Alessandro Petacchi zdobył pierwszą wygraną dla swojej nowej ekipy, Lampre-Farnese Vini w drugim dniu wyścigu Giro della Provincia di Reggio Calabria, rozgrywanego na południu Włoch.

Petacchi zdominował finałowy sprint, znakomicie wykorzystując rozprowadzenie swojego pomocnika Danilo Hondo. Włoch pokonał Hiszpana Francisco Ventoso (Carmiooro-NGC) i Mattię Gavazziego (Colnago-CSF Inox).

“Dobrze jest wygrywać, to eliminuje wszystkie twoje słabości i wątpliwości” – powiedział Petacchi dla Gazzetta dello Sport.

Wiedziałem, że czuję się dobrze. Czułem, już to podczas wczorajszego etapu, kiedy to wjechałem ostatni podjazd z wszystkimi liderami” – opowiada Ale-Jet.

Bohaterami dzisiejszego dnia zostali Luigi Gitto (Miche), Leonardo Scarselli (ISD-Neri), Bruno Rabotic (Meridiana) Domenica Agosta (CDC-Cavaliere), którzy oderwali się od peletonu już na trzecim kilometrze, maksymalnie ich przewaga wynosiła 5 minut. Ale kolarze Lampre, pracujący dla Petacchiego oraz wspierani przez Liquigas i De Rosa, szybko dogonili ucieczkę.

Liderem wyścigu pozostał Matteo Montaguti (De Rosa-Stac Plastic). Przemysław Niemiec (Miche) zajmuje 18 miejsce w klasyfikacji generalnej tracąc 2 minuty do lidera. Z kolei Jarosław Dąbrowski (Amore & Vita – CONAD) jest 35 tracąc blisko 4 minuty do lidera.

Jutro odbędzie się trzeci pagórkowaty etap z Catanzaro do Crotone, który kończy się na wzniesieniu. Jutrzejszy dzień może zdecydować o losach klasyfikacji generalnej, ponieważ wyścig kończy się we wtorek płaskim etapem do Reggio di Calabria.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments