Brice FeilluBrice Feillu, młodszy z braci Feillu, właśnie zakończył swój pierwszy obóz treningowy z nowym zespołem Vacansoleil w Benidorm, Hiszpania. Młody góral jest szczęśliwy, że znalazł się właśnie w tej ekipie i liczy na to, że zostaną zaproszeni do wszystkich największych wyścigów.

Po trzy dniowych spotkaniach organizacyjnych, ustalaniu kalendarza poszczególnych zawodników, zespół rozpoczął treningi na rowerze oraz na basenie.

“Zacznę sezom od GP Marsylii, a następnie wystartuję w Tour Méditerranéen po czym pojedziemy do Hiszpanii na Ruta del Sol. Potem zobaczymy. Wszystko zależy od tego czy dostaniemy zaproszenie na Paryż-Nicea. Mamy nadzieję, że tak!” – powiedział Feillu.

Jako zespół Pro Continental, Vacansoleil, nie ma gwarancji zaproszenia do “wyścigu ku słońcu”, jednakże, jeśli zespół – a zwłaszcza bracia Feillu – będą odnosić dobre wyniki na początku sezonu, są szanse że holenderski zespół wystartuje we francuskim wyścigu.

Myślę, że to możliwe. Musimy być dobrze przygotowani od samego początku sezonu, mamy na tyle dobry zespół aby to osiągnąć. Szczególnie podczas francuskich wyścigów: GP Maryslii, Bessèges, Tour Méditerraneen. Musimy tam błyszczeć, aby udowodnić ASO, że zasługujemy na miejsce w Paryż-Nicea, a później w Tour de France “.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments