Wojciech Halejak Artur DetkoWojciech Halejak (Mexller Team) po udanej ucieczce został triumfatorem II Międzynarodowego Wyścigu – “Korona Kocich Gór”. Niedzielne ściganie zdominowali kolarze Mexllera!

Zawodnicy elity do pokonania mieli 188 kilometrów na ośmiu rundach wokół Zawoni. Organizatorem wyścigu była Gmina Zawonia, a partnerem Gminą Trzebnica.

Od początku rywalizacji kontrolę na wyścigiem sprawowali kolarze Mexller Team. Byli w każdym odjeździe, ale też znaleźli się w akcji decydującej o losach wyścigu. A ta miała miejsce na trzy okrążenia przed metą.

Wtedy to od grupy zasadniczej odjechało dwóch kolarzy: Artur Detko i Wojciech Halejak (obaj Mexller Team). W pogoń za nimi ruszyli Łukasz Bodnar (ActiveJet), Mateusz Komar (BDC MarcPol) i Kamil Zieliński (Mexller Team).

Ostatecznie Detko i Halejak dojechali do mety, a pierwszy na kresce zameldował się Halejak. Trzecie miejsce przypadło także dla kolarza w czarno-czerwonym stroju, zwycięzcy Wyścigu Solidarności – Kamila Zielińskiego.

Tuż za podium znalazł się Komar, piąty był Bodnar.

Gratulujemy zawodnikom Mexllera!

Najlepszym z orlików, dla których była to kolejna edycja Pucharu Polski, był Bartosz Zając (TC Chrobry Głogów), który wjechał na metę jako 10. Tuż za nim zameldował się Eryk Latoń (BDC MarcPol), a trzecią lokatę w kategorii U23 zdobył Piotr Wojciechowski (Mexller).

W ramach Korony Kocich Gór odbył się także 70-kilometrowy wyścig dla kobiet. Triumfowała w nim Monika Krawczyk przed Alicją Ratajczak i Agnieszką Bacińską.

Złoty medalista z Soczi – Zbigniew Brodka zwyciężył w Mistrzostwach Polski Strażaków.

Wyniki – kobiety

Wyniki – mężczyźni