fot. Trek - Segafredo

Dość niespodziewana informacja obiegła dziś kolarski świat. Fumiyuki Beppu zdecydował się bowiem na rozwiązanie kontraktu z ekipą Trek – Segafredo.

Beppu od wielu lat był jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników z Japonii. Przez całą karierę udało mu się w sumie odnieść 5 zwycięstw (wszystkie w wyścigach o mistrzostwo kraju), lecz jednocześnie wielokrotnie był on widywany w czołówkach nieco mniejszych wyścigów, jadącego zarówno na siebie, jak i na kolegów z zespołu.

Choć sam z siebie Beppu nie był gwiazdą peletonu, jego autorytet był przez lata praktycznie niepodważalny. Tym bardziej dziwi fakt, że Japończyk zdecydował się rozwiązać umowę z Trek – Segafredo, która była ważna jeszcze przez jeden sezon.

Wszystko jednak wskazuje na to, że nie będzie to jednoznaczne z końcem kariery 36-letniego zawodnika. Według informacji podanych na oficjalnej stronie internetowej zawodnika, w najbliższych dniach powinniśmy poznać plan popularnego „Fumiyego” na przyszłość.

Poprzedni artykułAnna van der Breggen: „Brak Tour of California w kalendarzu to dla nas wielka strata”
Następny artykułNagrody Naszosie.pl – Roglic najlepszym etapowcem!
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments