Vitali ButsPierwszy etap wyścigu Tour of Hainan padł łupem reprezentanta Ukrainy Witalij Butsa, który na co dzień reprezentuje barwy ekipy ProTour – Lampre-N.G.C. Najlepiej z naszych kolarzy wypadł Błażej Janiaczyk, który zajął 14. miejsce.

Pierwszy etap o długości 131.3 kilometrów zakończył się udaną ucieczką. Grupka pięciu kolarzy odjechała od peletonu i ostatecznie trójka z nich z kilkusekundowa przewagą dojechała do mety. Wygrał Witalij Buts przed reprezentacyjnym kolegą Michaiło Czaiłowem.

Nasi zawodnicy przejechali etap spokojnie w peletonie, mając w perspektywie trudny drugi etap, który może być kluczowy dla całego wyścigu. Potwierdza to Piotr Osiński: – Staraliśmy się jechać czujnie, jednak jak najmniejszym kosztem, ze względu na ciężki kolejny dzień. Na Hainan zastała nas bardzo wysoka temperatura, a do tego dochodzi aklimatyzacja. Pierwszy etap był bardzo szybki, gdyż średnia przekroczyła 45 km/h.

Pełen nadziei jest Piotr Kosmala, choć nieco się obawia tych pierwszych etapów: – Na aklimatyzację potrzebujemy około 3-4 dni. Szkoda, że ten trudny, górski etap wypada tak szybko. Jestem jednak dobrej myśli, a w drugiej części wyścigu chłopaki powinni się rozkręcić. Panuje to bardzo wysoka temperatura, w poprzednich latach tego nie był. Po pierwszym etapie mogę stwierdzić, że trzeba uważać na Rosjan, Ukraińców i Kazachów, gdyż właśnie oni wydają się w najlepszej formie.

Drugi etap wyścigu Toud of Hainan prowadzi z Baoting do Xinglong. Na kolarzy czekają dwie górskie premie 2. kategorii oraz jedna 1. kategorii.

Źródło: www.actionteam.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments