1_sapa_To będzie niezapomniany przejazd rowerami po ulicach Poznania. W sobotę 19 września w Grodzie Przemysła odbędzie się, z wyprzedzeniem, Europejski Dzień bez Samochodu. Gwiazdą numer jeden tego szczególnego dnia będzie Marcin Sapa, polski kolarz zawodowy z grupy Lampre, uczestnik tegorocznego Tour de France.

Kto chce pojechać na rowerze obok Marcina Sapy winien być w sobotę 19 września na poznańskiej Malcie o godzinie 11 (start). Na Malcie nie zabraknie znakomitych szosowców z zawodowej grupy kolarskiej Mróz Action Uniqa – Mateusza Mroza i Mateusza Taciaka.

Marcinowi Sapie w przejeździe towarzyszyć będą znakomicie przed laty polscy kolarze szosowi: Janusz Kowalski (szosowy mistrz świata z Montrealu – rok 1974) i Zenon Czechowski – pięciokrotny uczestnik Wyścigu Pokoju, także były wieloletni prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Bogdan Bartkowiak.

Będą także pedałować na swym rowerze aktualni mistrzowie świata w tandemach integracyjnych, tytuł wywalczyli w niedzielę we Włoszech, Wielkopolanie Przemysław Wegner i Arkadiusz Garczarek.

Pierwszych 300 rowerzystów, którzy pojawią się na starcie, otrzyma specjalnie na tę okazję przygotowane koszulki!

Mówiąc najkrócej, w sobotę trzeba być przed godziną jedenastą na poznańskiej Malcie, skąd rowerzyści ulicami Poznania przejadą na plac Wolności. Tutaj odbędzie się wielkie liczenie rowerzystów, którzy staną do wspólnego zdjęcia.

Źródło: www.kurek-rowery.pl

Poprzedni artykułNono Ribeiro na dopingu
Następny artykułVuelta a Espana, 19 etap, kat. GT, 29.08 – 20.09.2009
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments