EuskaltelJak na razie system będzie obowiązywał w sezonie 2010. Hiszpański dziennik Marca podał, że baskijski zespół chce oczyścić się po tym jak ich dwóch zawodników zostało przyłapanych na stosowaniu nielegalnych środków.

Iñigo Landaluze i Mikel Astarloza w sezonie 2009 zostali przyłapani na stosowaniu CERA czyli najnowszej generacji EPO. Landaluze wpadł podczas Dauphiné-Libéré, Astarloza podczas Tour de France na którym wygrał 16 etap.

Nowy dyrektor sportowy Igor González de Galdeano i jego współpracownik Miguel Madariaga wyjaśnił, że dodatkowe środki zostały przeznaczone dla ochrony przyszłośći zespołu.

Mieliśmy dwie ciemne plamki w tym sezonie. Naszych zawodników poddano pod 700 testów w tym sezonie, ale mimo tego nadal nie możemy być pewni że nasi zawodnicy nie oszukują, więc zdecydowaliśmy, wraz z naszymi sponsorami żeby zrealizować ten nowy  projekt” – opowiada Galdeano

Chociaż zespół nie przygotował jeszcze szczegółowej wersji programu, to ruszy on już od 1 stycznia “chcemy podjąć współpracę z niezależnym laboratorium które weźmie odpowiedzialnośc za system kontroli wewnętrznej” – mówi José Antonio Ardanza szef Euskaltelu.

Skład Eurkaltel w 2010 roku:

Igor Antón
Javier Aramendia
Jorge Azanza
Sergio de Lis
Koldo Fernández de Larrea
Aitor Galdos
Aitor Hernández
Iñaki Isasi
Egoi Martínez
Mikel Nieve
Juanjo Oroz
Alan Pérez
Rubén Pérez
Samuel Sánchez
Amets Txurruka
Pablo Urtasun
Iván Velasco
Gorka Verdugo
Jonathan Castroviejo
Miguel Mínguez
Daniel Sesma
Romain Sicard
Beñat Intxausti
Gorka Izagirre
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments