huzarski-ucieka-na-7-etapie-giroBartosz Huzarski wystąpi w barwach grupy ISD-Neri podczas zbliżającego się wielkimi krokami Tour de Pologne. Obok Polaka w składzie tej grupy wystąpi między innymi Ukrainiec Andrij Griwko, który zajął piąte miejsce w ubiegłorocznych mistrzostwach świata we włoskim Varese.

Obecny sezon również jest bardzo udany dla 25-letniego Ukraińca, który podczas wyścigu będzie obchodził swoje 26. urodziny. Zawodnik zajął wysoką, 22. pozycję w klasyfikacji generalnej Giro d’Italia, a także był drugi podczas niedawno zakończonej, dwudziestej edycji Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

Z kolei Bartosza Huzarskiego nie trzeba przedstawiać żadnemu kibicowi kolarstwa w Polsce. Ubiegłoroczny triumfator wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich przeniósł się przed tym sezonem do grupy ISD, w której wystąpił m.in. w Giro d’Italia. Niedawno zajął drugie miejsce w mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas, a także 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Ambitny kolarz zapowiada, że będzie walczył o podium Tour de Pologne. W przeszłości był już dwukrotnie najlepszym „góralem” wyścigu Dookoła Polski. Razem z Andrijem Griwko ma być kolarzem, który powalczy o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej.

W Polsce zobaczymy także Denisa Kostiuka. Ten 27-letni zawodnik jeździł swego czasu w barwach Intel Action, a w tym sezonie może pochwalić się czwartym miejscem w Tro-Bro Leon oraz 10. lokatą w klasyfikacji generalnej Volta ao Alentejo.

Na naszych szosach wystartują także dwaj solidni Ukraińcy – Siergiej Matwiejew i Aleksander Kwaczuk. Obaj nie mają na koncie większych sukcesów, jednak można się spodziewać waleczności z ich strony. Ciekawą postacią jest doświadczony Belg Igor Abakoumov, 10. w klasyfikacji generalnej ubiegłorocznej edycji 4 Jours de Dunkerque.

Skład uzupełnia Dmitro Grabowski, swego czasu był uważany za wielki talent, jednak wciąż nie potrafi poradzić sobie w dorosłym kolarstwie. O ostatnie miejsce powalczy Brytyjczyk Ian Stannard ze zdolnym, włoskim sprinterem Oscarem Gatto.

Źródło: www.tdp2009.pl

Poprzedni artykułMaraton Rowerowy Dookoła Polski
Następny artykułDariusz Rudnicki wygrywa prolog Wyścigu Dookoła Mazowsza
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments