Krzysztof JeżowskiWśród czołowych polskich kolarzy, którzy w dniu 10 października zakończą sezon zawodami Chrząstawa Felt Cup nie zabraknie aktualnego mistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego Krzysztofa Jeżowskiego. Zapraszamy na krótką rozmowę ze znanym z umiejętności sprinterskich kolarzem reprezentującym podobnie jak organizator zawodów Łukasz Bodnar grupę CCC Polsat Polkowice.

Tegoroczny sezon okazał sie dla Pana bardzo udany. Wywalczył Pan Tytuł Mistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Czy był to Pana najlepszy sezon w dotychczasowej karierze?
– Uważam ten sezon za bardzo dobry. Wygrałem w tym roku 18 wyścigów, a także zdobyłem tytuł Mistrza Polski. Jest to najlepszy sezon w mojej karierze pod względem ilości wygranych, a także zdobytego tytułu.

Czy oglądając z perspektywy Mistrza Polski płaskie etapy tegorocznego Tour de Pologne, nie uważa Pan że Krzysztofa Jeżowskiego zabrakło w składzie reprezentacji na wyścig Dookoła Polski?

– Myślę że na to pytanie najlepiej znają odpowiedź kibice kolarstwa.

Czego Pana zdaniem brakuje polskim sprinterom żeby nawiązać walkę o najwyższe lokaty w wyścigach Pro Tour, jak choćby nasz narodowy wyścig?
– Myślę, że brakuje obścigania się z najlepszymi. Bo tak na prawdę jazda jednego wyścigu czy dwóch na zachodzie przed tourem nic nie zmieni. Trzeba ścigać się z nimi cały czas, wtedy może polscy sprinterzy będą mogli walczyć o wygraną.

W październiku weźmie Pan udział w drugiej edycji wyścigu Chrząstawa Felt Cup. Czy umiejętności sprinterskie mogę pomóc w sukcesie podczas tego wyścigu?
– Czy moje umiejętności sprinterskie pomogą w wyścigu Chrząstawa Felt Cup? … Zobaczymy.

więcej informacji na www.bodnar-brothers.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments