścig ten w przeszłości wygrywali tacy kolarze jak Martijn Maaskant (2007), Dekker, Thomas Dekker (2004). Samuel Dumoulin (2003), Jérôme Pineau (2002), Thor Hushovd (2001) czy Viatcheslav Ekimov (1988).

Lista startowa 30 edycji wyścigu Tour de Normandie (2.2 UCI)

VAN VLIET EBH ELSHOP (NED)
1. BERKHOUT Thomas (NED)
2. TE BRAKE Remco (NED)
3. VAN HAAREN Bart (NED)
4. OOSTLANDER Sander (NED)
5. VREUGDENHIL Stefan (NED)
6. VAN ZANDBEEK Ronan (NED)

BBOX BOUYGUES TELECOM (FRA)
11. BERNAUDEAU Giovanni (FRA)
12. BICHOT Freddy (FRA)
13. BOUYER Franck (FRA)
14. CLAUDE Mathieu (FRA)
15. JEROME Vincent (FRA)
16. LE FLOCH Guillaume (FRA)

SAUR – SOJASUN  (FRA)
21. COUTOULY  Cédric (FRA)
22. DELAPLACE  Anthony (FRA)
23. JEANDESBOZ  Fabrice (FRA)
24. MANGEL Laurent (FRA)
25. MARTIAS  Rony (FRA)
26. POULHIES  Stéphane (FRA)

BIGMAT- AUBER 93 (FRA)
31. BROUZES Niels (FRA)
32. BACQUET Fabien (FRA)
33. FAUCON Guillaume (FRA)
34. HADDOU Nadir (FRA)
35. MOMBAERTS Johan (FRA)
36. THIRE Jonathan (FRA)

BRETAGNE – SCHULLER (FRA)
41. LELARGE NOAN (FRA)
42. DELPECH JEAN-LUC (FRA)
43. BONSERGENT STEPHANE (FRA)
44. PICHON LAURENT (FRA)
45. DURET SEBASTIEN (FRA)
46. HALLEGUEN MATHIEU (FRA)

JONG VLAANDEREN BAUKNECHT (BEL)
51. CALLEEUW  Joeri (BEL)
52. DE NEEF  Steven (BEL)
53. DUPONT  Timothy (BEL)
54. SCHETS  Steve (BEL)
55. VANDOUSSELAERE  Sven (BEL)
56. VERRAES  Benjamin (BEL)

GLUD & MARSTRAND HORSENS (DEN)
61. BOCHMANN Lasse (DEN)
62. JUUL-JENSEN Christopher (DEN)
63. TRONBORGT Michael (DEN)
64. CHRISTENSEN Mads (DEN)
65. BERLING Michael (DEN)
66. VINTHER Troels (DEN)

TEAM CONCORDIA (DEN)
71. FODER DANIEL (DEN)
72. RIBER-SELLEBJERG THOMAS (DEN)
73. HØBERG MORTEN (DEN)
74. OREDSSON THOMAS (DEN)
75. AISTRUP NIKOLA (DEN)
76. SCHJØNNEMANN KASPAR (DEN)

DESIGNA KOKKEN – BLUE WATER (DEN)
81. REIHS Michael (DEN)
82. CHRISTIANSEN Morten (DEN)
83. JOERGENSEN René (DEN)
84. FIRSANOV Sergey (RUS)
85. JEBJERG Kasper (DEN)
86. BAK Glenn (DEN)

CAJA RURAL (ESP)
91. BRAVO Garikoitz (ESP)
92. CHUZHDA Oleg (UKR)
93. DE LA CRUZ David (ESP)
94. FERNANDEZ Higinio ESP)
95. FERRARI Fabricio (URU)
96. GARCIA Egoitz (ESP)

ORBEA (ESP)
101. MARTIN Noel (ESP)
102. ABERASTURI Jon (ESP)
103. BLAZQUEZ Andoni (ESP)
104. GARCIA Ricardo (ESP)
105. ILUNDAIN Mikel (ESP)
106. URAIN Benat (ESP)

RAPHA CONDOR (GBR)
111. HOUSE Kristian (GBR)
112. LAPTHORNE Darren (AUS)
113. SOUTHAM Tom (GBR)
114. DEMPSTER Zak (AUS)
115. CRAVEN Dan (NAM)
116. LOCKE TIERNAN Jonathan (GBR)

TEAM NETAPP (GER)
121. BAUMANN Eric (GER)
122. BENEDETTI Cesare (ITA)
123. KEINATH Nico (GER)
124. SCHILLINGER Andreas (GER)
125. SCHORN Daniel (AUT)
126. SEUBERT Timon (GER)

RABOBANK  CT (NED)
131. Boeve Mats (NED)
132. Bol Jetse (NED)
133. Van der Lijke Nick (NED)
134. Sinkeldam Ramon (NED)
135. Vermeltfoort Coen (NED)
136. Vrijmoed Maurice (NED)

TEAM JOKER BIANCHI (NOR)
141. GJERDEVIK SØRTVEIT Sondre (NOR)
142. HAAVARDSHOLM Ole (NOR)
143. REMME Stian (NOR)
144. RAKE Christer (NOR)
145. STAKE LAENGEN Vegard (NOR)
146. VOLD Svein Erik (NOR)

ITERA – KATUSHA  (RUS)
151. KOSYAKOV Dmitry (RUS)
152. PORSEV Alexander (RUS)
153. SOLOMENNIKOV Andrei (RUS)
154. NOVIKOV Nikita (RUS)
155. KUZNETSOV Viacheslav (RUS)
156. IGNATIEV Dmitriy (RUS)

BEVEREN 2000 – QUICK STEP (BEL)
161. JODTS SVEN (BEL)
162. NOOYTENS SVEN (BEL)
163. PARDINI OLIVIER (BEL)
164. SALOMEIN JARL (BEL)
165. VERKINDEREN FREDERIEK (BEL)
166. WALLAYS JELLE (BEL)

CC NOGENT SUR OISE (FRA)
171. BODIOT Alexis (FRA)
172. CHEDHOMME Morgan (FRA)
173. GRATIOT Alexandre (FRA)
174. GUAY Julien (FRA)
175. LESSCHAEVE Rudy (FRA)
176. PETIT Adrien (FRA)

USSA PAVILLY BARENTIN (FRA)
181. CUMONT GAYLORD (FRA)
182. GOUGEARD FLORENT (FRA)
183. LALOUETE KEVIN (FRA)
184. LOUVEL-HIS AURELIEN (FRA)
185. OLEJNIK MICHAŁ (POL)
186. OLEJNIK TOMASZ (POL)

VC ROUEN 76 (FRA)
191.VERMEULEN Franck (FRA)
192. CAVET Tony (FRA)
193. PATOUX Cyrile (FRA)
194. BEAUMAIS Mathieu (FRA)
195. THILLOY Aurelien (FRA)
196. TAILLEFER Florian (FRA)

METEC CYCLING TEAM (NED)
201. SMIT Dennis (NED)
202. VAN AGTMAAL Peter (NED)
203. SOEPENBERG Ger (NED)
204. LENFERINK Jasper (NED)
205. REEF Marc (NED)
206. VAN BLANKEN Mard (NED)