Przed wyjazdem na zgrupowanie do Hiszpanii, które jest kolejnym etapem przygotowań ekipy CCC Polsat Polkowice do startów w sezonie 2010, kolarze zostali poddani obowiązkowym badaniom lekarskim.

Badaniom, które zostały przeprowadzone w dniach 20-22 stycznia br. w Instytucie Sportu w Warszawie zostali poddani wszyscy zawodnicy ekipy.
Przeprowadzono m.in. szczegółowe badania krwi, wykonano EKG i echo serca a także zostali poddani próbie wysiłkowej na cykloergometrze.

Jak poinformował dyrektor sportowy ekipy Piotr Wadecki:

…. przeprowadzone badania lekarskie, a w szczególności próba wysiłkowa stanowią dla mnie bardzo ważną wiedzę. Są one bowiem odzwierciedleniem kondycji fizycznej każdego z kolarzy po pierwszej (zimowej) fazie przygotowań do sezonu. Teraz kiedy wchodzimy w drugi etap przygotowań polegający na treningu szosowym i budowanie bazy kilometrowej znajomość stanu wytrenowania i zdrowia zawodników jest mi niezbędna do planowania kolejnych cykli treningowych. Mam nadzieję, że dobrze i solidnie  przepracowana zima na zgrupowaniach w hotelu „Las” w Piechowicach stanowi dobrą bazę i przyniesie dobre wyniki podczas startów w sezonie kolarskim 2010.

Od 25 stycznia kolarze przebywają na zgrupowaniu w Hiszpanii gdzie przygotowują się do pierwszego startu w sezonie kolarskim 2010, którym będzie hiszpański wyścig etapowy, Ruta cyclistica del Sol kat.2.1

Źródło: ccckol.polkowice.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments