Organizator wyścigu Tour de France firma ASO, zapowiedziała że pierwsze etapy wyścigu w 2011 roku odbędą się departamencie Wandea.

Potwierdzenie wcześniejszych przypuszczeń o wstępnych etapach Touru w 2011 r. nastąpiło z ust dyrektora wyścigu Christiana Prudhomme. Tak więc pierwszy etap Grand Touru odbędzie się na wyspie Noirmoutier, na południe od Nantes.

Etap pierwszy: sobota, 2 lipca 2011, będzie wiódł z wyspy na kontynent  przez słynny półwysep Passage du Gois, gdzie w 1999 podczas Tour de France miała miejsce jedna z najbardziej spektakularnych kraks w historii kolarstwa. Śliskie drogi między wyspą a kontynentem są zalewane przez przypływy dwa razy dziennie.

Pierwszy etap zakończy się na Mont des Alouettes 232 m.n.p.m

Na etapie drugim odbędzie się 23 kilometrowa czasówka, której trasa zlokalizowana będzie wokół miasta Les Essarts. Etap trzeci rozpocznie się w Olonne-sur-Mer.

Departament Wandea (fr.Vendée) jest silnie związany z kolarstwem, organizując wyścig Tour de Vendee (1.1 UCI) od 1980 roku. Oprócz tego w regionie Vendée działa też jedna z najsilniejszych drużyn amatorskich we Francji „Vendée U” – która jest ścisłym zapleczem ProTourowej ekipy Bbox Bouygues Telecom. W ekipie Vendée U, jeździł w przeszłości np. Evgeny Sokolov czy w 1996 roku trener polskiej kadry narodowej, Piotr Wadecki.

Trasa Tour de France 2010 > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments