Wyniki 13 etapu z dnia 17.07.2009, Vittel – Colmar, dystans 200 km

1 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 4:56:26
2 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:11
3 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:06:13
4 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:06:31
5 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:06:43
6 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team
7 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
8 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream
9 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC
10 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
11 Andreas Klöden (Ger) Astana
12 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano
13 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
14 Christian Knees (Ger) Team Milram
15 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank
16 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
17 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
18 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
19 David Loosli (Swi) Lampre – NGC
20 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana
21 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux
22 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom
23 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream
24 Frederik Willems (Bel) Liquigas
25 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
26 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
27 Lance Armstrong (USA) Astana
28 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
29 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC
30 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team
31 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto
32 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto
33 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC
34 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
35 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
36 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux
37 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC
38 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
39 Christophe Moreau (Fra) Agritubel
40 Denis Menchov (Rus) Rabobank
41 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
42 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
43 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank
44 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
45 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
46 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
47 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana
48 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne
49 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank
50 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne
51 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream
52 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
53 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank
54 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
55 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
56 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana
57 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step
58 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto
59 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
60 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step
61 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
62 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 0:06:54
63 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 0:06:56
64 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto 0:06:58
65 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team
66 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
67 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom
68 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom
69 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
70 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 0:07:12
71 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi
72 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC
73 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
74 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana
75 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 0:07:17
76 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto 0:07:23
77 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 0:07:30
78 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 0:11:23
79 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:17:43
80 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
81 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:20:21
82 Brian Vandborg (Den) Liquigas
83 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team
84 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team
85 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank
86 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano
87 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC
88 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano
89 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC
90 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream
91 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha
92 Grégory Rast (Swi) Astana
93 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream
94 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
95 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne
96 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
97 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne
98 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
99 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
100 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram
101 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas
102 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom
103 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom
104 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank
105 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale
106 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
107 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne
108 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi
109 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
110 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team
111 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale
112 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream
113 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana
114 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
115 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
116 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank
117 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
118 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 0:23:44
119 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC
120 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
121 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
122 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
123 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC
124 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas
125 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
126 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
127 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux
128 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
129 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
130 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
131 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team
132 Stef Clement (Ned) Rabobank
133 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
134 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
135 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
136 Steven de Jongh (Ned) Quick Step
137 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano
138 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne
139 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux
140 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC
141 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC
142 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC
143 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
144 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom
145 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom
146 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux
147 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
148 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom
149 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto
150 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux
151 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
152 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
153 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
154 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
155 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel
156 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
157 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
158 Tom Boonen (Bel) Quick Step
159 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
160 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne
161 Marcus Fothen (Ger) Team Milram
162 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream
163 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
164 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 0:45:45
DNS Levi Leipheimer (USA) Astana
DNS Peter Wrolich (Aut) Team Milram
Punkty
1 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 25 pts
2 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 22
3 Brice Feillu (Fra) Agritubel 20
4 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 18
5 Peter Velits (Svk) Team Milram 16
6 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 15
7 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 14
8 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 13
9 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 12
10 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 11
11 Andreas Klöden (Ger) Astana 10
12 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 9
13 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 8
14 Christian Knees (Ger) Team Milram 7
15 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 6
16 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 5
17 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 4
18 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 3
19 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 2
20 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 1
Sprint 1 – Xertigny, km. 43.5
1 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 6 pts
2 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 4
3 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 2
Sprint 2 – Gerardmer, km. 88.5
1 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 6 pts
2 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 4
3 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 2
Sprint 3 – Luttenbach, km. 124.0
1 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 6 pts
2 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 4
3 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 2
Premia górska 1 – Côte de Xertigny (Cat. 3) km. 46.0
1 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 4 pts
2 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 3
3 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 2
4 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 1
Premia górska 2 – Col de la Schlucht (Cat. 2) km. 105.0
1 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 10 pts
2 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 9
3 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 8
4 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 7
5 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 6
6 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
Premia górska 3 – Col du Platzerwasel (Cat. 1) km. 138.5
1 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 15 pts
2 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 13
3 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 11
4 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 9
5 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 8
6 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 7
7 Lance Armstrong (USA) Astana 6
8 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 5
Premia górska 4 – Col du Bannstein (Cat. 3) km. 165.5
1 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 4 pts
2 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 3
3 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 2
4 Brice Feillu (Fra) Agritubel 1
Premia górska 5 – Col du Firstplan (Cat. 2) km. 179.5
1 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 20 pts
2 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 18
3 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 16
4 Brice Feillu (Fra) Agritubel 14
5 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 12
6 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 10
Najbardziej aktywny zawodnik
1 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
Młodzieżowcy na etapie
1 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 4:56:26
2 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:06:13
3 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:06:43
4 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
5 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano
6 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
7 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom
8 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC
9 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
10 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
11 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
12 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank
13 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:06:58
14 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:17:43
15 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:20:21
16 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
17 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
18 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
19 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 0:23:44
20 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
21 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
22 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
23 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
24 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
25 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
26 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
27 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
28 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
29 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
30 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
31 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
32 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
33 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 0:45:45
Drużyny na 13 etapie
1 Cervelo Test Team 15:02:44
2 Euskaltel – Euskadi 0:04:11
3 Quick Step 0:06:31
4 Team Saxo Bank 0:06:43
5 Team Milram
6 AG2R La Mondiale
7 Astana
8 Team Columbia – HTC
9 Garmin – Slipstream
10 Rabobank
11 Liquigas
12 Francaise Des Jeux
13 Team Katusha
14 Silence – Lotto
15 Bbox Bouygues Telecom 0:07:13
16 Cofidis Le Credit En Ligne
17 Agritubel 0:17:13
18 Caisse d’Epargne 0:20:21
19 Lampre – N.G.C 0:20:50
20 Skil-Shimano 0:33:59
Klasyfikacja generalna po 13 etapie
1 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 53:30:30
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 0:00:06
3 Lance Armstrong (USA) Astana 0:00:08
4 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:00:46
5 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:00:54
6 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:01:00
7 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 0:01:24
8 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:49
9 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:01:54
10 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:16
11 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 0:02:21
12 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:02:25
13 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:02:40
14 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 0:02:45
15 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 0:02:52
16 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:02
17 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:03:07
18 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 0:03:16
19 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:03:49
20 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:03:56
21 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:03:58
22 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 0:04:14
23 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 0:04:20
24 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
25 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 0:04:38
26 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 0:05:00
27 Denis Menchov (Rus) Rabobank 0:05:02
28 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 0:05:25
29 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:05:28
30 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 0:06:03
31 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:54
32 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:06:59
33 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:07:42
34 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:08:06
35 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:08:21
36 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 0:09:37
37 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:09:59
38 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:11:09
39 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:11:48
40 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 0:12:19
41 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 0:12:21
42 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team 0:12:32
43 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 0:14:12
44 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 0:14:50
45 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:16:45
46 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:17:41
47 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:18:55
48 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 0:20:34
49 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:55
50 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 0:23:02
51 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:23:38
52 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 0:25:03
53 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:25:20
54 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 0:25:22
55 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:27:58
56 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 0:28:29
57 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:28:34
58 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 0:29:40
59 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 0:29:48
60 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 0:32:02
61 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto 0:32:36
62 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 0:33:23
63 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:33:48
64 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:34:08
65 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:35:22
66 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:35:56
67 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 0:36:45
68 Frederik Willems (Bel) Liquigas 0:36:46
69 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto 0:36:54
70 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:39:22
71 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:39:58
72 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 0:41:45
73 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 0:41:46
74 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:42:05
75 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:42:12
76 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:44:03
77 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:45:08
78 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:46:02
79 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 0:46:58
80 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 0:47:27
81 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 0:48:14
82 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 0:48:28
83 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 0:48:41
84 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 0:49:21
85 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:49:39
86 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 0:50:14
87 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:51:49
88 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 0:52:05
89 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:53:00
90 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 0:53:32
91 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 0:54:29
92 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 0:54:53
93 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 0:55:36
94 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 0:56:12
95 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 0:56:13
96 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:56:14
97 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 0:56:53
98 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 0:57:49
99 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC 0:58:26
100 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 0:59:34
101 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:01:32
102 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 1:01:46
103 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
104 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:03:49
105 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 1:04:22
106 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 1:04:32
107 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team 1:04:37
108 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 1:05:58
109 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 1:06:11
110 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 1:11:59
111 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 1:12:14
112 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 1:12:51
113 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 1:13:20
114 Brian Vandborg (Den) Liquigas 1:13:22
115 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 1:14:46
116 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:19:01
117 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 1:20:38
118 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 1:21:02
119 Stef Clement (Ned) Rabobank 1:22:12
120 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 1:23:48
121 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream 1:24:16
122 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 1:25:58
123 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 1:26:39
124 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 1:26:59
125 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 1:27:01
126 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:27:20
127 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 1:28:02
128 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 1:28:09
129 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 1:28:46
130 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 1:28:48
131 Grégory Rast (Swi) Astana 1:28:57
132 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 1:29:46
133 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 1:30:14
134 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 1:30:25
135 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 1:30:55
136 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC 1:31:03
137 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 1:31:05
138 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 1:32:33
139 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 1:33:34
140 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 1:34:16
141 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 1:34:57
142 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:35:45
143 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 1:36:11
144 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 1:36:42
145 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 1:37:24
146 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:37:30
147 Tom Boonen (Bel) Quick Step 1:38:42
148 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:38:57
149 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 1:39:07
150 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 1:39:52
151 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 1:39:53
152 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 1:40:05
153 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 1:40:32
154 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 1:40:33
155 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:40:44
156 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto 1:41:36
157 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:41:37
158 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 1:43:33
159 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream 1:44:33
160 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 1:45:16
161 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 1:46:19
162 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team 1:46:24
163 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 1:50:11
164 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano 2:16:33
Klasyfikacja punktowa
1 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 205 pts
2 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 200
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 116
4 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 110
5 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 100
6 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 97
7 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 81
8 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 74
9 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 64
10 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 57
11 Andreas Klöden (Ger) Astana 57
12 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 55
13 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 54
14 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 51
15 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano 48
16 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 47
17 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 47
18 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 46
19 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 46
20 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 46
21 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 45
22 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 45
23 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 43
24 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 42
25 Brice Feillu (Fra) Agritubel 41
26 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 41
27 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 38
28 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 37
29 Peter Velits (Svk) Team Milram 37
30 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 37
31 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 36
32 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 35
33 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 35
34 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 34
35 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 34
36 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 31
37 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 31
38 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 31
39 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 30
40 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 30
41 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 30
42 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 29
43 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 29
44 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 29
45 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 28
46 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 28
47 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 27
48 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 27
49 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 27
50 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 27
51 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 26
52 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 26
53 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 26
54 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 25
55 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 25
56 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 25
57 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 25
58 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 24
59 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 24
60 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 22
61 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 21
62 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 20
63 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 20
64 Lance Armstrong (USA) Astana 19
65 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 19
66 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 18
67 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 18
68 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 17
69 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 17
70 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 17
71 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 17
72 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 16
73 Tom Boonen (Bel) Quick Step 15
74 Stef Clement (Ned) Rabobank 14
75 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 14
76 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 14
77 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 14
78 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 13
79 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 13
80 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 13
81 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 12
82 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 11
83 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 11
84 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 11
85 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 10
86 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 10
87 Christian Knees (Ger) Team Milram 10
88 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 10
89 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 9
90 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 8
91 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 8
92 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 8
93 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 6
94 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 6
95 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 5
96 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 5
97 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
98 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 4
99 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 4
100 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 4
101 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 4
102 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 3
103 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 3
104 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 3
105 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 2
106 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 2
107 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 2
108 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 2
109 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 1
Klasyfikacja górska
1 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 98 pts
2 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 95
3 Brice Feillu (Fra) Agritubel 64
4 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 59
5 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 53
6 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 49
7 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 46
8 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 46
9 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 45
10 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 43
11 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 41
12 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 36
13 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 35
14 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 34
15 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 32
16 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 31
17 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 31
18 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 26
19 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 24
20 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 23
21 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 22
22 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 21
23 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 20
24 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 20
25 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 19
26 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 17
27 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 17
28 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 17
29 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 14
30 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 14
31 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 14
32 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 13
33 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 12
34 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 11
35 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 11
36 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 10
37 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 10
38 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 9
39 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 9
40 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 7
41 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 6
42 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 6
43 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 6
44 Lance Armstrong (USA) Astana 6
45 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 6
46 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 5
47 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 5
48 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 5
49 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 5
50 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
51 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 5
52 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 4
53 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 4
54 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
55 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 3
56 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 3
57 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 3
58 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 3
59 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 2
60 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 1
61 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1
62 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 1
63 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1
64 Stef Clement (Ned) Rabobank 1
65 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 1
Klasyfikacja młodzieżowców
1 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 53:31:30
2 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:00:49
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:00:54
4 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:01:40
5 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:02:56
6 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:04:28
7 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:07:06
8 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:08:59
9 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:15:45
10 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:17:55
11 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:32:48
12 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:33:08
13 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:44:08
14 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:45:02
15 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 0:47:41
16 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:52:00
17 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 1:00:46
18 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 1:24:58
19 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 1:26:01
20 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 1:27:09
21 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 1:27:46
22 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 1:27:48
23 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 1:29:14
24 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 1:29:25
25 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 1:29:55
26 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 1:31:33
27 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 1:33:57
28 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 1:35:11
29 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 1:38:07
30 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 1:39:33
31 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 1:42:33
32 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 1:44:16
33 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 1:45:19
Klasyfikacja drużynowa
1 Team Saxo Bank 158:57:08
2 AG2R La Mondiale 0:00:34
3 Astana 0:00:37
4 Team Milram 0:00:44
5 Team Columbia – HTC 0:05:19
6 Euskaltel – Euskadi 0:05:59
7 Garmin – Slipstream 0:06:30
8 Cofidis Le Credit En Ligne 0:06:39
9 Cervelo Test Team 0:10:04
10 Rabobank 0:11:45
11 Francaise Des Jeux 0:13:33
12 Liquigas 0:13:34
13 Bbox Bouygues Telecom 0:17:59
14 Caisse d’Epargne 0:21:17
15 Silence – Lotto 0:23:49
16 Team Katusha 0:28:15
17 Agritubel 0:30:30
18 Quick Step 0:50:27
19 Lampre – N.G.C 1:50:04
20 Skil-Shimano 3:21:35