Rui Costa– Cieszę się, że mogę zadebiutować w Dubaju w barwach nowej grupy – mówi mistrz świata Rui Costa. W pierwszym starcie dla Lampre-Merida będą go wspierać m.in. Filippo Pozzato, Roberto Ferrari i Nelson Oliveira, kolejny debiutant we włoskiej ekipie. Dubai Tour odbędzie się w dniach 5-8 lutego.

– Jestem dumny z tego, że mogę wystartować w tym nowym wyścigu jako mistrz świata. Poszerzamy dzięki niemu granice kolarstwa i cieszę się, że mogę zadebiutować w Dubaju w barwach nowej grupy – mówi Rui Costa. – Dobrze trenowałem zimą, żeby być gotowy do wyzwań tego sezonu – dodaje kolarz Lampre-Merida. Oprócz niego w pierwszym w historii wyścigu dookoła Dubaju wystartuje wielu czołowych zawodników, m.in. Mark Cavendish, Marcel Kittel, Peter Sagan czy Fabian Cancellara.

Jego trasa wydaje się dobra dla sprinterów. Za skuteczną walkę na finiszach będą w Lampre-Merida odpowiadać Roberto Ferrari i Davide Cimolai, szybkie końcówki etapów mogą być także szansą dla Filippo Pozzato. Wyścig w Dubaju rozpocznie 10-km indywidualna jazda na czas, w której swoją szybkość będzie chciał zaprezentować specjalista od “czasówek” Nelson Oliveira, kolejny debiutant w Lampre-Merida.

Pierwszy start w barwach włoskiej grupy zaliczy w Dubaju także młody Niccolo Bonifazio. Skład Lampre-Merida na wyścig uzupełniają Luca Dodi i Andrea Palini, którzy rozpoczną nim swój sezon. Grupą będzie dowodził w Dubaju dyrektor sportowy Matxin Fernandez.

 

Fot: Merida/Bettiniphoto

Źródło: Merida Polska