Zawodnik Team Katusha, Filippo Pozzato zwyciężył piątą edycję wyścigu Memorial Cimurri-Grand Prix Bioera.
Włoski, jednodniowy wyścig (kat. 1.1) o długości 191,5 km rozpoczął się od ucieczki sześciu kolarzy, a byli to: Vladimir Duma (Ceramica Flaminia – Bossini Showers), Hector Gonzalez (Fuji-Servetto), Riccardo Chiarini (LPR – Farnese Vini), Alessandro Donati (Acqua & Sapone), Vitaliy Kondrut (ISD-Neri) oraz Domenico Loria (Centri Della Calzatura). Po pokonaniu 50 kilometrów peleton tracił do nich 9:28.
Pomimo dobrej współpracy prowadzącej grupy, nie udało im się dojechać do mety.
Na końcowych metrach najszybszy okazał się Filippo Pozzato, drugi był Luca Paolini (Acqua & Sapone – Caffe Mokambo), a trzeci Daniele Colli ( Carmiooro – A Style). Tuż za podium uplasował się zeszłoroczny zwycięzca Mikhaylo Khalilov (Ceramica Flaminia – Bossini Docce).
W wyścigu brało udział dwóch naszych rodaków. Bartosz Huzarski (ISD Neri) zajął 22 miesjce, a Tomasz Marczyński (Miche – Silver Cross – Selle Italia) był 47.
Wyniki Memorial Cimurri:
1 | Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha | 4:20:21 | |
2 | Luca Paolini (Ita) Acqua & Sapone – Caffe Mokambo | ||
3 | Daniele Colli (Ita) Carmiooro – A Style | ||
4 | Mikhaylo Khalilov (Ukr) Ceramica Flaminia – Bossini Docce | ||
5 | Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram | ||
6 | Giovanni Visconti (Ita) ISD | ||
7 | Volodymyr Starchyk (Ukr) Amore & Vita – Mcdonald’s | ||
8 | Enrico Gasparotto (Ita) Lampre – N.G.C | ||
9 | Matteo Tosatto (Ita) Quick Step | ||
10 | Simon Clarke (Aus) ISD | ||
11 | Luca Solari (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli | ||
12 | Owin Carvajal Jaramilel (Col) Miche – Silver Cross – Selle Italia | ||
13 | Domenico Pozzovivo (Ita) CSF Group – Navigare | ||
14 | Enrico Zen (Ita) CSF Group – Navigare | ||
15 | Gorazd Stangelj (Slo) Liquigas | ||
16 | Paolo Longo Borghini (Ita) Barloworld | ||
17 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto | ||
18 | Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto | ||
19 | Fernandez De (Spa) LAA | ||
20 | Davide Malacarne (Ita) Quick Step | ||
21 | Fabio Taborre (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli | ||
22 | Bartosz Huzarski (Pol) ISD | 0:00:04 | |
23 | Dario Cataldo (Ita) Quick Step | 0:00:06 | |
24 | Niklas Axelsson (Swe) UTE | ||
25 | Diego Caccia (Ita) Barloworld | ||
26 | Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha | ||
27 | Paolo Bailetti (Ita) Fuji-Servetto | ||
28 | Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone – Caffe Mokambo | ||
29 | Laurent Beuret (Swi) Carmiooro – A Style | ||
30 | Cristiano Salerno (Ita) LPR Brakes Farnese Vini | ||
31 | Francesco Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone – Caffe Mokambo | ||
32 | Francesco Bellotti (Ita) Barloworld | ||
33 | Juan Mauricio Soler (Col) Barloworld | ||
34 | Paolo Tiralongo (Ita) Lampre – N.G.C | ||
35 | Leonardo Bertagnolli (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli | ||
36 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas | 0:00:14 | |
37 | Santo Anza (Ita) ISD | 0:00:25 | |
38 | Giampaolo Caruso (Ita) Ceramica Flaminia – Bossini Docce | 0:00:31 | |
39 | Leonardo Giordani (Ita) Ceramica Flaminia – Bossini Docce | 0:00:33 | |
40 | Alessandro Ballan (Ita) Lampre – N.G.C | 0:00:45 | |
41 | Gabriele Bosisio (Ita) LPR Brakes Farnese Vini | 0:01:13 | |
42 | Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha | 0:01:16 | |
43 | Vladimir Duma (Ukr) Ceramica Flaminia – Bossini Docce | 0:01:18 | |
44 | Ruslan Pidgornyy (Ukr) ISD | ||
45 | Alan Marangoni (Ita) CSF Group – Navigare | 0:02:37 | |
46 | Francesco Ginanni (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli | ||
47 | Tomasz Marczynski (Pol) Miche – Silver Cross – Selle Italia | ||
48 | Marco Velo (Ita) Quick Step | ||
49 | Daryl Impey (RSA) Barloworld | ||
50 | Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone – Caffe Mokambo | ||
51 | Marco Corti (Ita) Barloworld | ||
52 | Dmitri Nikandrov (Rus) Centri Della Calzatura | ||
53 | Massimo Giunti (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia | ||
54 | Massimiliano Gentili (Ita) Ceramica Flaminia – Bossini Docce | ||
55 | Davide D’angelo (Ita) Centri Della Calzatura | ||
56 | Enrico Rossi (Ita) Ceramica Flaminia – Bossini Docce | ||
57 | Manuele Mori (Ita) Lampre – N.G.C | ||
58 | Matthias Russ (Ger) Team Milram | 0:02:39 | |
59 | Mauro Finetto (Ita) CSF Group – Navigare | ||
60 | Marco Cattaneo (Ita) LPR Brakes Farnese Vini | ||
61 | Matteo Montaguti (Ita) LPR Brakes Farnese Vini | ||
62 | Francesco Reda (Ita) Quick Step | ||
63 | Andrea Pagoto (Ita) UTE | ||
64 | Riccardo Chiarini (Ita) LPR Brakes Farnese Vini | ||
65 | Luca Pierfelici (Ita) Acqua & Sapone – Caffe Mokambo | ||
66 | Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone – Caffe Mokambo | ||
67 | Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone – Caffe Mokambo | ||
68 | Vitaliy Kondrut (Ukr) ISD | ||
69 | Ivan Santaromita (Ita) Liquigas | ||
70 | Murilo Fischer (Bra) Liquigas | ||
71 | Brian Vandborg (Den) Liquigas | ||
72 | Federico Canuti (Ita) CSF Group – Navigare |