Rui Costa (Caisse d’Epargne) wygrał Trofeo Deià, czwarty etap Challenge Mallorca. Portugalczyk pokonał swojego towarzysza z ucieczki, Hiszpana Joana Horracha (Team Katusha). Właśnie ci dwaj kolarze oderwali się na ostatnich kilometrach prowadzącej wyścig 33-osobowej grupki.

Na 25 kilometrów przed metą zaatakowała czwórka kolarzy Horrach, Costa oraz Rein Taaramae (Cofidis, Le Credit En Ligne). Prowadząca trójka miała nawet na około 10 km przed metą 30 s przewagi. Lecz grupka pościgowa nie dawała za wygraną.

Trzy kilometry przed metą Taaramae opadł z sił i został doścignięty przez grupkę.

W czołówce pozostało więc tylko dwóch kolarzy, którzy walczyli o zwycięstwo. Lepszy okazał się kolarz z Portugali – Rui Costa. Finisz z grupy pościgowej wygrał José Iván Gutiérrez (Caisse d’Epargne), tym samym Hiszpan zajął trzecią lokatę w dzisiejszym wyścigu.

Jarosław Marycz (SaxoBank) przekroczył limit czasowy.

Wyniki Trofeo Deià 2010:

1 Rui Alberto Costa (Por) Caisse d’Epargne 3:27:21
2 Joan Horrach (Spa) Team Katusha 0:00:02
3 José Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:07
4 Aitor Pérez (Spa) Footon-Servetto
5 José Joaquin Rojas (Spa) Caisse d’Epargne
6 Kim Kirchen (Lux) Team Katusha
7 Beñat Intxausti (Spa) Euskaltel – Euskadi
8 Manuel Vazquez (Spa) Andalucia – Cajasur
9 Rafael Valls (Spa) Footon-Servetto
10 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
11 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto
12 Rubén Plaza Molina (Spa) Caisse d’Epargne
13 Dries Devenyns (Bel) Quick Step
14 Christian Knees (Ger) Team Milram
15 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto
16 Fabio Felline (Ita) Footon-Servetto
17 Eros Capecchi (Ita) Footon-Servetto
18 Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha
19 Maxime Monfort (Bel) Team HTC – Columbia
20 Mikel Landa (Spa) Orbea
21 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
22 Franck Schleck (Lux) Team Saxo Bank
23 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
24 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank
25 Matthias Brandle (Aut) Footon-Servetto
26 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
27 Markus Eibegger (Aut) Footon-Servetto
28 Rodrigo García (Spa) Xacobeo Galicia
29 Jean-Christophe Peraud (Fra) Omega Pharma-Lotto
30 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha
31 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
32 Ángel Madrazo (Spa) Caisse d’Epargne
33 Egor Silin (Rus) Team Katusha
34 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:17
35 Markus Fothen (Ger) Team Milram 0:00:21
36 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:00
37 Vicente Reynes (Spa) Team HTC – Columbia 0:01:07
38 Juan José Oroz (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:20
39 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel – Euskadi
40 David Gutiérrez P (Spa) Footon-Servetto
41 Daniel Moreno (Spa) Omega Pharma-Lotto 0:01:53
42 Dario Cataldo (Ita) Quick Step 0:02:00
43 Rikke Dijkxhoorn (Ned) Van Vliet Ebh Elshof 0:02:29
44 Carlos Torrent Tarres (Spa) Spanish National Team 0:02:30
45 Tassilo Fricke (Ger) Team Netapp
46 Raúl Santamarta (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon
47 Iván Velasco (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:33
48 Angel Vicioso Arcos (Spa) Andalucia – Cajasur
49 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram
50 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
51 Bram Tankink (Ned) Rabobank
52 Javier Moreno (Spa) Andalucia – Cajasur
53 Gregory Obando (CRc) Burgos 2016 – Castilla y Leon 0:03:00
54 Paul Voss (Ger) Team Milram 0:03:25
55 Arnold Jeannesson (Fra) Caisse d’Epargne
56 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
57 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia
58 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel – Euskadi
59 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
60 Giampaolo Cheula (Ita) Footon-Servetto
61 Sylvian Chavanel (Fra) Quick Step 0:04:30
62 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
63 Davide Malacarne (Ita) Quick Step
64 Pascual Orengo López (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon 0:04:54
65 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
66 Antonio Piedra (Spa) Andalucia – Cajasur
67 Rasmus Guldhammer (Aus) Team HTC – Columbia
68 Chris Sorensen (Den) Team Saxo Bank
69 José Carlos Lara (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon
70 Tom Stansnisder (Ned) Rabobank
71 Fco David Delgado (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon
72 David Arroyo (Spa) Caisse d’Epargne 0:06:01
73 Sergi Escobar (Spa) Spanish National Team
74 Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d’Epargne
75 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:08:02
76 Ronan Van Zandbeek (Ned) Van Vliet Ebh Elshof 0:08:19
77 Charles Wegelius (GBr) Omega Pharma-Lotto 0:08:29
78 Jan Bakelandsts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:08:30
HD Antonio Miguel Parra (Spa) Spanish National Team 0:10:55
HD Jose Antonio De Segovia (Spa) Xacobeo Galicia
HD Juan Javier Estrada (Spa) Andalucia – Cajasur
HD Sander Oostlander (Ned) Van Vliet Ebh Elshof 0:12:57
HD Manuel Calvente (Spa) Andalucia – Cajasur
HD Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:13:00
HD Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
HD Martin Mares (Cze) PSK Whirlpool – Author
HD Peter Velits (Svk) Team HTC – Columbia
HD Jan Barta (Cze) Team Netapp
HD Tejay Van Garderen (USA) Team HTC – Columbia
HD Duyn Huub (Ned) Team Netapp
HD Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
HD Leopold Konig (Cze) PSK Whirlpool – Author
HD Andoni Blazquez (Spa) Orbea
HD Laurent Didier (Lux) Team Saxo Bank
HD Anders Lund (Den) Team Saxo Bank
HD Grischa Niermann (Ger) Rabobank
HD Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
HD Alberto Fernandez (Spa) Xacobeo Galicia
HD Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
HD Joost Posthuma (Ned) Rabobank
HD Bauke Mollema (Ned) Rabobank
HD Bastien Delrot (Fra) Team Netapp
HD Christophe Brandt (Bel) Omega Pharma-Lotto
HD Kevyn Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
HD Craig Lewis (USA) Team HTC – Columbia
HD Kasper Klostergaard (Den) Team Saxo Bank
HD Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:13:06
HD Luis Mas (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon 0:13:47
HD Oscar Grau (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon
HD Josae Luis Roldan (Spa) Andalucia – Cajasur 0:16:08
HD Sergio Carrasco (Spa) Andalucia – Cajasur 0:16:10
HD Kurt Hovelynck (Bel) Quick Step
HD Ramon Domene (Spa) Spanish National Team
HD Jose Vicente Toribio (Spa) Andalucia – Cajasur
HD Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
HD Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Van Vliet Ebh Elshof
HD Airán Fernández (Spa) Spanish National Team
HD Jakub Danacik (Cze) PSK Whirlpool – Author
HD Diego Gallego (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon
HD Mario Aerts (Bel) Omega Pharma-Lotto
HD Eloy Teruel (Spa) Spanish National Team
HD Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d’Epargne
HD Christoph Pfingsten (Ned) Van Vliet Ebh Elshof
HD David Deroo (Fra) Skil – Shimano
HD Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano
HD Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano
HD Iván Melero (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon
HD Tomas Buchacek (Cze) PSK Whirlpool – Author
HD Frantisek Kloucek (Cze) PSK Whirlpool – Author
HD Vladimir Isaychev (Spa) Xacobeo Galicia
HD Alexander Gottfried (Ger) Team Netapp
HD Petr Bencik (Cze) PSK Whirlpool – Author
HD Frantisek Rabon (Cze) Team HTC – Columbia
HD Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia
HD Mauro Facci (Ita) Quick Step
HD Stanislav Kozubek (Cze) PSK Whirlpool – Author
HD Tomas Danacik (Cze) PSK Whirlpool – Author
HD Delio Fernández (Spa) Xacobeo Galicia
HD Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank
HD Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank
HD Francesco Reda (Ita) Quick Step
HD Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank
HD Piet Rooijakkers (Ned) Skil – Shimano
HD Nico Keinath (Ger) Team Netapp
HD Luke Roberts (Aus) Team Milram
HD Pedro Merino (Spa) Footon-Servetto
HD Adrián Saez (Spa) Orbea
HD Andrés A Antuña (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon
HD Aitor Galdos (Spa) Euskaltel – Euskadi
HD Matthias Russ (Ger) Team Milram
HD Addy Engels (Ned) Quick Step
HD Kai Reus (Ned) Rabobank 0:19:10
HD Bram Schmitz (Ned) Van Vliet Ebh Elshof 0:23:22
HD Pablo Lechuga (Spa) Andalucia – Cajasur
HD Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp
HD Beñat Urain (Spa) Orbea
HD Robert Förster (Ger) Team Milram
HD Bas Stamsnijder (Ned) Van Vliet Ebh Elshof
HD Noel Martin (Spa) Orbea
HD Cheng Ji (Chn) Skil – Shimano
HD Asier Maeztu (Spa) Spanish National Team
HD Eugeni Petrov (Rus) Team Katusha 0:23:27
HD Tony Martin (Ger) Team HTC – Columbia
HD Jack Vermeulen (Ned) Van Vliet Ebh Elshof
HD Jeffrey Wiersma (Ned) Van Vliet Ebh Elshof
DNS Kanstantsin Sivtsov (Blr) Team HTC – Columbia
DNS Dimitri Clayes (Bel) Team Netapp
DNF Thomas Rohregger (Aut) Team Milram
DNF Bert Grabsch (Ger) Team HTC – Columbia
DNF Alan Pérez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi
DNF Alberto Benítez Román (Spa) Footon-Servetto
DNF Tom Stubbe (Bel) Omega Pharma-Lotto
DNF Kalle Kriit (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
DNF Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
DNF Job Vissers (Ned) Skil – Shimano
DNF Jin Long (Chn) Skil – Shimano
DNF Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano
DNF Robert Wagner (Ger) Skil – Shimano
DNF Gustavo Cesar Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
DNF Carlos Castaño (Spa) Xacobeo Galicia
DNF Gustavo Rodríguez (Spa) Xacobeo Galicia
DNF Jon Izagirre (Spa) Orbea
DNF Jon Aberasturi (Spa) Orbea
DNF Mikel Ilundain (Spa) Orbea
DNF Aritz Etxebarria (Spa) Orbea
DNF Xabier Zabalo (Spa) Orbea
DNF Daniel Schorn (Aut) Team Netapp
DNF Pablo Aitor Bernal (Spa) Spanish National Team
DNF Rafael Serrano (Spa) Spanish National Team
DNF Marc Reynes (Spa) PSK Whirlpool – Author
DNF Martin Hebik (Cze) PSK Whirlpool – Author
DNF Rune Van Der Meijden (Ned) Van Vliet Ebh Elshof
DNF Albert Torres (Spa) Spanish National Team

Rui Costa (Caisse d’Epargne) wygrał Trofeo Deià, czwarty etap Challenge Mallorca. Portugalczyk pokonał swojego towarzysza z ucieczki, Hiszpana Joana Horracha (Team Katusha) Właśnie ci dwaj kolarze oderwali się na ostatnich kilometrach prowadzącej wyścig 33-osobowej grupki.

Na 25 kilometrów przed metą zaatakowała czwórka kolarzy Horrach, Costa oraz Rein Taaramae (Cofidis, Le Credit En Ligne). Prowadząca trójka miała nawet na około 10 km przed metą 30 s przewagi. Lecz grupka pościgowa nie dawała za wygraną.

Trzy kilometry przed metą Taaramae opadł z sił i został doścignięty przez grupkę.

W czołówce pozostało więc tylko dwóch kolarzy, którzy walczyli o zwycięstwo. Lepszy okazał się kolarz z Portugali – Rui Costa. Finisz z grupy pościgowej wygrał José Iván Gutiérrez (Caisse d’Epargne), tym samym Hiszpan zajął trzecią lokatę w dzisiejszym wyścigu.

Jarosław Marycz (SaxoBank) przekroczył limit czasowy.