Tour de France 2010Dyrektor Tour de France, Christian Prudhomme przyznał, że rozważa zwiększenie liczby zespołów startujących w przyszłym roku. W TdF może pojechać aż 26 drużyn.

Prudhomme twierdzi, że być może wystartuje 26 zespołów, choć liczba 22 jest bardziej prawdopodobna.

Teraz jeszcze nic do końca nie mogę potwierdzić, ale z pewnością wystartują 22 zespoły. Szesnaście drużyn ma zagwarantowany start, ale wybór czterech bądź sześciu zespołów jest bardzo trudny Będziemy czekali na ostateczne składy zespołów oraz ich wyniki w roku poprzedzającym TdF 2010. Wtedy to dokonamy wyboru – powiedział Prudhomme.

Dyrektor wyścigu będzie miał spory dylemat. Wśród ekip, które chciałby wystartować są dwa zespoły, które w przyszłym sezonie nie będą już w gronie ekip Pro Tour: Bouygues Telecom i Cofidis. O start będą zabiegały także: Team Sky, BMC Racing Team, Skil-Shimano, Saur-Sojasun oraz Vacansoleil.

Poprzedni artykułDimitri Sedun nowym dyrektorem Astany
Następny artykułTour of Hainan: Etap wygrał Witalij Buts, Błażej Janiaczyk 14.
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments