LiquigasTeam Liquigas-Doimo (najbardziej polska z drużyn Pro-Tour) przygotowuje się do startów w sezonie 2010, w którym ekipę reprezentowało będzie 28 zawodników. 19 z nich jeździło w barwach Liquigas-Doimo w roku 2009 (w tym Sylwester Szmyd i Maciej Bodnar) a 9 założy zielono-niebieskie koszulki po raz pierwszy (w tej grupie jest kolejny Polak Maciej Paterski).

Jako ostatni kontrakty z drużyną podpisali: Robert Kiserlovski, 23 letni chorwacki kolarz reprezentujący wcześniej ekipę Fuji-Servetto oraz Elia Viviani, urodzony w roku 1989 zawodnik ścigający się w roku 2009 w amatorskiej drużynie Marchiol Sport. Kiserlovski zadebiutuje w nowych barwach w styczniu, Viviani rozpocznie nową kolarską przygodę w kwietniu, po zakończeniu zaplanowanych na marzec w Danii Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym do lat 23.

Pierwsze zgrupowanie Liquigas-Doimo rozpocznie się 27 listopada. Drużyna spotka się na Passo San Pellegrino w Val di Fassa, niedaleko Trento. W tym samym miejscu zielono-niebieska ekipa przygotowywała się do najważniejszych wyścigów sezonu 2009, takich jak Tour de France czy Giro d’Italia. Menadżerem grupy pozostaje Roberto Amadio, do dyrektorów sportowych Stefano Zanatty, Dario Mariuzzo, Mario Scirei i Paolo Slongo dołączą w nowym sezonie Alberto Volpi i Biagio Conte.

Kolarze ścigający się w barwach Liquigas-Doimo w 2009 roku (19)
Valerio Agnoli, Ivan Basso, Daniele Bennati, Maciej Bodnar, Francesco Chicchi, Jacopo Guarnieri, Roman Kreuziger, Aliaksandr Kuczyński, Vincenzo Nibali, Daniel Oss, Franco Pellizotti, Manuel Quinziato, Fabio Sabatini, Ivan Santaromita, Sylwester Szmyd, Alessandro Vanotti, Brian Bach Vandborg, Frederik Willems i Oliver Zaugg

Nowi zawodnicy (9)
Francesco Bellotti (wcześniej Team Barloworld), Davide Cimolai (stażysta), Tiziano Dall’Antonia i Mauro Finetto (wcześniej CSF Group-Navigare), Robert Kiserlovski (wcześniej Fuji-Servetto), Kristjan Koren (stażysta), Maciej Paterski (stażysta), Peter Sagan (stażysta) i Elia Viviani (stażysta)

Adam Probosz, eurosport.pl

Foto: naszosie.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments