Linus Gerdemann (Team Milram) odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie podczas Trofeo Inca, trzecim wyścigu z serii Challenge Mallorca.
Przy deszczowej, wietrznej pogodzie Gerdemann pokonał Hiszpanów Rafaela Vallsa (Footon-Scott) oraz Manuela Vazqueza (Andalucia-Cajasur).
„Otworzyłem nowy sezon z wielkim hukiem” – powiedział szczęśliwy Gerdemann na mecie wyścigu.
Pomocnicy Gerdemanna Thomas Rohregger i Johannes Fröhlinger znakomicie się spisali, rokręcając mocne tempo dla swojego lidera pod podjazd 2 kategorii Coll de Soller.
Na ostatnich 20 kilometrach bardzo aktywnie jechał Valls, jednak jego próby ataków nie powiodły się i o zwycięstwo etapowe walczyła trójka kolarzy. Najlepszym sprinterem okazał się Gerdemann.
Jedyny Polak w wyścigu Jarosław Marycz (SaxoBank) nie ukończył rywalizacji, jak większość z prawie 200 zawodników, którzy stanęli na starcie. Na metę dojechało tylko 62 kolarzy.
Wyniki Trofeo Inca:
1 | Linus Gerdemann (Ger) Team Milram | 3:55:45 | |
2 | Rafael Valls (Spa) Footon-Servetto | ||
3 | Manuel Vazquez (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
4 | Mikel Nieve (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:02:22 | |
5 | Aitor Pérez (Spa) Footon-Servetto | 0:02:33 | |
6 | José Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d’Epargne | ||
7 | Jan Bakelandsts (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:02:34 | |
8 | Thomas Rohregger (Aut) Team Milram | 0:03:24 | |
9 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
10 | Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram | 0:04:09 | |
11 | Jon Izagirre (Spa) Orbea | 0:04:44 | |
12 | André Steensen (Den) Team Saxo Bank | ||
13 | Christian Knees (Ger) Team Milram | ||
14 | Mikel Landa (Spa) Orbea | ||
15 | Kanstantsin Sivtsov (Blr) Team HTC – Columbia | ||
16 | Beñat Intxausti (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
17 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank | ||
18 | Egor Silin (Rus) Team Katusha | ||
19 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
20 | Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne | ||
21 | Vasili Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne | ||
22 | Luis León Sánchez (Spa) Caisse d’Epargne | 0:04:48 | |
23 | Javier Moreno (Spa) Andalucia – Cajasur | 0:06:58 | |
24 | Fabian Wegmann (Ger) Team Milram | 0:07:36 | |
25 | Laurent Didier (Lux) Team Saxo Bank | 0:09:33 | |
26 | Francesco Reda (Ita) Quick Step | 0:09:36 | |
27 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d’Epargne | 0:13:07 | |
28 | Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha | ||
29 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank | 0:13:20 | |
30 | Aitor Galdos (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
31 | Christophe Brandt (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
32 | Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano | ||
33 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank | ||
34 | Manuel Anton (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
35 | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
36 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
37 | Christophe Moreau (Fra) Caisse d’Epargne | ||
38 | Iván Velasco (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
39 | Manuel Calvente (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
40 | Pablo Lechuga (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
41 | David Arroyo (Spa) Caisse d’Epargne | ||
42 | Martin Mares (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
43 | Unai Elorriaga (Spa) Spanish National Team | ||
44 | Andrey Amador (CRc) Caisse d’Epargne | ||
45 | Fabio Felline (Ita) Footon-Servetto | 0:13:29 | |
46 | Nikolas Maes (Bel) Quick Step | 0:14:15 | |
47 | Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia | 0:14:23 | |
48 | Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha | ||
49 | Tassilo Fricke (Ger) Team Netapp | ||
50 | Antonio Miguel Parra (Spa) Spanish National Team | ||
51 | Daniel Moreno (Spa) Omega Pharma-Lotto | ||
52 | Joost Posthuma (Ned) Rabobank | 0:16:34 | |
53 | Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano | 0:17:30 | |
54 | Kalle Kriit (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:17:46 | |
55 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | 0:17:47 | |
56 | Martin Pedersen (Den) Footon-Servetto | ||
57 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank | 0:18:15 | |
58 | Yoeri Havik (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
59 | Jérôme Pineau (Fra) Quick Step | ||
60 | Thomas Berkhout (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
61 | Robert Wagner (Ger) Skil – Shimano | ||
62 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
HD | Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:19:04 | |
HD | Pedro Merino (Spa) Footon-Servetto | 0:19:51 | |
HD | Jose Antonio De Segovia (Spa) Xacobeo Galicia | 0:20:25 | |
HD | Gustavo Rodríguez (Spa) Xacobeo Galicia | 0:20:28 | |
HD | Giampaolo Cheula (Ita) Footon-Servetto | 0:20:34 | |
HD | Charles Wegelius (GBr) Omega Pharma-Lotto | 0:22:35 | |
HD | Alan Pérez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:23:55 | |
HD | Rubén Pérez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
HD | Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:23:56 | |
HD | Manuel Ortega (Spa) Andalucia – Cajasur | 0:24:04 | |
HD | Jose A. Carrasco (Spa) Spanish National Team | ||
HD | Job Vissers (Ned) Skil – Shimano | 0:25:25 | |
HD | Piet Rooijakkers (Ned) Skil – Shimano | ||
HD | David Deroo (Fra) Skil – Shimano | ||
HD | Sylvian Chavanel (Fra) Quick Step | 0:25:27 | |
HD | Davide Malacarne (Ita) Quick Step | ||
HD | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:25:50 | |
HD | Jean-Christophe Peraud (Fra) Omega Pharma-Lotto | 0:26:00 | |
HD | Pascual Orengo López (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | 0:26:18 | |
HD | Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp | 0:26:21 | |
HD | Jan Barta (Cze) Team Netapp | 0:26:52 | |
HD | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
HD | Xabier Zabalo (Spa) Orbea | 0:27:46 | |
HD | Antonio Cabello (Spa) Andalucia – Cajasur | 0:28:04 | |
HD | Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia | 0:29:06 | |
HD | Branislau Samoilau (Blr) Quick Step | 0:29:26 | |
HD | Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano | ||
HD | Stijn Devolder (Bel) Quick Step | ||
HD | Frantisek Kloucek (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
HD | Andri Kunitski (Blr) Quick Step | ||
HD | Jose Vicente Toribio (Spa) Andalucia – Cajasur | 0:29:48 | |
HD | Delio Fernández (Spa) Xacobeo Galicia | ||
HD | Vladimir Isaychev (Spa) Xacobeo Galicia | 0:30:42 | |
HD | Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:30:49 | |
HD | Jeffrey Wiersma (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | 0:33:31 | |
HD | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank | 0:33:34 | |
HD | Kasper Klostergaard (Den) Team Saxo Bank | ||
HD | Chris Sorensen (Den) Team Saxo Bank | 0:33:38 | |
HD | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:33:39 | |
HD | Alberto Losada (Spa) Caisse d’Epargne | 0:33:57 | |
HD | Oscar Grau (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | 0:33:58 | |
HD | Josae Luis Roldan (Spa) Andalucia – Cajasur | ||
HD | Sergio Carrasco (Spa) Andalucia – Cajasur | 0:34:25 | |
HD | Carlos Castaño (Spa) Xacobeo Galicia | 0:35:14 | |
HD | Bartt Van Haaren (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | 0:35:52 | |
DNS | Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha | ||
DNS | Dominik Nerz (Ger) Team Milram | ||
DNS | Peter Velits (Svk) Team HTC – Columbia | ||
DNS | Frantisek Rabon (Cze) Team HTC – Columbia | ||
DNS | Mikel Ilundain (Spa) Orbea | ||
DNF | Joan Horrach (Spa) Team Katusha | ||
DNF | Juan José Oroz (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
DNF | Dries Devenyns (Bel) Quick Step | ||
DNF | Markus Fothen (Ger) Team Milram | ||
DNF | Matthias Russ (Ger) Team Milram | ||
DNF | Michael Albasini (Swi) Team HTC – Columbia | ||
DNF | Tony Martin (Ger) Team HTC – Columbia | ||
DNF | Maxime Monfort (Bel) Team HTC – Columbia | ||
DNF | Nick Nuyens (Bel) Rabobank | ||
DNF | Eugeni Petrov (Rus) Team Katusha | ||
DNF | Joaquín Rodríguez (Spa) Team Katusha | ||
DNF | Kim Kirchen (Lux) Team Katusha | ||
DNF | Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha | ||
DNF | Noe Gianetti (Swi) Footon-Servetto | ||
DNF | Eros Capecchi (Ita) Footon-Servetto | ||
DNF | Ermanno Capelli (Ita) Footon-Servetto | ||
DNF | Iban Mayoz (Spa) Footon-Servetto | ||
DNF | Addy Engels (Ned) Quick Step | ||
DNF | Dominik Roels (Ger) Team Milram | ||
DNF | Paul Voss (Ger) Team Milram | ||
DNF | Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank | ||
DNF | Richie Porte (Aus) Team Saxo Bank | ||
DNF | Lars Boom (Ned) Rabobank | ||
DNF | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank | ||
DNF | Bram Tankink (Ned) Rabobank | ||
DNF | Tejay Van Garderen (USA) Team HTC – Columbia | ||
DNF | Craig Lewis (USA) Team HTC – Columbia | ||
DNF | Rasmus Guldhammer (Aus) Team HTC – Columbia | ||
DNF | Tom Stubbe (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
DNF | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
DNF | Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
DNF | Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
DNF | Glenn D’hollander (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
DNF | Kevyn Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
DNF | Robbie Mcewen (Aus) Team Katusha | ||
DNF | Jonas Jorgensen (Den) Team Saxo Bank | ||
DNF | Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank | ||
DNF | Cheng Ji (Chn) Skil – Shimano | ||
DNF | Frederik Wilmann (Nor) Skil – Shimano | ||
DNF | Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano | ||
DNF | Gustavo Cesar Veloso (Spa) Xacobeo Galicia | ||
DNF | José Fco Pacheco (Spa) Xacobeo Galicia | ||
DNF | Alberto Fernandez (Spa) Xacobeo Galicia | ||
DNF | Noel Martin (Spa) Orbea | ||
DNF | Adrián Saez (Spa) Orbea | ||
DNF | Jon Aberasturi (Spa) Orbea | ||
DNF | Beñat Urain (Spa) Orbea | ||
DNF | Andoni Blazquez (Spa) Orbea | ||
DNF | Aritz Etxebarria (Spa) Orbea | ||
DNF | Eric Baumann (Ger) Team Netapp | ||
DNF | Dimitri Clayes (Bel) Team Netapp | ||
DNF | Bastien Delrot (Fra) Team Netapp | ||
DNF | Timon Seubert (Ger) Team Netapp | ||
DNF | Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp | ||
DNF | Alexander Gottfried (Ger) Team Netapp | ||
DNF | Duyn Huub (Ned) Team Netapp | ||
DNF | Antonio Tauler (Spa) Spanish National Team | ||
DNF | David Muntaner (Spa) Spanish National Team | ||
DNF | Rafael Serrano (Spa) Spanish National Team | ||
DNF | Andoni Lafuente (Spa) Spanish National Team | ||
DNF | Ibán Leanizbarrutia (Spa) Spanish National Team | ||
DNF | Petr Bencik (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
DNF | Tomas Buchacek (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
DNF | Stanislav Kozubek (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
DNF | Jakub Danacik (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
DNF | Leopold Konig (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
DNF | Tomas Danacik (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
DNF | Vojtech Dlouhy (Cze) PSK Whirlpool – Author | ||
DNF | André Schulze (Ger) PSK Whirlpool – Author | ||
DNF | Jesper Asselman (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
DNF | Ronan Van Zandbeek (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
DNF | Stefan Vreugdenhil (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
DNF | Bob Schoonbroodt (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
DNF | Rikke Dijkxhoorn (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
DNF | Sander Oostlander (Ned) Van Vliet Ebh Elshof | ||
DNF | Diego Gallego (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
DNF | Raúl Santamarta (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
DNF | Fco David Delgado (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
DNF | Iván Melero (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
DNF | José Carlos Lara (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
DNF | Ramon Domene (Spa) Spanish National Team | ||
DNF | Airán Fernández (Spa) Spanish National Team | ||
DNF | Arnold Jeannesson (Fra) Caisse d’Epargne | ||
DNF | Andrés A Antuña (Spa) Burgos 2016 – Castilla y Leon | ||
DNF | Gregory Obando (CRc) Burgos 2016 – Castilla y Leon |