Detko finisz.Artur Detko (DHL-Author) zwyciężył drugi etap Pomerania Tour, tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w całym wyścigu.

Drugi i ostatni etap wyścigu o długości 170 kilometrów, składał się z dwóch rund po 42 kilometry oraz pięciu po 14 kilometrów i rozegrany był w Kartuzach.

Od początku etapu miały miejsce próby ucieczek. Jednak żadna z tych akcji nie została zakończona powodzeniem. Dopiero po pokonaniu 85 kilometrów udało się to 15 zawodnikom, wśród których byli m.in. Piotr Osiński (Mróz Action Uniqa), Sławomir Kohut (Weltour-Ziemia Brzeska) i Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice). Ci trzej kolarze, w przypadku powodzenia akcji byli kandydatami do zwycięstwa w „generalce”.

Gdy do mety pozostało 15 kilometrów prowadząca grupa miała 50 sekund przewagi nad grupą zasadniczą. Wtedy do peleton wziął się do pracy i 5 kilometrów przed metą ucieczka została zlikwidowana.

Na finiszu po raz drugi w tej edycji wyścigu najszybszy okazał się Artur Detko. Drugie miejsce zajął jego kolega z drużyny Dariusz Rudnicki, a trzeci był Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat).

W końcowej klasyfikacji generalnej wygrał Artur Detko, tuż za nim uplasował się Jacek Morajko (Mróz Action Uniqa), a trzecie miejsce zajął Tomasz Smoleń (CCC Polsat).

Foto: Andrzej Dyszyński

iotr Osiński (Mróz Action Uniqa), Sławomir Kohut (Weltour-Ziemia Brzeska) i Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice)
Poprzedni artykułZapowiedź 10 etapu Tour de France
Następny artykułTour de Pologne: Gilbert na czele Silence –Lotto
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments