Brice Feillu, opuszcza ekipę Leopard-Trek po słabym sezonie i przenosi się do pro kontynentalnej drużyny Saur-Sojasun.

Młodszy brat sprintera Vacansoleil-DCM, Romaina Feillu zabłysnął talentem w 2009.r, kiedy to w wieku 24. lat, jako mało znany kolarz wygrał prowadzący do Andory, górski etap Tour de France. Reprezentował wtedy barwy drużyny Agritubel, a w następnym sezonie przeszedł do Vacansoleil. Jego przygoda z holenderskim teamem trwała krótko, bo zaledwie jeden sezon. Na początku 2011 roku, dołączył do Leopard-Trek.

Ze względu na braci Schleck, Francuz nie znalazł sobie miejsca w składzie luksemburskiej ekipy na Wielką Pętlę. Startował za to w Giro d’Italia, jednak jego sukcesy w tym, jak i w innych imprezach nie były zbyt okazałe. Zdecydował się dlatego wrócić na stare śmieci i związać się z następcą Agritubel – ekipą Saur-Sojasun.

W nowej drużynie ma być pomocnikiem Jerome`a Coppela, który w tym roku zajął 14. miejsce w klasyfikacji generalnej Touru.

Poprzedni artykułToH: Deon Locke najlepszy na 4. etapie. Jules wciąż liderem.
Następny artykułToH: Dublet Malezyjczyków. Janiszewski na 9. pozycji.