Tony MartinTony Martin (Omega Pharma – Quick Step) po pięknej, ponad 50 kilometrowej samotnej ucieczce – jako pierwszy zameldował się na mecie w Mulhouse. Nowym liderem Tour de France został Tony Gallopin (Lotto-Belisol)

170 kilometrów – to właśnie taki dystans przygotowali organizatorzy, na ostatni odcinek w Wogezach. Kolarze musieli przejechać w sumie sześć górskich premii. Jedna z nich oznaczona była pierwszą kategorią. Ostatnie 20 kilometrów prowadziło po całkowicie płaskim terenie. Start znajdował się w Gerardmer, a meta w Mulhouse.

profil 9

 

Zaraz po starcie na czele pojawiła się dwójka kolarzy. Byli to Alessandro De Marchi (Cannondale) oraz Tony Martin (Omega Pharma – Quick Step). Za ich plecami utworzyła się większa grupka w której znajdowali się:  Rojas (Movistar), Rodríguez y Spilak (Katusha), Paulinho (Tinkoff), Koren (Cannondale), Boom i Kruijswijk (Belkin), Chérel i Montaguti (AG2R), Dumoulin (Giant), Valls (Lampre), Ladagnous (FDJ), Gallopin (Lotto), Moinard i Van Avermaet (BMC), Rolland, Gautier, Pichot, Quémeneur i Reza (Europcar), Cancellara (Trek), Navarro i Edet (Cofidis), Meier (Orica), Chavanel (IAM), Machado (NetApp), Feillu oraz Bideau (Bretagne).

88 kilometrów przed metą, prowadzący duet miał półtorej minuty w zapasie nad pogonią. Peleton do czołówki tracił prawie 5 minut. Kolejne większe przetasowania, nastąpiły na najtrudniejszym tego dnia podjeździe – Côte de Gueberschwihr. Martin zgubił De Marchiego, a goniąca ich grupka zaczęła się uszczuplać.

Tempo w peletonie prowadzonym przez Astane było bardzo mizerne. Ekipa Vincenzo Nibaliego, postanowiła oddać żółtą koszulkę lidera w ręce Tony’ego Gallopin, który jechał w licznej ucieczce. Młody Francuz przed startem do tego odcinka, tracił do Włocha 4 minuty i 2 sekundy.

Na szczycie Mistrz Świata w jeździe indywidualnej na czas zameldował się jako pierwszy. Drugi był De Marchi, a grupkę pościgową ze stratą 3 minut i 13 sekund przyprowadził Joaquim Rodriguez. Duża grupa z liderem oraz Michałem Kwiatkowskim (Omega Pharma – Quick Step), traciła już 8 minut i 30 sekund. Wirtualnym liderem w dalszym ciągu był Gallopin.

Tony Martin urządził sobie jazdę drużynową na czas na ostatnim, płaskim odcinku i utrzymywał 8 minutową przewagę nad peletonem i ponad 3 minuty nad goniącymi go zawodnikami. Bardzo aktywni w pogoni byli Gallopin i Tiago Machado (NetApp Endura), którzy najwięcej mogli zyskać w klasyfikacji generalnej.

Niemiec dojechał do mety jako pierwszy, po ponad 50 kilometrowej, solowej akcji. Sprint po drugie miejsce wygrał Fabian Cancellara (Trek Factory Racing), a trzeci był Greg van Avermaet (BMC Racing).

Tony Gallopin (Lotto-Belisol) został nowym liderem. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) spadł w klasyfikacji generalnej na szóste miejsce.

Wyniki:

1. MARTIN Tony OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 09′ 34”
2. CANCELLARA Fabian TREK FACTORY RACING + 02′ 45”
3. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM + 02′ 45”
4. DUMOULIN Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 02′ 45”
5. MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE + 02′ 45”
6. ROJAS GIL José Joaquin MOVISTAR TEAM + 02′ 45”
7. KRUIJSWIJK Steven BELKIN PRO CYCLING + 02′ 45”
8. CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 02′ 45”
9. FEILLU Brice BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 02′ 45”
10. MACHADO Tiago TEAM NETAPP-ENDURA + 02′ 45”
11. DE MARCHI Alessandro CANNONDALE + 02′ 45”
12. NAVARRO GARCIA Daniel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02′ 45”
13. VALLS Rafael LAMPRE – MERIDA + 02′ 45”
14. GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 02′ 45”
15. PAULINHO Sergio Miguel Moreira TINKOFF-SAXO + 02′ 45”
16. GALLOPIN Tony LOTTO-BELISOL + 02′ 45”
17. ROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR + 02′ 45”
18. EDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02′ 45”
19. MOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 02′ 45”
20. RODRIGUEZ Joaquim TEAM KATUSHA + 02′ 51”
21. SPILAK Simon TEAM KATUSHA + 02′ 54”
22. KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM + 07′ 46”
23. FUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM + 07′ 46”
24. SCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM + 07′ 46”
25. NIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM + 07′ 46”
26. CONTADOR Alberto TINKOFF-SAXO + 07′ 46”
27. BENNATI Daniele TINKOFF-SAXO + 07′ 46”
28. ROGERS Michael TINKOFF-SAXO + 07′ 46”
29. KIRYIENKA Vasili TEAM SKY + 07′ 46”
30. THOMAS Geraint TEAM SKY + 07′ 46”
31. PORTE Richie TEAM SKY + 07′ 46”
32. NIEVE ITURRALDE Mikel TEAM SKY + 07′ 46”
33. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM + 07′ 46”
34. MOLLEMA Bauke BELKIN PRO CYCLING + 07′ 46”
35. VAN DEN BROECK Jurgen LOTTO-BELISOL + 07′ 46”
36. TALANSKY Andrew GARMIN – SHARP + 07′ 46”
37. SCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 07′ 46”
38. HANSEN Adam LOTTO-BELISOL + 07′ 46”
39. IZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOVISTAR TEAM + 07′ 46”
40. MINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 07′ 46”
41. OLIVEIRA Nelson LAMPRE – MERIDA + 07′ 46”
42. PLAZA MOLINA Ruben MOVISTAR TEAM + 07′ 46”
43. COSTA Rui Alberto LAMPRE – MERIDA + 07′ 46”
44. HORNER Christopher LAMPRE – MERIDA + 07′ 46”
45. VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM + 07′ 46”
46. BARDET Romain AG2R LA MONDIALE + 07′ 46”
47. GOLAS Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 07′ 46”
48. VANMARCKE Sep BELKIN PRO CYCLING + 07′ 46”
49. PÉRAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE + 07′ 46”
50. PINEAU Cedric FDJ.FR + 07′ 46”
51. BARTA Jan TEAM NETAPP-ENDURA + 07′ 46”
52. TEN DAM Laurens BELKIN PRO CYCLING + 07′ 46”
53. TANKINK Bram BELKIN PRO CYCLING + 07′ 46”
54. KONIG Leopold TEAM NETAPP-ENDURA + 07′ 46”
55. PINOT Thibaut FDJ.FR + 07′ 46”
56. VAN SUMMEREN Johan GARMIN – SHARP + 07′ 46”
57. PAOLINI Luca TEAM KATUSHA + 07′ 46”
58. VELITS Peter BMC RACING TEAM + 07′ 46”
59. ZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING + 07′ 46”
60. TROFIMOV Yury TEAM KATUSHA + 07′ 46”
61. IRIZAR ARRANBURU Markel TREK FACTORY RACING + 07′ 46”
62. TERPSTRA Niki OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 07′ 46”
63. KWIATKOWSKI Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 07′ 46”
64. BAKELANTS Jan OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 07′ 46”
65. CURVERS Roy TEAM GIANT-SHIMANO + 07′ 46”
66. RAST Gregory TREK FACTORY RACING + 07′ 46”
67. VOIGT Jens TREK FACTORY RACING + 07′ 46”
68. SCHLECK Frank TREK FACTORY RACING + 07′ 46”
69. GERRANS Simon ORICA GREENEDGE + 07′ 46”
70. SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 07′ 46”
71. KEUKELEIRE Jens ORICA GREENEDGE + 07′ 46”
72. BAK Lars LOTTO-BELISOL + 07′ 46”
73. ERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM + 07′ 46”
74. SLAGTER Tom Jelte GARMIN – SHARP + 07′ 46”
75. VISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM + 07′ 46”
76. TUFT Svein ORICA GREENEDGE + 07′ 46”
77. SABATINI Fabio CANNONDALE + 07′ 46”
78. VICHOT Arthur FDJ.FR + 07′ 46”
79. DURBRIDGE Luke ORICA GREENEDGE + 07′ 46”
80. KING Benjamin GARMIN – SHARP + 07′ 46”
81. DURASEK Kristijan LAMPRE – MERIDA + 07′ 46”
82. WYNANTS Maarten BELKIN PRO CYCLING + 07′ 46”
83. SERPA José LAMPRE – MERIDA + 07′ 46”
84. DE KORT Koen TEAM GIANT-SHIMANO + 07′ 46”
85. STETINA Peter BMC RACING TEAM + 07′ 46”
86. JEANNESSON Arnold FDJ.FR + 07′ 46”
87. BIDEAU Jean-Marc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 07′ 46”
88. WYSS Marcel IAM CYCLING + 07′ 46”
89. KOREN Kristijan CANNONDALE + 07′ 46”
90. MATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 07′ 46”
91. ELMIGER Martin IAM CYCLING + 07′ 46”
92. HAUSSLER Heinrich IAM CYCLING + 07′ 46”
93. PINEAU Jérôme IAM CYCLING + 07′ 46”
94. REICHENBACH Sébastien IAM CYCLING + 07′ 46”
95. LEEZER Thomas BELKIN PRO CYCLING + 07′ 46”
96. GUILLOU Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 07′ 46”
97. LANGEVELD Sebastian GARMIN – SHARP + 07′ 46”
98. ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 07′ 46”
99. HOLLENSTEIN Reto IAM CYCLING + 07′ 46”
100. LEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 07′ 46”
101. PIMENTA COSTA MENDES José TEAM NETAPP-ENDURA + 07′ 46”
102. GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE + 07′ 46”
103. GADRET John MOVISTAR TEAM + 07′ 46”
104. VOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR + 07′ 46”
105. HUZARSKI Bartosz TEAM NETAPP-ENDURA + 07′ 46”
106. ROY Jérémy FDJ.FR + 08′ 00”
107. BODNAR Maciej CANNONDALE + 08′ 00”
108. OSS Daniel BMC RACING TEAM + 08′ 00”
109. SAGAN Peter CANNONDALE + 08′ 06”
110. WESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM + 08′ 15”
111. LADAGNOUS Matthieu FDJ.FR + 08′ 19”
112. HOWES Alex GARMIN – SHARP + 08′ 40”
113. MEIER Christian ORICA GREENEDGE + 09′ 13”
114. VOSS Paul TEAM NETAPP-ENDURA + 09′ 13”
115. QUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR + 09′ 13”
116. SMUKULIS Gatis TEAM KATUSHA + 09′ 13”
117. ROCHE Nicolas TINKOFF-SAXO + 09′ 13”
118. BUSCHE Matthew TREK FACTORY RACING + 09′ 13”
119. LOPEZ GARCIA David TEAM SKY + 09′ 13”
120. MAJKA Rafal TINKOFF-SAXO + 09′ 13”
121. TIMMER Albert TEAM GIANT-SHIMANO + 10′ 19”
122. DEGENKOLB John TEAM GIANT-SHIMANO + 10′ 19”
123. DEVENYNS Dries TEAM GIANT-SHIMANO + 10′ 19”
124. VANOTTI Alessandro ASTANA PRO TEAM + 10′ 19”
125. GRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM + 10′ 41”
124. VANOTTI Alessandro ASTANA PRO TEAM + 10′ 19”
125. GRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM + 10′ 41”
126. DELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 13′ 49”
127. TAARAMÄE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 18′ 56”
128. TOSATTO Matteo TINKOFF-SAXO + 19′ 24”
129. MORKOV Michael TINKOFF-SAXO + 19′ 24”
130. MARCATO Marco CANNONDALE + 19′ 24”
131. GERARD Arnaud BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 19′ 24”
132. FONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 19′ 24”
133. HERRADA LOPEZ Jesus MOVISTAR TEAM + 19′ 24”
134. VACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 19′ 24”
135. INTXAUSTI Benat MOVISTAR TEAM + 19′ 24”
136. COQUARD Bryan TEAM EUROPCAR + 19′ 24”
137. PICHOT Alexandre TEAM EUROPCAR + 19′ 24”
138. GENE Yohann TEAM EUROPCAR + 19′ 24”
139. BURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 21′ 38”
140. GREIPEL André LOTTO-BELISOL + 21′ 38”
141. SIEBERG Marcel LOTTO-BELISOL + 21′ 38”
142. CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 21′ 38”
143. VIVIANI Elia CANNONDALE + 21′ 38”
144. ALBASINI Michael ORICA GREENEDGE + 21′ 38”
145. TRENTIN Matteo OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 21′ 38”
146. ACEVEDO CALLE Janier Alexis GARMIN – SHARP + 21′ 38”
147. BOOM Lars BELKIN PRO CYCLING + 21′ 38”
148. VEELERS Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 21′ 38”
149. KITTEL Marcel TEAM GIANT-SHIMANO + 21′ 38”
150. EISEL Bernhard TEAM SKY + 21′ 38”
151. DEMPSTER Zakkari TEAM NETAPP-ENDURA + 21′ 38”
152. NAVARDAUSKAS Ramunas GARMIN – SHARP + 21′ 38”
153. HAYMAN Mathew ORICA GREENEDGE + 21′ 38”
154. PATE Danny TEAM SKY + 21′ 38”
155. KING Edward CANNONDALE + 21′ 38”
156. MARINO Jean Marc CANNONDALE + 21′ 38”
157. PETACCHI Alessandro OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 21′ 38”
158. KADRI Blel AG2R LA MONDIALE + 21′ 38”
159. PETIT Adrien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 21′ 38”
160. RIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE + 21′ 38”
161. KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA + 21′ 38”
162. MOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 21′ 38”
163. ROELANDTS Jurgen LOTTO-BELISOL + 21′ 38”
164. BAUER Jack GARMIN – SHARP + 21′ 38”
165. JARRIER Benoit BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 21′ 38”
166. RENSHAW Mark OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 21′ 38”
167. YATES Simon ORICA GREENEDGE + 21′ 38”
168. DE LA CRUZ MELGAREJO David TEAM NETAPP-ENDURA + 21′ 38”
169. JI Cheng TEAM GIANT-SHIMANO + 21′ 38”
170. FEILLU Romain BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 21′ 38”
171. DELAGE Mickaël FDJ.FR + 21′ 38”
172. SCHILLINGER Andreas TEAM NETAPP-ENDURA + 21′ 38”
173. BONNET William FDJ.FR + 21′ 38”
174. DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE + 21′ 38”
175. ISAICHEV Vladimir TEAM KATUSHA + 21′ 38”
176. GRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM + 21′ 38”
177. PORSEV Alexander TEAM KATUSHA + 21′ 38”
178. CIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA + 21′ 38”
179. IGLINSKIY Maxim ASTANA PRO TEAM + 21′ 38”
180. CLARKE Simon ORICA GREENEDGE + 21′ 38”
181. KLUGE Roger IAM CYCLING + 21′ 38”
182. DEMARE Arnaud FDJ.FR + 21′ 38”
183. REZA Kévin TEAM EUROPCAR + 21′ 38”

Klasyfikacja generalna:
1. GALLOPIN Tony LOTTO-BELISOL 38h 04′ 38”
2. NIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM + 01′ 34”
3. MACHADO Tiago TEAM NETAPP-ENDURA + 02′ 40”
4. FUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM + 03′ 18”
5. PORTE Richie TEAM SKY + 03′ 32”
6. KWIATKOWSKI Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 04′ 00”
7. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM + 04′ 01”
8. ROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR + 04′ 07”
9. CONTADOR Alberto TINKOFF-SAXO + 04′ 08”
10. BARDET Romain AG2R LA MONDIALE + 04′ 13”
11. COSTA Rui Alberto LAMPRE – MERIDA + 04′ 26”
12. MOLLEMA Bauke BELKIN PRO CYCLING + 04′ 36”
13. VAN DEN BROECK Jurgen LOTTO-BELISOL + 04′ 36”
14. GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 04′ 44”
15. PINOT Thibaut FDJ.FR + 05′ 06”
16. VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM + 05′ 08”
17. PÉRAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE + 05′ 11”
18. THOMAS Geraint TEAM SKY + 05′ 28”
19. TALANSKY Andrew GARMIN – SHARP + 05′ 56”
20. TROFIMOV Yury TEAM KATUSHA + 06′ 12”
21. NIEVE ITURRALDE Mikel TEAM SKY + 06′ 43”
22. FEILLU Brice BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 06′ 56”
23. TEN DAM Laurens BELKIN PRO CYCLING + 07′ 18”
24. HORNER Christopher LAMPRE – MERIDA + 07′ 46”
25. KRUIJSWIJK Steven BELKIN PRO CYCLING + 07′ 53”
26. DUMOULIN Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 08′ 08”
27. ZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING + 08′ 27”
28. KONIG Leopold TEAM NETAPP-ENDURA + 09′ 09”
29. KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM + 09′ 47”
30. MARTIN Tony OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 12′ 15”
31. SCHLECK Frank TREK FACTORY RACING + 12′ 17”
32. CANCELLARA Fabian TREK FACTORY RACING + 14′ 24”
33. BAKELANTS Jan OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 14′ 24”
34. VICHOT Arthur FDJ.FR + 16′ 28”
35. TANKINK Bram BELKIN PRO CYCLING + 17′ 32”
36. VELITS Peter BMC RACING TEAM + 18′ 40”
37. ROGERS Michael TINKOFF-SAXO + 18′ 56”
38. ROCHE Nicolas TINKOFF-SAXO + 19′ 50”
39. SAGAN Peter CANNONDALE + 20′ 11”
40. GADRET John MOVISTAR TEAM + 21′ 46”
41. GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE + 23′ 15”
42. KEUKELEIRE Jens ORICA GREENEDGE + 24′ 11”
43. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM + 25′ 12”
44. VOSS Paul TEAM NETAPP-ENDURA + 26′ 20”
45. OSS Daniel BMC RACING TEAM + 26′ 39”
46. DURASEK Kristijan LAMPRE – MERIDA + 28′ 42”
47. TERPSTRA Niki OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 30′ 02”
48. ROJAS GIL José Joaquin MOVISTAR TEAM + 30′ 53”
49. SCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM + 31′ 21”
50. SLAGTER Tom Jelte GARMIN – SHARP + 31′ 54”
51. GOLAS Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 32′ 04”
52. WESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM + 32′ 41”
53. SCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 34′ 50”
54. LEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 35′ 02”
55. RAST Gregory TREK FACTORY RACING + 35′ 25”
56. MARCATO Marco CANNONDALE + 36′ 19”
57. JEANNESSON Arnold FDJ.FR + 36′ 54”
58. ALBASINI Michael ORICA GREENEDGE + 37′ 07”
59. GERRANS Simon ORICA GREENEDGE + 37′ 30”
60. VISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM + 37′ 58”
61. ELMIGER Martin IAM CYCLING + 37′ 59”
62. MOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 38′ 34”
63. DE KORT Koen TEAM GIANT-SHIMANO + 38′ 38”
64. WYSS Marcel IAM CYCLING + 38′ 47”
65. PINEAU Jérôme IAM CYCLING + 40′ 14”
66. VALLS Rafael LAMPRE – MERIDA + 40′ 18”
67. NAVARRO GARCIA Daniel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 41′ 10”
68. SABATINI Fabio CANNONDALE + 41′ 15”
69. HAUSSLER Heinrich IAM CYCLING + 42′ 11”
70. CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 42′ 24”
71. VANMARCKE Sep BELKIN PRO CYCLING + 43′ 28”
72. LADAGNOUS Matthieu FDJ.FR + 43′ 52”
73. SERPA José LAMPRE – MERIDA + 44′ 15”
74. ROELANDTS Jurgen LOTTO-BELISOL + 44′ 45”
75. GRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM + 45′ 06”
76. LANGEVELD Sebastian GARMIN – SHARP + 45′ 14”
77. MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE + 45′ 16”
78. IZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOVISTAR TEAM + 45′ 40”
79. BODNAR Maciej CANNONDALE + 45′ 49”
80. TRENTIN Matteo OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 46′ 01”
81. IRIZAR ARRANBURU Markel TREK FACTORY RACING + 46′ 20”
82. HANSEN Adam LOTTO-BELISOL + 46′ 23”
83. DE MARCHI Alessandro CANNONDALE + 46′ 23”
84. GUILLOU Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 47′ 12”
85. OLIVEIRA Nelson LAMPRE – MERIDA + 47′ 13”
86. WYNANTS Maarten BELKIN PRO CYCLING + 47′ 56”
87. VAN SUMMEREN Johan GARMIN – SHARP + 48′ 03”
88. CLARKE Simon ORICA GREENEDGE + 48′ 57”
89. YATES Simon ORICA GREENEDGE + 49′ 01”
90. MATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 49′ 06”
91. STETINA Peter BMC RACING TEAM + 49′ 44”
92. ROY Jérémy FDJ.FR + 49′ 53”
93. VOIGT Jens TREK FACTORY RACING + 50′ 11”
94. INTXAUSTI Benat MOVISTAR TEAM + 51′ 03”
95. VOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR + 51′ 44”
96. HOLLENSTEIN Reto IAM CYCLING + 51′ 51”
97. HERRADA LOPEZ Jesus MOVISTAR TEAM + 51′ 59”
98. HUZARSKI Bartosz TEAM NETAPP-ENDURA + 52′ 01”
99. KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA + 52′ 11”
100. SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 52′ 26”
101. MINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 52′ 36”
102. KIRYIENKA Vasili TEAM SKY + 53′ 17”
103. BENNATI Daniele TINKOFF-SAXO + 53′ 23”
104. REICHENBACH Sébastien IAM CYCLING + 53′ 28”
105. KING Benjamin GARMIN – SHARP + 53′ 35”
106. BARTA Jan TEAM NETAPP-ENDURA + 53′ 53”
107. BAK Lars LOTTO-BELISOL + 54′ 14”
108. BOOM Lars BELKIN PRO CYCLING + 54′ 37”
109. BIDEAU Jean-Marc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 54′ 42”
110. DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE + 55′ 09”
111. ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 55′ 18”
112. SPILAK Simon TEAM KATUSHA + 55′ 30”
113. PAULINHO Sergio Miguel Moreira TINKOFF-SAXO + 55′ 56”
114. CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 55′ 57”
115. PORSEV Alexander TEAM KATUSHA + 56′ 13”
116. LOPEZ GARCIA David TEAM SKY + 56′ 47”
117. REZA Kévin TEAM EUROPCAR + 56′ 57”
118. COQUARD Bryan TEAM EUROPCAR + 57′ 40”
119. CURVERS Roy TEAM GIANT-SHIMANO + 57′ 59”
120. RODRIGUEZ Joaquim TEAM KATUSHA + 58′ 16”
121. DURBRIDGE Luke ORICA GREENEDGE + 58′ 44”
122. ERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM + 01h 00′ 07”
123. MOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01h 00′ 35”
124. HAYMAN Mathew ORICA GREENEDGE + 01h 01′ 08”
125. SMUKULIS Gatis TEAM KATUSHA + 01h 01′ 14”
126. PAOLINI Luca TEAM KATUSHA + 01h 01′ 27”
127. EDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01h 01′ 29”
128. DELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 01h 02′ 22”
129. PLAZA MOLINA Ruben MOVISTAR TEAM + 01h 02′ 42”
130. KADRI Blel AG2R LA MONDIALE + 01h 02′ 53”
131. TUFT Svein ORICA GREENEDGE + 01h 02′ 56”
132. LEEZER Thomas BELKIN PRO CYCLING + 01h 03′ 35”
133. MEIER Christian ORICA GREENEDGE + 01h 03′ 37”
134. VACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 01h 04′ 11”
135. KOREN Kristijan CANNONDALE + 01h 04′ 50”
136. QUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR + 01h 05′ 17”
137. GENE Yohann TEAM EUROPCAR + 01h 05′ 24”
138. PICHOT Alexandre TEAM EUROPCAR + 01h 05′ 46”
139. RENSHAW Mark OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01h 06′ 48”
140. HOWES Alex GARMIN – SHARP + 01h 07′ 17”
141. BURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 01h 08′ 07”
142. PINEAU Cedric FDJ.FR + 01h 08′ 10”
143. DEGENKOLB John TEAM GIANT-SHIMANO + 01h 08′ 58”
144. GRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM + 01h 09′ 09”
145. EISEL Bernhard TEAM SKY + 01h 09′ 33”
146. VEELERS Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 01h 10′ 50”
147. SIEBERG Marcel LOTTO-BELISOL + 01h 11′ 49”
148. PIMENTA COSTA MENDES José TEAM NETAPP-ENDURA + 01h 12′ 22”
149. TAARAMÄE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01h 12′ 48”
150. IGLINSKIY Maxim ASTANA PRO TEAM + 01h 13′ 06”
151. SCHILLINGER Andreas TEAM NETAPP-ENDURA + 01h 13′ 20”
152. ISAICHEV Vladimir TEAM KATUSHA + 01h 14′ 34”
153. KLUGE Roger IAM CYCLING + 01h 15′ 03”
154. BAUER Jack GARMIN – SHARP + 01h 15′ 35”
155. TIMMER Albert TEAM GIANT-SHIMANO + 01h 15′ 48”
156. MAJKA Rafal TINKOFF-SAXO + 01h 16′ 14”
157. TOSATTO Matteo TINKOFF-SAXO + 01h 16′ 19”
158. DEMPSTER Zakkari TEAM NETAPP-ENDURA + 01h 16′ 35”
159. BUSCHE Matthew TREK FACTORY RACING + 01h 17′ 15”
160. NAVARDAUSKAS Ramunas GARMIN – SHARP + 01h 18′ 11”
161. DEVENYNS Dries TEAM GIANT-SHIMANO + 01h 18′ 18”
162. FONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 01h 19′ 08”
163. GREIPEL André LOTTO-BELISOL + 01h 20′ 00”
164. PATE Danny TEAM SKY + 01h 20′ 04”
165. DELAGE Mickaël FDJ.FR + 01h 20′ 14”
166. MORKOV Michael TINKOFF-SAXO + 01h 20′ 17”
167. VANOTTI Alessandro ASTANA PRO TEAM + 01h 21′ 00”
168. JARRIER Benoit BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 01h 21′ 10”
169. ACEVEDO CALLE Janier Alexis GARMIN – SHARP + 01h 21′ 44”
170. GERARD Arnaud BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 01h 23′ 07”
171. FEILLU Romain BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 01h 23′ 22”
172. MARINO Jean Marc CANNONDALE + 01h 23′ 41”
173. PETACCHI Alessandro OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01h 23′ 43”
174. KITTEL Marcel TEAM GIANT-SHIMANO + 01h 24′ 22”
175. PETIT Adrien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01h 25′ 32”
176. BONNET William FDJ.FR + 01h 25′ 40”
177. DEMARE Arnaud FDJ.FR + 01h 28′ 08”
178. CIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA + 01h 28′ 48”
179. VIVIANI Elia CANNONDALE + 01h 36′ 14”
180. DE LA CRUZ MELGAREJO David TEAM NETAPP-ENDURA + 01h 36′ 26”
181. RIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE + 01h 39′ 58”
182. JI Cheng TEAM GIANT-SHIMANO + 01h 50′ 06”
183. KING Edward CANNONDALE + 01h 50′ 13”

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa