Detko finisz.Zawodnik drużyny DHL-Author, Artur Detko został zwycięzcą 1 etapu oraz liderem wyścigu Pomerania Tour.

Od początku etapu dochodziło do licznych ataków. Uciec próbował m.in. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat), zwycięzca sobotniego prologu. Jednak peleton nie pozwolił mu na to.

Po minięciu 50 kilometrów ta sztuka udała się trzem kolarzom: Mateuszowi Taciakowi (Mróz Action Uniqa), liderowi ProLigi, Radosławowi Romanikowi (DHL-Author) oraz Bartłomiejowi Matysiakowi (CCC Polsat). Przez większość etapu ich przewaga wynosiła ok. 2 minut.

Trójka śmiałków została jednak doścignięta na ostatniej rundzie na ulicach Przywidzna.

Wtedy to z peletonu zaatakowało ośmiu kolarzy: Damian Walczak i Artur Detko (DHL Author), Tomasz Smoleń i Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice), Jacek Morajko i Piotr Osiński (Mróz Action Uniqa),  Sławomir Kohut (Weltour-Ziemia Brzeska) oraz Piotr Krajewski (Polska BGŻ).

Gdy do mety pozostało 5 kilometrów ich przewaga wynosiła minutę i stało się jasne, że zwycięzca zostanie wyłoniony właśnie z tej grupy.

Na finiszu najszybszy okazał się Artur Detko (DHL-Author), który pokonał Tomasza Smolenia oraz Piotra Krajewskiego.

Liderem klasyfikacji generalnej został etapowy zwycięzca, który wyprzedza Smolenia oraz Morajkę.

Poprzedni artykułWyniki Tour de France, 8 etap, kat. GT, 04-26.07.2009
Następny artykułOscar Pereiro wycofał się z TdF
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments