Tyler FarrarŚrodowy zwycięzca etapowy, Tyler Farrar (Garmin) postanowił wycofać się z wyścigu Dookoła Hiszpanii i skupić się na przygotowaniach do Mistrzostw Świata.

Wczoraj Tyler Farrar osiągnął swój pierwszy etapowy sukces w Wielkim Tourze i po nim zdecydował o wycofaniu się z dalszej rywalizacji w hiszpańskiej Vuelcie. Chociaż 25-latek był jednym z najszybszych sprinterów wyścigu, nie będzie kontynuował ścigania i skupi się na kolejnym jego celu, Mistrzostwach Świata w Mendrisio.

Tyler wycofa się z Vuelty” – powiedział dziś rano Johnny Weltz, dyrektor sportowy drużyny Garmin. „Wczoraj pojechał bardzo dobrze, ale przed kolejnych trudnymi, górskimi etapami wycofa się. On nie ma żadnych problemów, już wcześniej planowaliśmy że nie dokończy wyścigu. Farrar startował w tym roku w trzech Wielkich Tourach, jest młody i już dokonał wiele. – dodał Weltz.

Farrar miał bardzo dobry sezon.Na etapach Giro d’Italia i Tour de France zajmował drugie i trzecie miejsca. Wygrał Vattenfalls Cyclassics oraz trzy etapy w niedawno zakończonym Eneco Tour.

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments