Oscar Freire (Rabobank) zdobył swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2010, wygrywając drugi etap Challenge Mallorca. Na finiszu pokonał Greipela i Cardoso.
Na drugim etapie Challenge Mallorca liczącym 172,4 km miało miejsce wiele ataków. Po kilku kilometrach od startu na czele uformowała się grupa sześciu kolarzy, a byli to: Luis Mas (Burgos Monumental), David Deroo (Skil-Shimano), Ronan Van Zandbeek (Van Vliet EBH Elshof), Manuel Ortega (Andalucia-Cajasur) oraz Andoni Blazquez (Orbea).
Największa ich przewaga wynosiła 6:37 na 27 kilometrze.
Jednak 6 kilometrów przed metą harcowników złapał peleton, z którego najszybciej finiszował Freire. Pokonał on Andre Greipela (Team Columbia) oraz Manuela Cardoso (Footon-Scott).
Na 29 pozycji uplasował się Jarosław Marycz (Team Saxo Bank).
Wyniki Trofeo Cala Millor:
1 | Óscar Freire (Spa) Rabobank | 4:14:21 | |
2 | André Greipel (Ger) Team HTC – Columbia | ||
3 | Manuel Cardoso (Por) Footon-Servetto | ||
4 | Robert Förster (Ger) Team Milram | ||
5 | Koldo Fernández (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
6 | Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
7 | José Joaquin Rojas (Spa) Caisse d’Epargne | ||
8 | Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano | ||
9 | Kevyn Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
10 | Mathieu Drujon (Fra) Caisse d’Epargne | ||
11 | Nikolas Maes (Bel) Quick Step | ||
12 | Tom Leezer (Ned) Rabobank | ||
13 | Adam Blyth (GBr) Omega Pharma-Lotto | ||
14 | David Vitoria (Swi) Footon-Servetto | ||
15 | Dario Cataldo (Ita) Quick Step | ||
16 | Robbie Mcewen (Aus) Team Katusha | ||
17 | Eric Baumann (Ger) Team Netapp | ||
18 | Jon Aberasturi (Spa) Orbea | ||
19 | Wim Stroetinga (Ned) Team Milram | ||
20 | Jonas Jorgensen (Den) Team Saxo Bank | ||
21 | Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano | ||
22 | Manuel Anton (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
23 | Oscar Grau (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
24 | Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne | ||
25 | Remco Tebrake (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
26 | José Fco Pacheco (Spa) Xacobeo Galicia | ||
27 | Davide Malacarne (Ita) Quick Step | ||
28 | Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha | ||
29 | Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank | ||
30 | Jose A. Carrasco (Spa) Spanish National Team | ||
31 | Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha | ||
32 | Jorge Martín Montenegro (Arg) Andalucia – Cajasur | ||
33 | Jesús Rosendo (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
34 | Aitor Galdos (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
35 | Bas Krauwel (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
36 | Stefan Vreugdenhil (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
37 | Thomas Fothen (Ger) Team Milram | ||
38 | David Gutiérrez P (Spa) Footon-Servetto | ||
39 | Rikke Dijkxhoorn (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
40 | Pascual Orengo López (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
41 | Matthias Brandle (Aut) Footon-Servetto | ||
42 | Carlos Castaño (Spa) Xacobeo Galicia | ||
43 | Vidal Celis (Spa) Footon-Servetto | ||
44 | Unai Elorriaga (Spa) Spanish National Team | ||
45 | Christophe Brandt (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
46 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
47 | Thomas Rohregger (Aut) Team Milram | ||
48 | Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram | ||
49 | Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha | ||
50 | Jérôme Pineau (Fra) Quick Step | ||
51 | Pablo Aitor Bernal (Spa) Spanish National Team | ||
52 | Joan Horrach (Spa) Team Katusha | ||
53 | Christoph Pfingsten (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
54 | Jon Izagirre (Spa) Orbea | ||
55 | Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
56 | Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto | ||
57 | Timon Seubert (Ger) Team Netapp | ||
58 | Mikel Landa (Spa) Orbea | ||
59 | Markus Fothen (Ger) Team Milram | ||
60 | Bartt Van Haaren (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
61 | Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp | ||
62 | Kurt Hovelynck (Bel) Quick Step | ||
63 | Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano | ||
64 | Job Vissers (Ned) Skil – Shimano | ||
65 | Dries Devenyns (Bel) Quick Step | ||
66 | Christian Knees (Ger) Team Milram | ||
67 | Jean-Christophe Peraud (Fra) Omega Pharma-Lotto | ||
68 | Luke Roberts (Aus) Team Milram | ||
69 | Michele Merlo (Ita) Footon-Servetto | ||
70 | Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne | ||
71 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | ||
72 | Peter Velits (Svk) Team HTC – Columbia | ||
73 | Eloy Teruel (Spa) Spanish National Team | ||
74 | Jakub Danacik (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
75 | Francesco Reda (Ita) Quick Step | ||
76 | Bert Grabsch (Ger) Team HTC – Columbia | ||
77 | Piet Rooijakkers (Ned) Skil – Shimano | ||
78 | Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia | ||
79 | Andrés Sergio De Lis (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
80 | Iván Velasco (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
81 | Rodrigo García (Spa) Xacobeo Galicia | ||
82 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
83 | Glenn D’hollander (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
84 | Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
85 | David Gutiérrez (Spa) Footon-Servetto | ||
86 | Bram Tankink (Ned) Rabobank | ||
87 | Juan José Cobo Acebo (Spa) Caisse d’Epargne | ||
88 | Jose A G. Marchante (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
89 | Tom Stansnisder (Ned) Rabobank | ||
90 | Kasper Klostergaard (Den) Team Saxo Bank | ||
91 | Marc Reynes (Spa) PSK Whirlpool – Author | ||
92 | Raúl Santamarta (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
93 | Beñat Urain (Spa) Orbea | ||
94 | Javier Ramírez (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
95 | Jose Antonio De Segovia (Spa) Xacobeo Galicia | ||
96 | Pablo Lechuga (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
97 | Carlos Torrent Tarres (Spa) Spanish National Team | ||
98 | Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne | ||
99 | Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
100 | Delio Fernández (Spa) Xacobeo Galicia | ||
101 | Frantisek Kloucek (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
102 | Dominik Roels (Ger) Team Milram | ||
103 | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
104 | Nick Nuyens (Bel) Rabobank | ||
105 | Kalle Kriit (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
106 | Juan Javier Estrada (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
107 | Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
108 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
109 | Thomas Berkhout (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
110 | Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank | ||
111 | Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha | ||
112 | Jan Barta (Cze) Team Netapp | ||
113 | Antonio Cabello (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
114 | Frederik Wilmann (Nor) Skil – Shimano | ||
115 | Vladimir Isaychev (Spa) Xacobeo Galicia | ||
116 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank | ||
117 | Martin Mares (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
118 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
119 | Egor Silin (Rus) Team Katusha | ||
120 | Martin Hebik (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
121 | Alan Pérez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
122 | Mauro Facci (Ita) Quick Step | ||
123 | Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp | ||
124 | Antonio Piedra (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
125 | Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
126 | Maxime Monfort (Bel) Team HTC – Columbia | ||
127 | Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d’Epargne | ||
128 | Fco David Delgado (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
129 | José Vicente García Acosta (Spa) Caisse d’Epargne | ||
130 | Duyn Huub (Ned) Team Netapp | ||
131 | Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha | ||
132 | Leopold Konig (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
133 | Vojtech Dlouhy (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
134 | Sander Oostlander (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
135 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
136 | Adrián Saez (Spa) Orbea | ||
137 | Kai Reus (Ned) Rabobank | ||
138 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:00:22 | |
139 | Rubén Pérez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
140 | Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia | ||
141 | Gustavo Cesar Veloso (Spa) Xacobeo Galicia | ||
142 | Robert Wagner (Ger) Skil – Shimano | ||
143 | Kim Kirchen (Lux) Team Katusha | 0:00:30 | |
144 | Vicente Reynes (Spa) Team HTC – Columbia | 0:00:34 | |
145 | Lars Boom (Ned) Rabobank | 0:00:36 | |
146 | Xabier Zabalo (Spa) Orbea | 0:00:56 | |
147 | Tony Martin (Ger) Team HTC – Columbia | 0:01:51 | |
148 | Andoni Lafuente (Spa) Spanish National Team | 0:02:02 | |
149 | Frantisek Rabon (Cze) Team HTC – Columbia | 0:02:30 | |
150 | Noel Martin (Spa) Orbea | ||
151 | Antonio Tauler (Spa) Spanish National Team | ||
152 | David Muntaner (Spa) Spanish National Team | ||
153 | Albert Torres (Spa) Spanish National Team | ||
154 | Dimitri Clayes (Bel) Team Netapp | ||
155 | Daniel Schorn (Aut) Team Netapp | ||
156 | Petr Kaltofen (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
157 | José Carlos Lara (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
158 | Markus Eichler (Ger) Team Milram | ||
159 | André Schulze (Ger) PSK Whirlpool – Author | ||
160 | David López (Spa) Caisse d’Epargne | ||
161 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
162 | Diego Gallego (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
163 | Thomas Patricks Faiers (GBr) Footon-Servetto | ||
164 | Luis Mas (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
165 | Iván Melero (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
166 | André Steensen (Den) Team Saxo Bank | ||
167 | Andrés A Antuña (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
168 | Chris Sorensen (Den) Team Saxo Bank | ||
169 | Alberto Fernandez (Spa) Xacobeo Galicia | ||
170 | Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
171 | Charles Wegelius (GBr) Omega Pharma-Lotto | ||
172 | Tom Stubbe (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
173 | Ibán Leanizbarrutia (Spa) Spanish National Team | ||
174 | Marco Pinotti (Ita) Team HTC – Columbia | ||
175 | Marco Corti (Ita) Footon-Servetto | ||
176 | Richie Porte (Aus) Team Saxo Bank | ||
177 | Branislau Samoilau (Blr) Quick Step | ||
178 | Manuel Ortega (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
179 | Cheng Ji (Chn) Skil – Shimano | ||
180 | Jin Long (Chn) Skil – Shimano | ||
181 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank | ||
182 | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank | ||
183 | Stanislav Kozubek (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
184 | Franck Schleck (Lux) Team Saxo Bank | ||
185 | Koos Moerenhout (Ned) Rabobank | ||
186 | Mario Aerts (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
187 | Addy Engels (Ned) Quick Step | ||
188 | David Deroo (Fra) Skil – Shimano | ||
189 | Aritz Etxebarria (Spa) Orbea | 0:04:19 | |
190 | Ronan Van Zandbeek (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | 0:04:26 | |
191 | Nico Keinath (Ger) Team Netapp | 0:05:20 | |
192 | Bastien Delrot (Fra) Team Netapp | ||
193 | Andoni Blazquez (Spa) Orbea | 0:06:07 |
,