kungStefan Küng (Szwajcaria) został mistrzem Europy orlików w wyścigu ze startu wspólnego. To drugi złoty medal zawodnika, który w przyszłym sezonie będzie jeździł w BMC Racing Team.

Wyścig orlików ze startu wspólnego kończył rozgrywane w Szwajcarii mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym juniorów i orlików. Kolarze do lat 23 mieli do pokonania 12 rund po 14,4 kilometra każda. Łącznie musieli kręcić przez ponad 172 kilometry.

Po kilku próbach ataków uformowała się ucieczka w składzie: Samir Jabrayilov (Azerbejdżan), Loïc  Chetout (Francja), Matthias  Plarre (Niemcy), Alessandro Tonelli (Włochy), Sven Erik Bystrom (Norwegia), Kenneth Van Rooy (Belgia), Théry Schir (Szwajcaria), Rúben Guerreiro (Portugalia). Z peletonu próbowali kontrować Dylan Kowalski (Francja), a później Czech Michal Slegel. Ich akcje nie przyniosły jednak wymiernych skutków.

18 kilometrów przed metą na czele zostali Chetout, Tonelli, Bystrom, Van Rooy i Guerreiro. Pozostali tracili do nich 12 sekund, a peleton 40. Na ostatniej rundzie duża grupka wchłonęła harcowników. 9 kilometrów przed metą zaatakowali Anthony Turgis (Francja) i Stefan Küng (Szwajcaria). Cztery kilometry dalej dojechał do nich Włoch Iuri Filosi.

Trójka między sobą walczyła o medale. Najlepszym okazał się Stefan Küng (Szwajcaria), który zdobył drugi złoty medal na tych mistrzostwach! Srebro wywalczył Filosi, a Turgis zakończył zmagania na trzecim miejscu.

Najlepszym Polakiem okazał się Bartosz Warchoł, który zakończył rywalizację na 34. miejscu.

Wyniki:

1 149 Kueng Stefan Switzerland 04:16:05
2 79 Filosi Iuri Italy 04:16:05 m.t.
3 38 FRA1940516 Turgis Anthony France 04:16:05 m.t.
4 39 Boudat Thomas France 04:16:05 m.t.
5 35 Manninen Matti Finland 04:16:05 m.t.
6 18 Benoot Tiesj Belgium 04:16:05 m.t.
7 75 Bertazzo Liam Italy 04:16:05 m.t.
8 96 Enger Sondre Holst Norway 04:16:05 m.t.
9 150 Bohli Tom Switzerland 04:16:05 m.t.
10 49 Herklotz Silvio Germany 04:16:05 m.t.
11 85 Feiereisen Kevin Luxembourg 04:16:05 m.t.
12 168 Shumov Nikolai Belarus 04:16:05 m.t.
13 64 Roosen Timo Netherlands 04:16:05 m.t.
14 147 Lienhard Fabian Switzerland 04:16:05 m.t.
15 22 Turek Daniel Czechrepublic 04:16:05 m.t.
16 83 Šiškevičius Paulius Lithuania 04:16:05 m.t.
17 67 Wilson Jack Ireland 04:16:05 m.t.
18 19 Meurisse Xandro Belgium 04:16:05 m.t.
19 105 Ferreira Ricardo Portugal 04:16:05 m.t.
20 77 Simion Paolo Italy 04:16:05 m.t.
21 15 De Tier Floris Belgium 04:16:05 m.t.
22 50 Vogt Mario Germany 04:16:05 m.t.
23 167 Riabushenko Aleksandr Belarus 04:16:05 m.t.
24 145 Magnusson Kim Sweden 04:16:05 m.t.
25 159 Dzhus Volodymyr Ukraine 04:16:05 m.t.
26 157 Budyak Anatoliy Ukraine 04:16:05 m.t.
27 62 Kerkhof Tim Netherlands 04:16:05 m.t.
28 14 Teuns Dylan Belgium 04:16:05 m.t.
29 93 Røinås Fridtjof Norway 04:16:05 m.t.
30 116 Savitsky Ivan Russia 04:16:05 m.t.
31 42 Chetout Loic France 04:16:05 m.t.
32 148 Chavanne Gabriel Switzerland 04:16:14 9
33 78 Moscon Gianni Italy 04:16:18 13
34 98 Warchol Bartosz Pologne 04:16:19 14
35 17 Vliegen Loic Belgium 04:16:25 20
36 33 Nisu Oskar Estonia 04:16:32 27
37 123 Malovec Lubos Slovakia 04:16:32 27
38 11 Jabrayilov Samir Azerbaijan 04:16:34 29
39 152 Pellaud Simon Switzerland 04:16:37 32
40 109 Reis Rafael Portugal 04:16:37 32
41 4 Wachter Alexander Austria 04:16:37 32
42 97 Stosz Patryk Pologne 04:16:37 32
43 88 Rusnac Maxim Moldova 04:16:37 32
44 76 Zurlo Federico Italy 04:16:39 34
45 118 Yatsevich Kirill Russia 04:16:39 34
46 126 Katrasnik Gasper Slovenia 04:16:52 47
47 37 Jauregui Quentin France 04:17:02 57
48 107 Guerreiro Rúben Portugal 04:17:02 57
49 73 Tonelli Alessandro Italy 04:17:51 1:46
50 46 Buchmann Emanuel Germany 04:17:51 1:46
51 41 Ledanois Kevin France 04:17:53 1:48
52 94 Eiking Odd Christian Norway 04:19:03 2:58
53 90 Jansen Amund Grøndahl Norway 04:19:03 2:58
54 92 Bystrøm Sven Erik Norway 04:19:03 2:58
55 106 Silva Joaquim Portugal 04:19:28 3:23
56 60 Brusselman Twan Netherlands 04:19:28 3:23
57 165 Piasetski Aliaksandr Belarus 04:19:28 3:23
58 111 Voicu Andrei Romania 04:19:34 3:29
59 104 Coutinho Leonel Portugal 04:19:34 3:29
60 34 Nõmmela Aksel Estonia 04:19:34 3:29
61 48 Süßemilch Eric Germany 04:19:34 3:29
62 61 Groenewegen Dylan Netherlands 04:19:34 3:29
63 24 Hampl Petr Czechrepublic 04:19:34 3:29
64 87 Raileanu Cristian Moldova 04:19:34 3:29
65 89 Tanovitchi Nicolai Moldova 04:19:34 3:29
66 81 Neilands Krists Latvia 04:19:34 3:29
67 110 Ribeiro Carlos Portugal 04:19:34 3:29
68 28 Jeret Timmo Estonia 04:19:34 3:29
69 102 Mickiewicz Tomasz Pologne 04:19:34 3:29
70 23 Dvorsky David Czechrepublic 04:19:34 3:29
71 129 Razingar Matej Slovenia 04:19:34 3:29
72 36 Paajanen Mikko Finland 04:19:34 3:29
73 114 Grigoriev Alexander Russia 04:19:34 3:29
74 100 Franczak Wojciech Pologne 04:19:34 3:29
75 25 Zechmeister Tomas Czechrepublic 04:19:34 3:29
76 27 Schlegel Michal Czechrepublic 04:19:34 3:29
77 65 Slik Ivar Netherlands 04:19:34 3:29
78 99 Brozyna Piotr Pologne 04:19:34 3:29
79 47 Denz Nico Germany 04:19:34 3:29
80 70 Mccarthy Eoin Ireland 04:19:34 3:29
81 112 Nych Artem Russia 04:19:34 3:29
82 117 Mamykin Matvey Russia 04:19:34 3:29
83 161 Klepikov Illya Ukraine 04:19:34 3:29
84 158 Marlen Zmorka Ukraine 04:19:34 3:29
85 21 Sisr Frantisek Czechrepublic 04:19:34 3:29
86 113 Foliforov Alexander Russia 04:19:34 3:29
87 95 Svendsen Oskar Norway 04:19:34 3:29
88 45 Schachmann Maximilian Germany 04:19:34 3:29
89 7 Großschartner Felix Austria 04:19:34 3:29
90 68 Dunne Conor Ireland 04:19:34 3:29
91 43 Sarreau Marc France 04:19:34 3:29
92 40 Kowalski Dylan France 04:19:34 3:29
93 146 Schir Thery Switzerland 04:22:04 5:59
94 51 Plarre Matthias Germany 04:23:46 7:41
95 119 Baska Erik Slovakia 04:23:46 7:41
96 115 Kustadinchev Roman Russia 04:24:18 8:13
97 16 Van Rooy Kenneth Belgium 04:24:56 8:51
98 82 Vosekalns Andris Latvia 1 Tr
99 80 Liepins Emils Latvia 1 Tr
100 31 Martin Laas Estonia 1 Tr
101 66 Stewart Daniel Ireland 1 Tr
102 44 Nareklishvili Giorgi Georgia 2 Tr
103 138 Camacho Del Fresno Juan Spain 4 Tr
104 160 Zubenko Mykyta Ukraine 4 Tr
105 166 Dubouski Vladzislan Belarus 4 Tr
106 154 Fethullah Kose Turkey 5 Tr
107 52 Vrochidis Alexandros Greece 6 Tr

Wycofani:
151 Spengler Lukas Switzerland
142 Höög Gustav Sweden
1 Xhuliano Kamberaj Albania
130 Novak Domen Slovenia
125 Pibernik Luka Slovenia
74 Mareczko Jakub Italy
141 Fåglum Karlsson Marcus Sweden
13 Vanreyten Joachim Belgium
162 Polykarpov Mykhailo Ukraine
91 Vangstad Andreas Norway
155 Rasim Reis Turkey
135 Garcia Rus Francisco Spain
131 Rucigaj Ziga Slovenia
127 Korosek Rok Slovenia
2 Marildo Yzeiraj Albania
156 Fredyuk Volodymyr Ukraine
55 Ioannidis Nikolaos Greece
54 Farantakis Stylianos Greece
153 Serkan Balkan Turkey
12 Isgandarov Tural Azerbaijan
63 Lammertink Steven Netherlands
169 Turchi Luc Luxembourg
30 Räim Mihkel Estonia
101 Kaczmarek Jakub Pologne
124 Taragel Filip Slovakia
120 Dasko Mario Slovakia
143 Kastemyr Pontus Sweden
58 Spanopoulos Ioannis Greece
128 Kovacic Luka Slovenia
59 Bakker Dennis Netherlands
29 Puntso Endrik Estonia
86 Hübsch Michel Luxembourg
121 Duben Martin Slovakia
122 Malik Robert Slovakia
103 Rekita Szymon Pologne

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net