Wyniki 12 etapu z dnia 16.07.2009, Tonnerre – Vittel, dystans 211,5 km

1 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 4:52:24
2 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:00:48
3 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
4 Marcus Fothen (Ger) Team Milram
5 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi
6 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel
7 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:01:33
8 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 0:05:58
9 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team
10 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
11 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
12 Steven de Jongh (Ned) Quick Step
13 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
14 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
15 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana
16 Lance Armstrong (USA) Astana
17 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream
18 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream
19 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux
20 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
21 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana
22 Andreas Klöden (Ger) Astana
23 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
24 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
25 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC
26 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne
27 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team
28 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne
29 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC
30 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
31 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana
32 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC
33 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
34 Christian Knees (Ger) Team Milram
35 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi
36 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
37 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC
38 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano
39 Peter Wrolich (Aut) Team Milram
40 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC
41 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
42 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne
43 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
44 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
45 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
46 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
47 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank
48 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
49 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano
50 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
51 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
52 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
53 Denis Menchov (Rus) Rabobank
54 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas
55 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana
56 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
57 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom
58 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
59 Brice Feillu (Fra) Agritubel
60 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
61 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank
62 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux
63 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
64 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne
65 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto
66 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team
67 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team
68 Christophe Moreau (Fra) Agritubel
69 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
70 Peter Velits (Svk) Team Milram
71 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
72 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux
73 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
74 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano
75 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step
76 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank
77 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
78 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank
79 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC
80 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
81 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
82 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne
83 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream
84 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
85 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
86 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
87 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank
88 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
89 Tom Boonen (Bel) Quick Step
90 Stef Clement (Ned) Rabobank
91 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne
92 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
93 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas
94 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom
95 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team
96 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team
97 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC
98 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank
99 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
100 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha
101 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano
102 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom
103 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC
104 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha
105 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
106 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC
107 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram
108 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
109 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
110 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step
111 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC
112 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
113 Frederik Willems (Bel) Liquigas
114 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom
115 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
116 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
117 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
118 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom
119 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
120 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
121 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne
122 David Loosli (Swi) Lampre – NGC
123 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
124 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
125 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto
126 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC
127 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank
128 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale
129 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto
130 Grégory Rast (Swi) Astana
131 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
132 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
133 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux
134 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
135 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
136 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux
137 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux
138 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream
139 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
140 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto
141 Brian Vandborg (Den) Liquigas
142 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
143 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream
144 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team
145 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team
146 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream
147 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom
148 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
149 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
150 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
151 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
152 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom
153 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream
154 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
155 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream
156 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
157 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto
158 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto
159 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
160 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto
161 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana
162 Levi Leipheimer (USA) Astana
163 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 0:08:09
164 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:27
165 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 0:05:58
166 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:35
DNF Romain Feillu (Fra) Agritubel
DNF Angelo Furlan (Ita) Lampre – NGC
DNF Jérôme Coppel (Fra) Française des Jeux
DNS Rui Alberto Faria da Costa (Por) Caisse d’Epargne
Lotne premie: – Channes, km. 32.0
1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 6 pts
2 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 4
3 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 2
Longchamp-Sur-Aujon, km. 90.0
1 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 6 pts
2 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 4
3 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 2
Saint-Thiebault, km. 169.0
1 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 6 pts
2 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 4
3 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 2
Premia górska 1 – Côte de Baon (Cat. 4) km. 19.0
1 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 3 pts
2 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 2
3 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 1
Premia górska 2 – Côte de Gye(Cat. 4) km.sur-Seine – 55.0
1 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 3 pts
2 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 2
3 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1
Premia górska 3 Côte d’Essoyes (Cat. 4) km. 64.5
1 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 3 pts
2 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 2
3 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 1
Premia górska 4 – Côte des Grands(Cat. 4) km.Bois – 150.0
1 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 3 pts
2 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 2
3 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 1
Premia górska 5 – Côte de Morlaix (Cat. 4) km. 156.5
1 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 3 pts
2 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 2
3 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 1
Premia górska 6 – Côte de Bourmont (Cat. 3) km. 170.5
1 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 4 pts
2 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 3
3 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 2
4 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 1
Młodzieżowcy na 12 etapie
1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 4:58:22
2 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
3 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
4 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
5 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
6 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
7 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
8 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC
9 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
10 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
11 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano
12 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
13 Brice Feillu (Fra) Agritubel
14 Peter Velits (Svk) Team Milram
15 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
16 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
17 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank
18 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
19 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
20 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom
21 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
22 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
23 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
24 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
25 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom
26 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
27 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
28 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
29 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
30 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
31 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
32 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
33 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
Najbardziej aktywny kolarz na 12 etapie
1 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank
Drużyny na 12 etapie
1 Team Saxo Bank 14:49:08
2 Euskaltel – Euskadi 0:00:48
3 Team Milram
4 Liquigas
5 Agritubel
6 BBox Bouygues Telecom
7 Cofidis Le Credit En Ligne 0:01:33
8 Astana 0:05:58
9 Team Katusha
10 Team Columbia – HTC
11 Caisse d’Epargne
12 Skil-Shimano
13 Cervelo Test Team
14 Lampre – N.G.C
15 Garmin – Slipstream
16 AG2R-La Mondiale
17 Quick Step
18 Francaise Des Jeux
19 Rabobank
20 Silence – Lotto
Klasyfikacja generalna po 12 etapie
1 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 48:27:21
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 0:00:06
3 Lance Armstrong (USA) Astana 0:00:08
4 Levi Leipheimer (USA) Astana 0:00:39
5 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:00:46
6 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:00:54
7 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:01:00
8 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 0:01:24
9 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:49
10 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:01:54
11 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:16
12 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 0:02:21
13 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:02:25
14 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:02:40
15 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 0:02:45
16 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 0:02:52
17 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:02
18 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:03:07
19 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 0:03:16
20 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:03:49
21 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:03:58
22 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 0:04:14
23 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 0:04:20
24 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
25 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:04:26
26 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 0:04:38
27 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 0:05:00
28 Denis Menchov (Rus) Rabobank 0:05:02
29 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 0:05:25
30 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:05:28
31 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 0:06:03
32 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:54
33 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 0:06:56
34 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:06:59
35 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:07:27
36 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:08:06
37 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:08:21
38 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 0:09:37
39 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:09:59
40 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:10:20
41 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 0:11:34
42 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:11:42
43 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 0:11:44
44 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 0:11:50
45 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:12:00
46 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team 0:12:17
47 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 0:13:52
48 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 0:14:37
49 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:14:56
50 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 0:16:02
51 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:16:45
52 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:17:07
53 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:18:40
54 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:20:13
55 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:55
56 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:22:18
57 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 0:23:02
58 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:23:38
59 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 0:24:44
60 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 0:25:03
61 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:25:11
62 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:27:58
63 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:28:07
64 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 0:28:08
65 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 0:28:18
66 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:28:27
67 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 0:29:48
68 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 0:30:26
69 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 0:32:02
70 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto 0:32:21
71 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 0:33:13
72 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 0:33:20
73 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 0:33:23
74 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:33:28
75 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale 0:34:36
76 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:35:02
77 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:35:22
78 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 0:35:43
79 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:36:01
80 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 0:36:11
81 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto 0:36:14
82 Frederik Willems (Bel) Liquigas 0:36:46
83 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 0:37:28
84 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 0:37:52
85 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:39:02
86 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:39:43
87 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 0:39:54
88 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 0:41:58
89 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 0:42:34
90 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 0:42:35
91 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:43:48
92 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:44:31
93 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 0:44:45
94 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 0:47:25
95 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 0:48:08
96 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 0:48:28
97 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 0:48:57
98 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 0:49:07
99 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team 0:50:59
100 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:51:29
101 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 0:52:33
102 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:52:49
103 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:53:00
104 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 0:54:58
105 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 0:55:24
106 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:55:45
107 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 0:55:50
108 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 0:56:53
109 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 0:57:49
110 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC 0:57:57
111 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 0:59:34
112 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 0:59:42
113 Brian Vandborg (Den) Liquigas 0:59:44
114 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 1:01:08
115 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 1:03:53
116 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 1:04:01
117 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 1:04:32
118 Stef Clement (Ned) Rabobank 1:05:11
119 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:05:23
120 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 1:06:47
121 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 1:07:00
122 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 1:08:57
123 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 1:09:58
124 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:10:19
125 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream 1:10:38
126 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 1:11:01
127 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 1:12:14
128 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 1:12:45
129 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 1:13:01
130 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 1:13:13
131 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 1:13:23
132 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 1:13:54
133 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC 1:14:02
134 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 1:14:04
135 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 1:15:08
136 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 1:15:10
137 Grégory Rast (Swi) Astana 1:15:19
138 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 1:15:32
139 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 1:16:33
140 Peter Wrolich (Aut) Team Milram 1:16:43
141 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 1:16:47
142 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 1:17:56
143 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:18:44
144 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 1:19:10
145 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 1:20:23
146 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 1:20:38
147 Tom Boonen (Bel) Quick Step 1:21:41
148 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1:21:56
149 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 1:22:06
150 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 1:22:51
151 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 1:23:04
152 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC
153 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 1:23:31
154 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 1:23:32
155 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:23:43
156 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:23:52
157 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto 1:24:35
158 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:24:36
159 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 1:26:15
160 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 1:26:32
161 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 1:28:15
162 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 1:29:18
163 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream 1:30:55
164 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team 1:32:46
165 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 1:33:10
166 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano 1:59:32
Klasyfikacja punktowa
1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 200 pts
2 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 190
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 116
4 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 110
5 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 100
6 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 97
7 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 81
8 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 74
9 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 64
10 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 55
11 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 54
12 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano 48
13 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 47
14 Andreas Klöden (Ger) Astana 47
15 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 47
16 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 47
17 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 46
18 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 46
19 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 45
20 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 43
21 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 42
22 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 37
23 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 36
24 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 35
25 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 35
26 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 34
27 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 34
28 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 33
29 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 33
30 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 31
31 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 31
32 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 31
33 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 30
34 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 30
35 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 30
36 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 29
37 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 29
38 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 28
39 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 28
40 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 27
41 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 27
42 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 27
43 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 27
44 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 27
45 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 26
46 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 26
47 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 25
48 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 25
49 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 25
50 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 25
51 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 25
52 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 24
53 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 24
54 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 22
55 Brice Feillu (Fra) Agritubel 21
56 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 21
57 Peter Velits (Svk) Team Milram 21
58 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 20
59 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 20
60 Lance Armstrong (USA) Astana 19
61 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 19
62 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 18
63 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 18
64 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 18
65 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 17
66 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux 17
67 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 17
68 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 17
69 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 16
70 Tom Boonen (Bel) Quick Step 15
71 Stef Clement (Ned) Rabobank 14
72 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 14
73 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 14
74 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 14
75 Levi Leipheimer (USA) Astana 13
76 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 13
77 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 13
78 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 13
79 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 12
80 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 11
81 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 11
82 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 11
83 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 10
84 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 10
85 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 10
86 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 9
87 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 8
88 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 8
89 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 8
90 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 7
91 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 5
92 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 5
93 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
94 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 4
95 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 4
96 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 4
97 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 4
98 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 4
99 Christian Knees (Ger) Team Milram 3
100 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 3
101 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 3
102 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 3
103 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 2
104 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 2
105 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 2
106 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 1
107 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 1
Klasyfikacja górska
1 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 88 pts
2 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 71
3 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 59
4 Brice Feillu (Fra) Agritubel 49
5 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 49
6 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 46
7 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 43
8 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 38
9 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 35
10 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 34
11 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank 32
12 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 32
13 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 31
14 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 31
15 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne 26
16 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 23
17 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 21
18 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 21
19 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 20
20 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 20
21 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 19
22 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 17
23 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 17
24 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 17
25 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 15
26 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 14
27 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 14
28 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 14
29 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 13
30 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 12
31 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 11
32 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 11
33 Levi Leipheimer (USA) Astana 10
34 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 10
35 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 9
36 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 9
37 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 8
38 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 7
39 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 6
40 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 6
41 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 6
42 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 6
43 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 5
44 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 5
45 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 5
46 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 5
47 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 4
48 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 4
49 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
50 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 3
51 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 3
52 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 3
53 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 3
54 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 2
55 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 1
56 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1
57 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1
58 Stef Clement (Ned) Rabobank 1
59 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 1
Klasyfikacja młodzieżowa
1 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 48:28:21
2 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:00:49
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:00:54
4 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:01:40
5 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:03:26
6 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:04:28
7 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:07:06
8 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:08:59
9 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:15:45
10 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:16:07
11 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:17:40
12 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:27:07
13 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:32:28
14 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:34:02
15 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 0:43:45
16 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 0:48:07
17 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:52:00
18 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 0:54:24
19 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 1:07:57
20 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 1:12:13
21 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 1:12:23
22 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 1:12:54
23 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 1:14:08
24 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 1:14:10
25 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 1:14:32
26 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 1:15:47
27 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 1:16:56
28 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 1:18:10
29 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 1:21:06
30 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 1:22:32
31 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 1:25:32
32 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 1:27:15
33 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 1:28:18
Klasyfikacja drużynowa
1 Team Saxo Bank 143:47:41
2 AG2R-La Mondiale 0:00:34
3 Astana 0:00:37
4 Team Milram 0:00:44
5 Team Columbia – HTC 0:05:19
6 Cofidis Le Credit En Ligne 0:06:09
7 Garmin – Slipstream 0:06:30
8 Caisse d’Epargne 0:07:39
9 Euskaltel – Euskadi 0:08:31
10 Rabobank 0:11:45
11 Francaise Des Jeux 0:13:33
12 Liquigas 0:13:34
13 Cervelo Test Team 0:16:47
14 BBox Bouygues Telecom 0:17:29
15 Agritubel 0:20:00
16 Silence – Lotto 0:23:49
17 Team Katusha 0:28:15
18 Quick Step 0:50:39
19 Lampre – N.G.C 1:35:57
20 Skil-Shimano 2:54:19