Dariusz RudnickiDariusz Rudnicki z drużyny DHL-Author zwyciężył prolog Wyścigu Dookoła Mazowsza i został jego liderem.

Wyścig Dookoła Mazowsza rozpoczął się w niezwykle gościnnej Białej Podlaskiej.  Kolarze rywalizowali na rundach wokół Placu Wolności. Prolog rozegrany został w formule wyścigu australijskiego.

Wystartowało 36 zawodników, po trzech z każdej drużyny. Na każdej rundzie ostatni zawodnik odpadał.

Tempo rywalizacji od początku nadawali kolarze DHL Author oraz zespołu Legia Felt. Na 10 rund przed końcem odpadł Mistrz Polski, Krzysztof Jeżowski.

Na końcowych rundach bardzo mocne tempo narzucił Robert Radosz (DHL-Author), który świetnie rozprowadzał swoich kolegów Mateusza Komara i Dariusza Rudnickiego. Pięć rund przed końcem Robert Radosz zakończył rywalizację, a z mini peletonu “urwał się” Dariusz Rudnicki, który do ostatniej rundy nie dał sobie odebrać zwycięstwa.

Drugie miejsce zajął Mateusz Komar, a trzeci był Philipp Rechenbach (Janetec Cycling).

Na mecie zwycięzca wyścigu powiedział: “Było bardzo ciężko wygrać, ponieważ trasa była szybka, a  zakręty niebezpieczne. Taktycznie nasza drużyna pojechała bardzo dobrze. Robert Radosz nadawał tempo w początkowej fazie, potem zmienił go Mateusz Komar. Od początku graliśmy pierwsze skrzypce, zasłużyliśmy na zwycięstwo.”

Przed głównym wyścigiem odbyła się jazda indywidualna na czas zawodników do lat 22. Młodzicy mieli do pokonania jedną rundę. Najszybciej z czasem poradził sobie Peter Sagan (Dukla Trencin Merida).

Jutro odbędzie się pierwszy etap z Siedlec do Warszawy (Rembertów). Serdecznie zapraszamy na relację na żywo.

Pełne wyniki prologu> tutaj

Prezentacja Wyścigu Dookoła Mazowsza > tutaj

Foto: Marek Bala (naszosie.pl)