Deon Locke (Champion Systems), samotnie przekroczył linię mety i wygrał 4. etap wyścigu Tour of Hainan. Liderem, pozostał triumfator 1. etapu – Justin Jules (VC La Pomme Marseille).

Czwarty dzień rywalizacji, na chińskiej, turystycznej wyspie Hainan to odcinek pomiędzy Wenchang a Haikou. Etap liczył w sumie 163.8 km.

Od peletonu oderwała się kilkuosobowa grupka harcowników, którzy stale powiększali swoją przewagę. Ekipy sprinterów (głównie Skil-Shimano) prowadziły pogoń za czołówką, jednak jak twierdzą zawodnicy „złe pomiary czasu prowadzone przez organizatorów”, doprowadziły do tego że grupa nie zdołała schwytać prowadzących zawodników.

Wykorzystał to 24-letni Australijczyk, Deon Locke. Kolarz drużyny Champion Systems, samotnie minął linię mety. Drugie miejsce przypadło dla Ma Hainjuna (Reprezentacja Chin). Trzeci był Wong Kam (Reprezentacja Hong Kongu). Peleton ze stratą 15 sekund, przyprowadził Tom Veelers (Skil-Shimano). Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) był 11.

Liderem pozostał Francuz, Justin Jules. Kamil Zieliński (CCC Polsat Polkowice), znajduje się  na 16. pozycji.

Wyniki:

1 Deon Locke (Aus) Champion System 3:50:07
2 Ma Hainjun (Chn) China 0:00:05
3 Wong Kam Po (HKg) Hong Kong 0:00:10
4 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano 0:00:15
5 Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
6 Kenny Van Hummel (Ned) Skil – Shimano
7 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
8 Danielle Colli (Ita) Geox-TMC
9 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka
10 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi
11 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
12 Rico Rogers (NZl) Giant Kenda Cycling Team
13 Maurizio Gorato (Ita) Geox-TMC
14 Mohd Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team
15 Adam Phelan (Aus) Drapac
16 Chan Jae Jang (Kor) Terengganu Cycling Team
17 Stuart Shaw (Aus) Drapac
18 Christian Poos (Lux) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
19 Mart Ojavee (Est) Champion System
20 Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx – Indeland
21 Petr Lechner (Cze) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer
22 Kazuhiro Mori (Jpn) Aisan Racing Team
23 Xavier Florencio (Spa) Geox-TMC
24 Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
25 Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team
26 Holger Burkhardt (Ger) Champion System
27 Adiq Othman (Mas) Drapac
28 Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
29 Raphael Addy (Swi) Atlas Personal
30 Wang Meiyin (Chn) China
31 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team
32 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
33 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team
34 Nozomu Kimori (Jpn) Aisan Racing Team
35 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano
36 Jiang Kun (Chn) China
37 Christopher Williams (Aus) Champion System
38 Ko Siu Wai (HKg) Hong Kong
39 Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice
40 Chen Zhian (Chn) 361° Cycling Team
41 Amir Rusli (Mas) Drapac
42 Ji Xitao (Chn) China
43 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team
44 Alexander Schrangl (Aut) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer
45 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
46 Feng Han (Chn) Skil – Shimano
47 Alexander Schmitt (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
48 Wei Kei Chang (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
49 David McCann (Irl) Giant Kenda Cycling Team
50 Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team
51 Lars Pria (Rom) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer
52 Chen Yuanjun (Chn) 361° Cycling Team
53 Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
54 Xue Cheng (Chn) 361° Cycling Team
55 Darren Lapthorne (Aus) Drapac
56 Dariusz Batek (Pol) CCC Polsat Polkowice
57 Wu Xuanfu (Chn) 361° Cycling Team
58 Wu Kin San (HKg) Champion System
59 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
60 Wang Yin Chih (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
61 Jai Crawford (Aus) Giant Kenda Cycling Team
62 Wai Man Chau (HKg) Champion System
63 Matthieu Sprick (Fra) Skil – Shimano
64 Benoit Andre (Ger) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
65 Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong
66 Alexandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
67 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team
68 Vladimir Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi
69 Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong
70 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka
71 Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
72 Simon Pellaud (Swi) Atlas Personal
73 Peter Erdin (Swi) Atlas Personal
74 Thomas Palmer (Aus) Drapac
75 Muradjan Halmuratov (Uzb) Giant Kenda Cycling Team
76 Frank Dresslerlehnhof (Ger) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
77 Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
78 Zhang Wenlong (Chn) China
79 Dong Xiaoyong (Chn) China
80 Adam Semple (Aus) Drapac
81 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano
82 Johannes Christoffel Nel (RSA) MTN Qhubeka
83 Joseph Robert Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi
84 Tyler Steven Magner (USA) Team Type 1 – Sanofi
85 Gian Paolo Cheula (Ita) Geox-TMC
86 Zhang Ruisong (Chn) China
87 Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
88 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
89 Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
90 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana
91 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
92 Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal
93 Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong
94 Martin Wesemann (RSA) MTN Qhubeka 0:00:25
95 Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice
96 Dohyoung Kim (Kor) Terengganu Cycling Team 0:00:37
97 Wang Zhen (Chn) 361° Cycling Team
98 Dmitri Gruzdev (Kaz) Pro Team Astana
99 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano 0:01:00
100 Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx – Indeland 0:01:07
101 Stanley Namanyana (RSA) MTN Qhubeka 0:01:10
102 James Tennent (RSA) MTN Qhubeka 0:01:18
103 Bradley Potgieter (RSA) MTN Qhubeka 0:01:35
104 Daniel Reiter (Aut) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer
105 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:02:24
106 Marko Kump (Slo) Geox-TMC 0:02:30
107 Florian Salzinger (Ger) Atlas Personal 0:06:39
108 David Rösch (Ger) Atlas Personal
DNF Liu Xinjun (Chn) 361° Cycling Team

Klasyfikacja generalna:

1 Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille 15:41:00
2 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 0:00:07
3 Alexander Schmitt (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
4 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka 0:00:11
5 Adam Phelan (Aus) Drapac 0:00:12
6 Vladimir Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi 0:00:13
7 Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
8 Kazuhiro Mori (Jpn) Aisan Racing Team 0:00:15
9 Xavier Florencio (Spa) Geox-TMC
10 Christian Poos (Lux) Team Differdange – Magic-Sportfood.de 0:00:16
11 Adiq Othman (Mas) Drapac
12 Wang Meiyin (Chn) China
13 Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
14 Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx – Indeland
15 David McCann (Irl) Giant Kenda Cycling Team
16 Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice
17 Maurizio Gorato (Ita) Geox-TMC
18 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano
19 Alexandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
20 Jiang Kun (Chn) China
21 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
22 Wei Kei Chang (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
23 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
24 Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland
25 Dariusz Batek (Pol) CCC Polsat Polkowice
26 Matthieu Sprick (Fra) Skil – Shimano
27 Feng Han (Chn) Skil – Shimano
28 Darren Lapthorne (Aus) Drapac
29 Jai Crawford (Aus) Giant Kenda Cycling Team
30 Alexander Schrangl (Aut) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer
31 Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong
32 Gian Paolo Cheula (Ita) Geox-TMC
33 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:00:21
34 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team 0:00:29
35 Johannes Christoffel Nel (RSA) MTN Qhubeka
36 Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
37 Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
38 Ma Hainjun (Chn) China 0:01:02
39 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano 0:01:10
40 Peter Erdin (Swi) Atlas Personal 0:01:20
41 Muradjan Halmuratov (Uzb) Giant Kenda Cycling Team
42 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano 0:01:23
43 Martin Wesemann (RSA) MTN Qhubeka 0:01:58
44 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:02:15
45 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team 0:02:19
46 Chan Jae Jang (Kor) Terengganu Cycling Team 0:03:27
47 Danielle Colli (Ita) Geox-TMC 0:03:28
48 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
49 Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team
50 Wai Man Chau (HKg) Champion System
51 Adam Semple (Aus) Drapac
52 Frank Dresslerlehnhof (Ger) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
53 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team 0:03:53
54 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka
55 Wang Zhen (Chn) 361° Cycling Team 0:04:15
56 Zhang Wenlong (Chn) China 0:04:21
57 Kenny Van Hummel (Ned) Skil – Shimano 0:05:09
58 Ji Xitao (Chn) China 0:05:19
59 Mart Ojavee (Est) Champion System 0:05:21
60 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi 0:05:22
61 Petr Lechner (Cze) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer
62 Chen Yuanjun (Chn) 361° Cycling Team
63 Dong Xiaoyong (Chn) China
64 Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong
65 Nozomu Kimori (Jpn) Aisan Racing Team
66 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
67 Wang Yin Chih (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
68 Simon Pellaud (Swi) Atlas Personal
69 Joseph Robert Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi
70 Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team 0:05:41
71 Marko Kump (Slo) Geox-TMC 0:05:43
72 Wu Xuanfu (Chn) 361° Cycling Team 0:05:47
73 Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal 0:05:50
74 Tyler Steven Magner (USA) Team Type 1 – Sanofi
75 Stuart Shaw (Aus) Drapac 0:06:11
76 Florian Salzinger (Ger) Atlas Personal 0:06:34
77 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:07:31
78 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano 0:08:26
79 Deon Locke (Aus) Champion System 0:08:45
80 Wong Kam Po (HKg) Hong Kong 0:09:05
81 Raphael Addy (Swi) Atlas Personal 0:09:15
82 Amir Rusli (Mas) Drapac
83 Zhang Ruisong (Chn) China
84 Chen Zhian (Chn) 361° Cycling Team 0:09:19
85 Dmitri Gruzdev (Kaz) Pro Team Astana 0:09:36
86 James Tennent (RSA) MTN Qhubeka 0:11:28
87 Bradley Potgieter (RSA) MTN Qhubeka 0:11:43
88 David Rösch (Ger) Atlas Personal 0:12:41
89 Benoit Andre (Ger) Team Differdange – Magic-Sportfood.de 0:13:45
90 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana
91 Stanley Namanyana (RSA) MTN Qhubeka 0:15:05
92 Wu Kin San (HKg) Champion System 0:30:19
93 Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:30:31
94 Dohyoung Kim (Kor) Terengganu Cycling Team 0:30:43
95 Holger Burkhardt (Ger) Champion System 0:32:15
96 Xue Cheng (Chn) 361° Cycling Team
97 Thomas Palmer (Aus) Drapac
98 Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong
99 Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx – Indeland 0:33:07
100 Rico Rogers (NZl) Giant Kenda Cycling Team 0:34:43
101 Lars Pria (Rom) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer 0:36:08
102 Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
103 Daniel Reiter (Aut) ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer 0:40:33
104 Mohd Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team 0:40:34
105 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team 0:40:38
106 Ko Siu Wai (HKg) Hong Kong
107 Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange – Magic-Sportfood.de
108 Christopher Williams (Aus) Champion System 0:43:49

foto: teamchampionsystems.com

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments