W Paryżu zaprezentowano kolejną z dwóch francuskich ekip ProTour. Po tym jak w ubiegłym tygodniu poznaliśmy skład drużyny FDJ,  dziś zaprezentowano Ag2r La Mondiale.

W ekipie liderem na wyścigi etapowe z pewnością będzie Słoweniec, Tadej Valjavec, który w ubiegłym sezonie uplasował się w Tour de Suisse oraz Giro d’Italia odpowiednio na 7 i 9 pozycji w klasyfikacji generalnej.

W pagórkowatych klasykach ekipa Ag2r La Mondiale dysponuje sporym polem do popisu mając w składzie takich zawodników jak Cyril Dessel, David Le Lay, który po bardzo udanym sezonie w ekipie Agritubel przeniósł  się do Ag2r. W sezonie 2009 zajął 12 pozycję w Walońskiej Strzale, wygrał wyścig Les 3 Jours de Vaucluse (klasyfikacja generalna) oraz zdobył brązowy medal Mistrzostw Francji w jeździe na czas. Alexander Efimkin trzeci w tegorocznym Paris-Camembert. Christophe Riblon 7 w Clasica San Sebastian. No i  wreszcze Rinaldo Nocentini, który wygrał etap podczas Tour of California, 10 w Fleche Wallonne oraz podczas Tour de France 8 dni jechał w żółtej koszulce lidera.

Ekipa nie zapomina o młodych talentach, pozyskując przed tym sezonem 22-latka Juliena Bérarda, jednego z najlepszych orlików we Francji w sezonie 2009. Berard wygrał m.in. etap na Tour de l`Avenir oraz klasyk GP Saint-Etienne Loire,

Drużyna pozyskała również z Bretagne-Schuller aktualnego Mistrza Francji, Dimitriego Championa.

Zespół będzie ścigać się na rowerach marki KUOTA i kołach Reynolds.

Pełny skład ekipy Ag2r La Mondiale na sezon 2010:

Julien Bérard, Guillaume Bonnafond, Maxime Bouet, Dimitri Champion, Cyril Dessel, Hubert Dupont, John Gadret, Sébastien Hinault, Blel Kadri, David Le Lay, Julien Loubet, Lloyd Mondory, Anthony Ravard, Christophe Riblon, Nicolas Rousseau, Ludovic Turpin, Jose Luis Arrieta (ESP), Alexandr Efimkin (RUS), Vladimir Efimkin (RUS), Martin Elmiger (SUI), Ben Gastauer (LUX), Kristof Goddaert (BEL), Yuriy Krivtsov (UKR), René Mandri (EST), Rinaldo Nocentini (ITA), Nicolas Roche (IRL), Gatis Smukulis (EST), Tadej Valjavec (SLO)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments