Farrar TylerTyler Farrar (Garmin) zwyciężył 11 etap wyścigu Dookoła Hiszpanii. W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Alejandro Valverde.

Etap jedenasty rozpoczął się od ataków pojedynczych zawodników, ale nie przynosiły one powodzenia. Po 40 kilometrach udało się to czterem kolarzom, a byli to: Johnny Hoogerland (Vacansoleil), David Moncoutié (Cofidis) i Amets Txurruka (Euskaltel), David De la Fuente (Fuji-Servetto). Po kilkunastu kilometrach tempa nie wytrzymał De la Fuente i z przodu zostało trzech kolarzy.

Na pierwszej tego dnia premii górskiej najszybszy był Moncoutié, przed Txurruką i Hoogerlandem. Peleton wówczas tracił 5:12. Na zjeździe przewaga ta wzrosła do 8:40. W tym momencie wirtualnym liderem był Hoogerland, który tracił do Valverde 4:41.

Do pracy zabrały się ekipy Caisse d’Epargne, Milram oraz Liquigas, które z każdym kilometrem redudowały przewagę. Na drugiej premii górskiej (150 km) dzięki mocnej pracy m.in. Sylwestra Szmyda (Liquigas), peleton tracił już tylko 1:02.

Trzy kilometry dalej ucieczka została zlikwidowana. Wtedy to na samotny atak zdecydował się Remy di Gregario (Française des Jeux). Jednak Francuz nie uzyskał więcej niż 30 sekund przewagi.

Gdy do mety pozostało 18 kilometrów, cały peleton jechał razem.

Na finiszu, bez większego problemu po długim finiszu zwyciężył Tyler Farrar, który wyprzedził Philippea Gilberta (Silence Lotto) oraz Marco Marcato (Vacansoleil).

W klasyfikacji generalnej nie zaszły większe zmiany. Sylwester Szmyd przesunął się na 22 pozycję (strata 6:34).

Jutro dzień odpoczynku.

Pełne wyniki 11 etapu > tutajguest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments