Rui Costa (Caisse d’Epargne) wygrał Trofeo Deià, czwarty etap Challenge Mallorca. Portugalczyk pokonał swojego towarzysza z ucieczki, Hiszpana Joana Horracha (Team Katusha). Właśnie ci dwaj kolarze oderwali się na ostatnich kilometrach prowadzącej wyścig 33-osobowej grupki.
Na 25 kilometrów przed metą zaatakowała czwórka kolarzy Horrach, Costa oraz Rein Taaramae (Cofidis, Le Credit En Ligne). Prowadząca trójka miała nawet na około 10 km przed metą 30 s przewagi. Lecz grupka pościgowa nie dawała za wygraną.
Trzy kilometry przed metą Taaramae opadł z sił i został doścignięty przez grupkę.
W czołówce pozostało więc tylko dwóch kolarzy, którzy walczyli o zwycięstwo. Lepszy okazał się kolarz z Portugali – Rui Costa. Finisz z grupy pościgowej wygrał José Iván Gutiérrez (Caisse d’Epargne), tym samym Hiszpan zajął trzecią lokatę w dzisiejszym wyścigu.
Jarosław Marycz (SaxoBank) przekroczył limit czasowy.
Wyniki Trofeo Deià 2010:
1 | Rui Alberto Costa (Por) Caisse d’Epargne | 3:27:21 | |
2 | Joan Horrach (Spa) Team Katusha | 0:00:02 | |
3 | José Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d’Epargne | 0:00:07 | |
4 | Aitor Pérez (Spa) Footon-Servetto | ||
5 | José Joaquin Rojas (Spa) Caisse d’Epargne | ||
6 | Kim Kirchen (Lux) Team Katusha | ||
7 | Beñat Intxausti (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
8 | Manuel Vazquez (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
9 | Rafael Valls (Spa) Footon-Servetto | ||
10 | Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha | ||
11 | Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
12 | Rubén Plaza Molina (Spa) Caisse d’Epargne | ||
13 | Dries Devenyns (Bel) Quick Step | ||
14 | Christian Knees (Ger) Team Milram | ||
15 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
16 | Fabio Felline (Ita) Footon-Servetto | ||
17 | Eros Capecchi (Ita) Footon-Servetto | ||
18 | Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha | ||
19 | Maxime Monfort (Bel) Team HTC – Columbia | ||
20 | Mikel Landa (Spa) Orbea | ||
21 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
22 | Franck Schleck (Lux) Team Saxo Bank | ||
23 | Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha | ||
24 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank | ||
25 | Matthias Brandle (Aut) Footon-Servetto | ||
26 | Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank | ||
27 | Markus Eibegger (Aut) Footon-Servetto | ||
28 | Rodrigo García (Spa) Xacobeo Galicia | ||
29 | Jean-Christophe Peraud (Fra) Omega Pharma-Lotto | ||
30 | Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha | ||
31 | Linus Gerdemann (Ger) Team Milram | ||
32 | Ángel Madrazo (Spa) Caisse d’Epargne | ||
33 | Egor Silin (Rus) Team Katusha | ||
34 | Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:00:17 | |
35 | Markus Fothen (Ger) Team Milram | 0:00:21 | |
36 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:01:00 | |
37 | Vicente Reynes (Spa) Team HTC – Columbia | 0:01:07 | |
38 | Juan José Oroz (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:01:20 | |
39 | Mikel Nieve (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
40 | David Gutiérrez P (Spa) Footon-Servetto | ||
41 | Daniel Moreno (Spa) Omega Pharma-Lotto | 0:01:53 | |
42 | Dario Cataldo (Ita) Quick Step | 0:02:00 | |
43 | Rikke Dijkxhoorn (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | 0:02:29 | |
44 | Carlos Torrent Tarres (Spa) Spanish National Team | 0:02:30 | |
45 | Tassilo Fricke (Ger) Team Netapp | ||
46 | Raúl Santamarta (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
47 | Iván Velasco (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:02:33 | |
48 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
49 | Fabian Wegmann (Ger) Team Milram | ||
50 | Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram | ||
51 | Bram Tankink (Ned) Rabobank | ||
52 | Javier Moreno (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
53 | Gregory Obando (CRc) Burgos 2016 – Castilla y Leon | 0:03:00 | |
54 | Paul Voss (Ger) Team Milram | 0:03:25 | |
55 | Arnold Jeannesson (Fra) Caisse d’Epargne | ||
56 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
57 | Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia | ||
58 | Rubén Pérez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
59 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
60 | Giampaolo Cheula (Ita) Footon-Servetto | ||
61 | Sylvian Chavanel (Fra) Quick Step | 0:04:30 | |
62 | Jérôme Pineau (Fra) Quick Step | ||
63 | Davide Malacarne (Ita) Quick Step | ||
64 | Pascual Orengo López (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | 0:04:54 | |
65 | Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha | ||
66 | Antonio Piedra (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
67 | Rasmus Guldhammer (Aus) Team HTC – Columbia | ||
68 | Chris Sorensen (Den) Team Saxo Bank | ||
69 | José Carlos Lara (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
70 | Tom Stansnisder (Ned) Rabobank | ||
71 | Fco David Delgado (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
72 | David Arroyo (Spa) Caisse d’Epargne | 0:06:01 | |
73 | Sergi Escobar (Spa) Spanish National Team | ||
74 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d’Epargne | ||
75 | Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:08:02 | |
76 | Ronan Van Zandbeek (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | 0:08:19 | |
77 | Charles Wegelius (GBr) Omega Pharma-Lotto | 0:08:29 | |
78 | Jan Bakelandsts (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:08:30 | |
HD | Antonio Miguel Parra (Spa) Spanish National Team | 0:10:55 | |
HD | Jose Antonio De Segovia (Spa) Xacobeo Galicia | ||
HD | Juan Javier Estrada (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
HD | Sander Oostlander (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | 0:12:57 | |
HD | Manuel Calvente (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
HD | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:13:00 | |
HD | Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
HD | Martin Mares (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
HD | Peter Velits (Svk) Team HTC – Columbia | ||
HD | Jan Barta (Cze) Team Netapp | ||
HD | Tejay Van Garderen (USA) Team HTC – Columbia | ||
HD | Duyn Huub (Ned) Team Netapp | ||
HD | Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
HD | Leopold Konig (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
HD | Andoni Blazquez (Spa) Orbea | ||
HD | Laurent Didier (Lux) Team Saxo Bank | ||
HD | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | ||
HD | Grischa Niermann (Ger) Rabobank | ||
HD | Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne | ||
HD | Alberto Fernandez (Spa) Xacobeo Galicia | ||
HD | Koos Moerenhout (Ned) Rabobank | ||
HD | Joost Posthuma (Ned) Rabobank | ||
HD | Bauke Mollema (Ned) Rabobank | ||
HD | Bastien Delrot (Fra) Team Netapp | ||
HD | Christophe Brandt (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
HD | Kevyn Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
HD | Craig Lewis (USA) Team HTC – Columbia | ||
HD | Kasper Klostergaard (Den) Team Saxo Bank | ||
HD | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:13:06 | |
HD | Luis Mas (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | 0:13:47 | |
HD | Oscar Grau (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
HD | Josae Luis Roldan (Spa) Andalucia – Cajasur | 0:16:08 | |
HD | Sergio Carrasco (Spa) Andalucia – Cajasur | 0:16:10 | |
HD | Kurt Hovelynck (Bel) Quick Step | ||
HD | Ramon Domene (Spa) Spanish National Team | ||
HD | Jose Vicente Toribio (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
HD | Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano | ||
HD | Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
HD | Airán Fernández (Spa) Spanish National Team | ||
HD | Jakub Danacik (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
HD | Diego Gallego (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
HD | Mario Aerts (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
HD | Eloy Teruel (Spa) Spanish National Team | ||
HD | Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d’Epargne | ||
HD | Christoph Pfingsten (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
HD | David Deroo (Fra) Skil – Shimano | ||
HD | Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano | ||
HD | Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano | ||
HD | Iván Melero (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
HD | Tomas Buchacek (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
HD | Frantisek Kloucek (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
HD | Vladimir Isaychev (Spa) Xacobeo Galicia | ||
HD | Alexander Gottfried (Ger) Team Netapp | ||
HD | Petr Bencik (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
HD | Frantisek Rabon (Cze) Team HTC – Columbia | ||
HD | Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia | ||
HD | Mauro Facci (Ita) Quick Step | ||
HD | Stanislav Kozubek (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
HD | Tomas Danacik (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
HD | Delio Fernández (Spa) Xacobeo Galicia | ||
HD | Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank | ||
HD | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank | ||
HD | Francesco Reda (Ita) Quick Step | ||
HD | Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank | ||
HD | Piet Rooijakkers (Ned) Skil – Shimano | ||
HD | Nico Keinath (Ger) Team Netapp | ||
HD | Luke Roberts (Aus) Team Milram | ||
HD | Pedro Merino (Spa) Footon-Servetto | ||
HD | Adrián Saez (Spa) Orbea | ||
HD | Andrés A Antuña (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
HD | Aitor Galdos (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
HD | Matthias Russ (Ger) Team Milram | ||
HD | Addy Engels (Ned) Quick Step | ||
HD | Kai Reus (Ned) Rabobank | 0:19:10 | |
HD | Bram Schmitz (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | 0:23:22 | |
HD | Pablo Lechuga (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
HD | Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp | ||
HD | Beñat Urain (Spa) Orbea | ||
HD | Robert Förster (Ger) Team Milram | ||
HD | Bas Stamsnijder (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
HD | Noel Martin (Spa) Orbea | ||
HD | Cheng Ji (Chn) Skil – Shimano | ||
HD | Asier Maeztu (Spa) Spanish National Team | ||
HD | Eugeni Petrov (Rus) Team Katusha | 0:23:27 | |
HD | Tony Martin (Ger) Team HTC – Columbia | ||
HD | Jack Vermeulen (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
HD | Jeffrey Wiersma (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
DNS | Kanstantsin Sivtsov (Blr) Team HTC – Columbia | ||
DNS | Dimitri Clayes (Bel) Team Netapp | ||
DNF | Thomas Rohregger (Aut) Team Milram | ||
DNF | Bert Grabsch (Ger) Team HTC – Columbia | ||
DNF | Alan Pérez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
DNF | Alberto Benítez Román (Spa) Footon-Servetto | ||
DNF | Tom Stubbe (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
DNF | Kalle Kriit (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
DNF | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
DNF | Job Vissers (Ned) Skil – Shimano | ||
DNF | Jin Long (Chn) Skil – Shimano | ||
DNF | Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano | ||
DNF | Robert Wagner (Ger) Skil – Shimano | ||
DNF | Gustavo Cesar Veloso (Spa) Xacobeo Galicia | ||
DNF | Carlos Castaño (Spa) Xacobeo Galicia | ||
DNF | Gustavo Rodríguez (Spa) Xacobeo Galicia | ||
DNF | Jon Izagirre (Spa) Orbea | ||
DNF | Jon Aberasturi (Spa) Orbea | ||
DNF | Mikel Ilundain (Spa) Orbea | ||
DNF | Aritz Etxebarria (Spa) Orbea | ||
DNF | Xabier Zabalo (Spa) Orbea | ||
DNF | Daniel Schorn (Aut) Team Netapp | ||
DNF | Pablo Aitor Bernal (Spa) Spanish National Team | ||
DNF | Rafael Serrano (Spa) Spanish National Team | ||
DNF | Marc Reynes (Spa) PSK Whirlpool – Author | ||
DNF | Martin Hebik (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
DNF | Rune Van Der Meijden (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
DNF | Albert Torres (Spa) Spanish National Team |