gerdemannLinus Gerdemann (MTN – Qhubeka) został zwycięzca 4. etapu wyścigu Tour d’Azerbejdżan z metą na podjeździe w Pirqulu. Josef Cerny zameldował się na mecie na 11.miejscu.

Przedostatni, czwarty etap wyścigu Dookoła Azerbejdżanu rozpoczął się w Qabali i po przejechaniu 115 kilometrów trasy, kończył się 20-kilometrowym podjazdem w Pirqulu. Mimo, że kolarze mieli do pokonania niewielki dystans, to etap ten okazał się najtrudniejszym ze wszystkich etapów całego wyścigu.

Pierwsze 60 kilometrów trasy prowadziło po lekko pagórkowatym terenie co bardzo sprzyjało kolarzom którzy próbowali odjechać z peletonu. Przed pierwszą lotna premia zaatakowała 6-osobowa grupka kolarzy do której zabrał się m.in. Josef Cerny. Na kolejnych kilometrach dojechała do nich następna grupa z Gerdemannem, Zakarinem i Roginą. Połączone grupy zaczęły dość mocno ze sobą współpracować co pozwoliło im uzyskać znaczna przewagę nad peletonem. Na 50 kilometrze trasy przewaga wynosiła ponad 3 minuty.

Ostatecznie o losach etapu zadecydował finałowy podjazd na metę w Pirqulu. Z każdym kilometrem podjazdu, prowadząca grupa zaczęła się dzielić. Na przedzie jechali razem Gerdemann i Zakarin pozostawiając za plecami pozostałych uczestników odjazdu. Na ostatnich kilometrach kłopoty techniczne z rowerem miał Gerdemann. Jadący razem z nim Zakarin zaczekał na współtowarzysza ucieczki i po usunięciu awarii razem dalej kontynuowali podjazd na metę.

Na mecie jako pierwszy zameldował się Linus Gerdemann (MTN – Qhubeka) a tuż za nim kreskę minął Ilnur Zakarin (Rusvelo). Po prawie dwóch minutach ,do mety dojechał Vitaliy Buts (Kolss Cycling Team).

Josef Cerny minął linię mety na 11. miejscu tracąc do zwycięzcy 2 min. 13 sekund.

Po 4.etapie, liderem wyścigu został Ilnur Zakarin (Rusvelo). Josef Cerny (CCC Polsat Polkowice) traci do lidera 6 min. 10 sek. i w klasyfikacji generalnej zajmuje 24.miejsce.

Wyniki:

1 Linus Gerdemann (GER) MTN Qhubeka 2:59:04
2 Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo
3 Vitaliy Buts (Ukr) Kolss Cycling Team 1:55
4 Luis Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA
5 Darren Lapthorne (Aus) Drapac Professional Cycling 1:57
6 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka 2:05
7 Sergiy Lagkuti (Ukr) Kolss Cycling Team 2:08
8 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
9 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Continental Team Astana
10 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela 2:11
11 Josef Cerny (Cze) CCC Polsat – Polkowice 2:13
12 Alexander Foliforov (Rus) Itera – Katusha 3:03
13 Hugh Carthy (GBr) Rapha Condor JLT 3:13
14 Robert Power (Aus) Nationalmannschaft Australien 3:20
15 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo 3:21
16 Emanuel Buchmann (GER) Rad-Net Rose Team 3:27
17 Rémy Di Gregorio (Fra) Team La Pomme Marseille 13 3:33
18 Dmitry Ignatyev (Rus) Itera – Katusha 3:35
19 Patrick Olesen (Den) Leopard Development Team 3:44
20 Matej Mugerli (Slo) Adria Mobil
21 Joel Zangerle (Lux) Leopard Development Team
22 Juan Jose Cobo Acebo (Esp) Torku Seker Spor
23 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team
24 Peio Bilbao (Esp) Caja Rural – Seguros RGA
25 Sergio Pardilla Bellon (Esp) MTN – Qhubeka
26 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team
27 Klemen Stimulak (Slo) Adria Mobil
28 Markus Eibegger (AUT) Synergy Baku Cycling Project
29 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural – Seguros RGA
30 Mario Vogt (GER) Rad-Net Rose Team 4:04
31 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Continental Team Astana 4:29
32 Javier Francisco Aramendia Lorente (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 5:07
33 Oleksandr Surutkovych (Ukr) Synergy Baku Cycling Project 5:12
34 Tilegen Maidos (Kaz) Continental Team Astana 5:22
35 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat – Polkowice 5:32
36 Nicholas Schultz (Aus) Nationalmannschaft Australien
37 Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli
38 Dmytro Krivtsov (Ukr) Kolss Cycling Team
39 Kristjan Fajt (Slo) Adria Mobil
40 Fredrik Ludvigsson (Swe) Development Team Giant – Shimano
41 Lars Van Der Haar (Ned) Development Team Giant – Shimano
42 Artur Ershov (Rus) RusVelo 6:33
43 Nicola Testi (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela
44 Alexandr Braico (Mda) Tusnad Cycling Team
45 Mikhail Akimov (Rus) Itera – Katusha
46 Alexander Serov (Rus) RusVelo
47 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela 9:20
48 Tomáš Koudela (Cze) Gebrüder Weiss – Oberndorfer
49 Denys Kostyuk (Ukr) Kolss Cycling Team
50 Elliott Porter (GBr) Rapha Condor JLT 0:11:13
51 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:12:39
52 Samuele Conti (Ita) Neri Sottoli
53 Gregor Gazvoda (Slo) Gebrüder Weiss – Oberndorfer
54 Antoine Lavieu (Fra) Team La Pomme Marseille 13
55 Jack Anderson (Aus) Drapac Professional Cycling
56 Bradley Linfield (Aus) Nationalmannschaft Australien
57 Maxim Averin (Ukr) Synergy Baku Cycling Project
58 David De La Fuente Rasilla (Esp) Torku Seker Spor
59 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat – Polkowice
60 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural – Seguros RGA
61 Roman Katyrin (Rus) Itera – Katusha
62 Sergey Firsanov (Rus) RusVelo
63 Fabian Brintrup (GER) Rad-Net Rose Team 0:16:46
64 Jakub Kratochvila (Cze) Gebrüder Weiss – Oberndorfer 0:16:54
65 Andrea Zordan (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela
66 Evgeny Zverkov (Rus) Itera – Katusha 0:17:19
67 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 0:25
68 Henning Bommel (GER) Rad-Net Rose Team
69 Muhammet Atalay (Tur) Torku Seker Spor 0:21:32
70 Vadim Galeyev (Kaz) Continental Team Astana
71 Primož Roglic (Slo) Adria Mobil 0:22:35
72 Piotr Gawronski (Pol) CCC Polsat – Polkowice 0:22:38
73 Jan Brockhoff (GER) Development Team Giant – Shimano 0:26:00
74 Oleg Berdos (Rou) Tusnad Cycling Team
75 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
76 Kristian House (GBr) Rapha Condor JLT
77 Ivan Stevic (Srb) Tusnad Cycling Team
78 Edward Laverack (GBr) Rapha Condor JLT
79 Luke Grivell-Mellor (GBr) Rapha Condor JLT 0:26:04
80 Owain Doull (GBr) An Post – Chainreaction 0:26:07
81 Kristian Haugaard Jensen (Den) Development Team Giant – Shimano
82 Aaron Perry (NZl) Team Novo Nordisk 0:29:16
83 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Androni Giocattoli – Venezuela
84 Jack Wilson (Irl) An Post – Chainreaction
85 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
86 Florian Salzinger (GER) Leopard Development Team
87 Bekir Baki Akirsan (Tur) Torku Seker Spor
88 Vitalijs Kornilovs (Lat) Alpha Baltic – Unitymarathons.com
89 Robert-Jon McCarthy (Aus) An Post – Chainreaction
90 Kaspars Sergis (Lat) Alpha Baltic – Unitymarathons.com
91 Marco Mathis (GER) Rad-Net Rose Team
92 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling
93 Petr Lechner (Cze) Gebrüder Weiss – Oberndorfer
94 Robert Pölder (Swe) Development Team Giant – Shimano
95 Benjamin Johnson (Aus) Drapac Professional Cycling
96 Yuriy Metlushenko (Ukr) Torku Seker Spor
97 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Seker Spor
98 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
99 Johann Van Zyl (RSA) MTN – Qhubeka
100 Bruno Maltar (Cro) Adria Mobil
101 Rafael Andriato (Bra) Neri Sottoli
102 Andrea Dal Col (Ita) Neri Sottoli
103 Malcom Rudolph (Aus) Drapac Professional Cycling
104 Paolo Cravanzola (Ita) Team Novo Nordisk
105 Joshua Harrison (Aus) Nationalmannschaft Australien
106 Marius Bernatonis (Ltu) Alpha Baltic – Unitymarathons.com
107 Pit Schlechter (Lux) Leopard Development Team
108 Szabolcs Sebestyen (Rou) Tusnad Cycling Team
109 Abdraimzhan Ishanov (Kaz) Continental Team Astana
110 Benjamim Edmüller (GER) Gebrüder Weiss – Oberndorfer
111 Matthias Plarre (GER) Leopard Development Team
112 Justin Jules (Fra) Team La Pomme Marseille 13
113 Alex Kirsch (Lux) Leopard Development Team
114 Thomas Vaubourzeix (Fra) Team La Pomme Marseille 13
115 Grégoire Tarride (Fra) Team La Pomme Marseille 13
116 Alex Clements (Aus) Nationalmannschaft Australien
117 Alex Frame (NZl) Development Team Giant – Shimano
118 Shane Archbold (NZl) An Post – Chainreaction
119 Laurent Van Den Bak (Bel) An Post – Chainreaction
120 Davide Vigano (Ita) Caja Rural – Seguros RGA
121 Matt Brammeier (Irl) Synergy Baku Cycling Project
122 Mattia Pozzo (Ita) Neri Sottoli
123 Sean Downey (Irl) An Post – Chainreaction
124 Maxat Ayazbayev (Kaz) Continental Team Astana
125 Andreas Mueller (AUT) Gebrüder Weiss – Oberndorfer
126 Youcef Reguigui (Alg) MTN – Qhubeka 0:29:25
DNQ Liang Dong (Chn) China Huasen Cycling Team
DNF Samuel Spokes (Aus) Nationalmannschaft Australien
Klasyfikacja generalna:
1 Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo 15:55:17
2 Vitaliy Buts (Ukr) Kolss Cycling Team 1:52
3 Luis Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:55
4 Darren Lapthorne (Aus) Drapac Professional Cycling 1:57
5 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 2:08
6 Sergiy Lagkuti (Ukr) Kolss Cycling Team
7 Robert Power (Aus) Nationalmannschaft Australien 3:20
8 Emanuel Buchmann (GER) Rad-Net Rose Team 3:27
9 Rémy Di Gregorio (Fra) Team La Pomme Marseille 13 3:33
10 Matej Mugerli (Slo) Adria Mobil 3:41
11 Peio Bilbao (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 3:44
12 Joel Zangerle (Lux) Leopard Development Team
13 Juan Jose Cobo Acebo (Esp) Torku Seker Spor
14 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team
15 Sergio Pardilla Bellon (Esp) MTN – Qhubeka
16 Klemen Stimulak (Slo) Adria Mobil
17 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural – Seguros RGA 4:04
18 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Continental Team Astana 4:29
19 Oleksandr Surutkovych (Ukr) Synergy Baku Cycling Project 5:12
20 Javier Francisco Aramendia Lorente (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 5:27
21 Fredrik Ludvigsson (Swe) Development Team Giant – Shimano 5:32
22 Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli
23 Dmytro Krivtsov (Ukr) Kolss Cycling Team 5:44
24 Josef Cerny (Cze) CCC Polsat – Polkowice 6:10
25 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Continental Team Astana 6:27
26 Mario Vogt (GER) Rad-Net Rose Team 8:01
27 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team 8:59
28 Nicola Testi (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela 0:10:30
29 Alexander Serov (Rus) RusVelo 0:10:33
30 Artur Ershov (Rus) RusVelo
31 Tomáš Koudela (Cze) Gebrüder Weiss – Oberndorfer 0:13:17
32 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo 0:15:50
33 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:17:05
34 Lars Van Der Haar (Ned) Development Team Giant – Shimano 0:18:01
35 Alexandr Braico (Mda) Tusnad Cycling Team 0:18:08
36 Jack Anderson (Aus) Drapac Professional Cycling 0:19:16
37 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 0:19:55
38 Hugh Carthy (GBr) Rapha Condor JLT 0:20:11
39 Linus Gerdemann (GER) MTN – Qhubeka 0:22:04
40 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat – Polkowice 0:25:04
41 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural – Seguros RGA 0:27:47
42 Samuele Conti (Ita) Neri Sottoli 0:28:55
43 Rafael Andriato (Bra) Neri Sottoli 0:29:36
44 Kristian House (GBr) Rapha Condor JLT 0:30:44
45 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka 0:31:10
46 Markus Eibegger (AUT) Synergy Baku Cycling Project 0:32:49
47 Kristjan Fajt (Slo) Adria Mobil 0:34:49
48 Denys Kostyuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:36:01
49 Primož Roglic (Slo) Adria Mobil 0:37:31
50 Sean Downey (Irl) An Post – Chainreaction 0:37:37
51 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela 0:40:30
52 Maxim Averin (Ukr) Synergy Baku Cycling Project 0:41:44
53 Bradley Linfield (Aus) Nationalmannschaft Australien
54 Thomas Vaubourzeix (Fra) Team La Pomme Marseille 13 0:44:00
55 Alexander Foliforov (Rus) Itera – Katusha 0:44:37
56 Dmitry Ignatyev (Rus) Itera – Katusha 0:45:09
57 Patrick Olesen (Den) Leopard Development Team 0:45:18
58 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela 0:45:50
59 Antoine Lavieu (Fra) Team La Pomme Marseille 13 0:47:00
60 Nicholas Schultz (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:47:18
61 Mikhail Akimov (Rus) Itera – Katusha 0:48:07
62 Tilegen Maidos (Kaz) Continental Team Astana 0:49:49
63 Elliott Porter (GBr) Rapha Condor JLT 0:52:47
64 Henning Bommel (GER) Rad-Net Rose Team 0:53:37
65 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat – Polkowice 0:54:13
66 Gregor Gazvoda (Slo) Gebrüder Weiss – Oberndorfer
67 Sergey Firsanov (Rus) RusVelo
68 Roman Katyrin (Rus) Itera – Katusha
69 David De La Fuente Rasilla (Esp) Torku Seker Spor
70 Luke Grivell-Mellor (GBr) Rapha Condor JLT 0:55:09
71 Kristian Haugaard Jensen (Den) Development Team Giant – Shimano
72 Jan Brockhoff (GER) Development Team Giant – Shimano 0:58:21
73 Alex Frame (NZl) Development Team Giant – Shimano
74 Alex Kirsch (Lux) Leopard Development Team
75 Pit Schlechter (Lux) Leopard Development Team
76 Youcef Reguigui (Alg) MTN – Qhubeka 0:58:27
77 Shane Archbold (NZl) An Post – Chainreaction 0:58:50
78 Evgeny Zverkov (Rus) Itera – Katusha 0:59:21
79 Davide Vigano (Ita) Caja Rural – Seguros RGA 0:59:43
80 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:59:46
81 Owain Doull (GBr) An Post – Chainreaction 0:59:53
82 Fabian Brintrup (GER) Rad-Net Rose Team 1:00:28
83 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Androni Giocattoli – Venezuela 1:01:01
84 Jakub Kratochvila (Cze) Gebrüder Weiss – Oberndorfer 1:01:04
85 Alex Clements (Aus) Nationalmannschaft Australien
86 Yuriy Metlushenko (Ukr) Torku Seker Spor 1:01:14
87 Robert Pölder (Swe) Development Team Giant – Shimano 1:01:40
88 Joshua Harrison (Aus) Nationalmannschaft Australien
89 Johann Van Zyl (RSA) MTN – Qhubeka 1:02:35
90 Maxat Ayazbayev (Kaz) Continental Team Astana 1:02:59
91 Marco Mathis (GER) Rad-Net Rose Team 1:03:02
92 Matt Brammeier (Irl) Synergy Baku Cycling Project
93 Jack Wilson (Irl) An Post – Chainreaction
94 Vadim Galeyev (Kaz) Continental Team Astana 1:03:51
95 Robert-Jon McCarthy (Aus) An Post – Chainreaction 1:04:25
96 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling 1:04:41
97 Mattia Pozzo (Ita) Neri Sottoli
98 Laurent Van Den Bak (Bel) An Post – Chainreaction
99 Andrea Zordan (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela 1:04:48
100 Piotr Gawronski (Pol) CCC Polsat – Polkowice 1:05:10
101 Muhammet Atalay (Tur) Torku Seker Spor 1:07:47
102 Edward Laverack (GBr) Rapha Condor JLT 1:07:57
103 Marius Bernatonis (Ltu) Alpha Baltic – Unitymarathons.com 1:11:02
104 Matthias Plarre (GER) Leopard Development Team
105 Andreas Mueller (AUT) Gebrüder Weiss – Oberndorfer
106 Justin Jules (Fra) Team La Pomme Marseille 13 1:11:10
107 Bekir Baki Akirsan (Tur) Torku Seker Spor 1:11:42
108 Benjamim Edmüller (GER) Gebrüder Weiss – Oberndorfer 1:11:51
109 Abdraimzhan Ishanov (Kaz) Continental Team Astana 1:11:55
110 Oleg Berdos (Rou) Tusnad Cycling Team 1:11:58
111 Ivan Stevic (Srb) Tusnad Cycling Team 1:12:15
112 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Seker Spor 1:12:26
113 Paolo Cravanzola (Ita) Team Novo Nordisk 1:12:48
114 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 1:13:21
115 Vitalijs Kornilovs (Lat) Alpha Baltic – Unitymarathons.com 1:13:26
116 Petr Lechner (Cze) Gebrüder Weiss – Oberndorfer 1:13:30
117 Szabolcs Sebestyen (Rou) Tusnad Cycling Team
118 Bruno Maltar (Cro) Adria Mobil 1:13:43
119 Florian Salzinger (GER) Leopard Development Team 1:15:31
120 Benjamin Johnson (Aus) Drapac Professional Cycling
121 Malcom Rudolph (Aus) Drapac Professional Cycling
122 Aaron Perry (NZl) Team Novo Nordisk 1:16:00
123 Kaspars Sergis (Lat) Alpha Baltic – Unitymarathons.com 1:16:14
124 Grégoire Tarride (Fra) Team La Pomme Marseille 13 1:16:24
125 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk 1:17:06
126 Andrea Dal Col (Ita) Neri Sottoli 1:21:56

 

żródło: http://proteam.cccsport.pl

Foto:corvospro.com