Fumiyuki BeppuFumiyuki Beppu znalazł się w ogłoszonym wczoraj składzie Radioshack na 2010 rok. Jego dotychczasowy pracodawca, Skil-Shimano twierdzi, że Japończyk ma nadal ważny kontrakt.

Zespół Skil-Shimano jest zaskoczony informacją, że Fumiyuki Beppu podpisał kontrakt z Radioshack i twierdzi, że Japończyk powinien wypełnić kontrakt i jeździć w ich barwach do końca 2010 roku.

“Dla naszego zespołu to wielka niespodzianka. On ma ważną umowę ze Skil-Shimano na rok 2010. Nasz menadżer nie zdołał się skontaktować z Johanem Bruyneelem, aby dowiedzieć się jak to się stało. W naszej opinii, będzie jeździł razem z nami w przyszłym sezonie” – powiedział Benny Ceulen, rzecznik Skil-Shimano.

Przepisy UCI mówią, że zawodnik nie może podpisać nowej umowy z inną drużyną, jeśli ma nadal ważny kontrakt. Przepisy przewidują również karę dla zespoł, który podpisał nowy kontrakt w wysokości 33 tysięcy franków szwajcarskich, zaś sam zawodnik podlega grzywnie od 300 do 2000 franków.

Zespół Skil-Shimano powiedział, że poinformuje o tym fakcie UCI, ale priorytetem dla nich jest wyjaśnienie sytuacji z Radioshack i Fumiyuki Beppu, przed podjęciem jakichkolwiek kroków.