Tom BoonenTrzeci etap Eneco Tour po finiszu z peletonu zwyciężył Tom Boonen (Quick Step). Drugi był Tyler Farrar (Garmin), który wygrał dwa poprzednie etapy.

Tom Boonen wygrał swój pierwszy wyścig, od czasu kiedy został mistrzem Belgii. Na trzecim etapie Eneco Tour na finiszu pokonał Tylera Farrara (Garmin) oraz Francesco Chicchi (Liquigas).

Piątkowy etap rozpoczął się w miejscowości Niel, a kończył się w Hasselt i liczył 158 kilometrów. Na 39 kilometrze z przodu uformowała się trzy osobowa ucieczka w składzie:  Romain Villa (Cofidis), Niki Terpstra (Milram) oraz Albert Timmer (Skil-Shimano).

Najlepiej sklasyfikowanym zawodnikiem w ucieczce był Villa, który tracił do lidera, Tylera Farrara 6:30. Peleton prowadzony przez zawodników ekipy lidera, Garmin nie pozwalał aby przewaga śmiałków była wyższa niż 3 minuty, mając nadzieję, że trzecie zwycięstwo etapowe odniesie ich kolega.

Od 67 kilometra kolarze Garmin i Quick Step wzięli się za pracę i powoli odrabiali stratę. Siedem kilometrów przed metą ucieczka została zlikwodowana.

Na 600 metrów przed metą w ostatni zakręt pierwszy wszedł Edvald Boasson Haden (Team Columbia). Za nim jechali wszyscy najlepsi sprinterzy, ale najszybszy okazał się Tom Boonen.

Pełne wyniki 3 etapu > tutaj

Zobacz finisz 3 etapu Eneco Tour:

Foto: www.corvospro.com