Kolarz kontynentalnej ekipy Saur-Sojasun, Jonathan Hivert wygrał pierwszy tegoroczny klasyk we Francji Grand Prix la Marseillaise.

Hivert finiszował tuż przed Johnnym Hoogerlandem z Vacansoleil oraz Samuelem Dumoulinem z Cofidisu.

Wyścig został rozegrany w niskiej temperaturze i przy silnym wietrze, ale na szczęście przy bezchmurnym niebie.

Po szybkim i nerwowym początku, na czele wyścigu znalazła się trójka kolarzy Julien El Fares (Cofidis), Lieuwe Westra (Vacansoleil) i Jussi Veikkanen (Francaise des Jeux), samotnie gonić próbował ich Thomas de Gendt (Topsport Vlaanderen).

Peleton odpuścił tę ucieczkę i w połowie wyścigu trójka miała nawet 6 minut przewagi, Thomas de Gendt, zawisł między czołówką a peletonem.

Z pierwszej grupki przed małym podjazdami w końcówce wyścigu, zaatakował El Fares który wygrał wszystkie premie górskie.

Gdy wyścig wkraczał w decydującą fazę do pracy w peletonie wzięli się kolarze Ag2r La Mondiale oraz Vacansoleil. Szybko zniwelowali przewagę i doszło do sprintu z dużej grupy który wygrał Jonathan Hivert.

Pełne wyniki Grand Prix Cycliste la Marseillaise, FRA, 1.1 UCI:

1 Jonathan Hivert (Fra) Saur-Sojasun 3:34:02

2 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team

3 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne

4 Steven Cummings (GBr) Team Sky

5 Rémy Di Grégorio (Fra) Française Des Jeux

6 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator

7 Martial Ricci Poggi (Fra) Landbouwkrediet – Colnago 0:00:02

8 Brice Feillu (Fra) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:05

9 Kalle Kriit (Est) Cofidis, Le Credit en Ligne

10 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:11

11 Nico Eeckhout (Bel) An Post – Sean Kelly Team

12 Lisabeth Kenny (Bel) An Post – Sean Kelly Team

13 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne

14 Loyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale

15 Alessandro Raisoni (Ita) Carmiooro – A Style

16 Romain Lemarchand (Fra) Big Mat Auber 93

17 Lilian Jegou (Fra) Bretagne – Schuller

18 Cyril Lemoine (Fra) Saur-Sojasun

19 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller

20 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller

21 Yann Huguet (Fra) Skil-Shimano

22 Jérome Baugnies (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator

23 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne

24 Sven Renders (Bel) Verandas Willems

25 Mathieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux

26 Mathieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom

27 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano

28 Arnaud Molmy (Fra) Roubaix Lille Metropole

29 Valeriy Dmitriyev (Kaz) Astana

30 Bolat Raimbekov (Kaz) Astana

31 Renaud Dion (Fra) Roubaix Lille Metropole

32 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne

33 Diego Alejandro Tamayo (Col) Carmiooro – A Style

34 Conor Mcconvey (Irl) An Post – Sean Kelly Team

35 Julien Mazet (Fra) Big Mat Auber 93

36 Cédric Pineau (Fra) Roubaix Lille Metropole

37 Alexandre Geniez (Fra) Skil-Shimano

38 Rene Mandri (Est) AG2R La Mondiale

39 Michael Barry (Can) Team Sky

40 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole

41 Enrico Gasparotto (Ita) Astana

42 Jonathan Thire (Fra) Big Mat Auber 93

43 Paidi O’brien (Irl) An Post – Sean Kelly Team

44 Freddy Bichot (Fra) Bouygues Telecom

45 Maxim Gourov (Kaz) Astana

46 Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne – Schuller

47 Laurent Lefèvre (Fra) Bouygues Telecom

48 Guillaume Faucon (Fra) Big Mat Auber 93

49 Jocelyn Bar (Fra) Roubaix Lille Metropole

50 David Boucher (Fra) Landbouwkrediet – Colnago

51 Morris Possoni (Ita) Team Sky

52 Laurent Beuret (Swi) Carmiooro – A Style

53 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller

54 Thomas De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator

55 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team

56 Nicolas Portal (Fra) Team Sky

57 John-Lee Augustyn (RSA) Team Sky

58 Anthony Delaplace (Fra) Saur-Sojasun

59 Mickael Larpe (Fra) Roubaix Lille Metropole

60 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale

61 Eric Berthou (Fra) Carmiooro – A Style

62 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator

63 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux

64 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team

65 Sylvain Calzati (Fra) Team Sky

66 Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet – Colnago

67 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team

68 Remi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne

69 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator

70 Guillaume Levarlet (Fra) Saur-Sojasun

71 Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet – Colnago

72 Bert De Waele (Bel) Landbouwkrediet – Colnago

73 Arnaud Gérard (Fra) Française Des Jeux

74 Julien Simon (Fra) Saur-Sojasun

75 Johan Mombaerts (Fra) Big Mat Auber 93

76 Roy Curvers (Ned) Skil-Shimano

77 Yuri Trofimov (Rus) Bouygues Telecom

78 Amael Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne

79 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team

80 David Le Lay (Fra) AG2R La Mondiale

81 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale

82 Sébastien Fournet Fayard (Fra) Carmiooro – A Style

83 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux

84 Dimitri Champion (Fra) AG2R La Mondiale

85 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky

86 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:22

87 Anthony Charteau (Fra) Bouygues Telecom

88 Jérémy Galland (Fra) Saur-Sojasun

89 Jean-Marc Marino (Fra) Saur-Sojasun

90 Cedric Coutouly (Fra) Saur-Sojasun 0:00:27

91 Pieter Ghyllebert (Bel) An Post – Sean Kelly Team 0:00:40

92 Paride Grillo (Ita) Carmiooro – A Style 0:08:32

93 Oscar Pereiro Sio (Spa) Astana 0:09:21