Wyniki 6 etapu z dnia 09.07.2009, Girona – Barcelona, dystans 181,5 km

1 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 4:21:33
2 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
4 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
5 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
6 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha
7 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC
8 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
9 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto
10 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank
11 Andreas Klöden (Ger) Astana
12 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
13 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
14 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
15 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step
16 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC
17 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
18 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC
19 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
20 Levi Leipheimer (USA) Astana
21 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
22 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
23 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana
24 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream
25 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank
26 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
27 Lance Armstrong (USA) Astana
28 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne
29 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC
30 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team
31 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux
32 Oscar Pereiro Sio (Spa) Caisse d’Epargne
33 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream
34 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream
35 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC
36 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream
37 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
38 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank
39 Christian Knees (Ger) Team Milram
40 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC
41 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
42 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
43 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC
44 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step 0:00:09
45 Peter Velits (Svk) Team Milram
46 Romain Feillu (Fra) Agritubel
47 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana
48 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 0:00:15
49 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 0:00:39
50 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano
51 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:00:46
52 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne
53 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 0:00:50
54 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas
55 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank
56 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux
57 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC
58 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
59 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
60 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto
61 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale
62 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne
63 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux
64 Brice Feillu (Fra) Agritubel
65 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana
66 Marcus Fothen (Ger) Team Milram
67 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
68 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
69 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:00:58
70 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
71 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne
72 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
73 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
74 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
75 Denis Menchov (Rus) Rabobank 0:01:02
76 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:10
77 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom
78 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne
79 Christophe Moreau (Fra) Agritubel
80 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank
81 Jérôme Coppel (Fra) Française des Jeux
82 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
83 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
84 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
85 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel
86 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
87 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream
88 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
89 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
90 Frederik Willems (Bel) Liquigas
91 Steven de Jongh (Ned) Quick Step
92 Peter Wrolich (Aut) Team Milram 0:01:18
93 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne
94 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank
95 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne
96 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 0:01:21
97 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:23
98 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram
99 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:29
100 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:01:32
101 David Lelay (Fra) Agritubel 0:01:37
102 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
103 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC
104 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream
105 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 0:01:55
106 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
107 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi
108 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
109 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team
110 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank
111 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank
112 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
113 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
114 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi
115 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom
116 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
117 Eduardo Gonzalo Ramirez (Spa) Agritubel
118 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
119 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
120 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team
121 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
122 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto
123 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
124 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
125 Brian Vandborg (Den) Liquigas
126 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
127 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana
128 Grégory Rast (Swi) Astana
129 David Loosli (Swi) Lampre – NGC
130 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto
131 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
132 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC
133 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:12
134 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
135 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale
136 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 0:02:34
137 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 0:02:42
138 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 0:05:17
139 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
140 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Caisse d’Epargne
141 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 0:06:55
142 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
143 Sébastien Joly (Fra) Française des Jeux
144 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
145 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
146 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom
147 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto
148 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom
149 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
150 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom
151 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom
152 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team
153 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux
154 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team
155 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team
156 Tom Boonen (Bel) Quick Step
157 Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel – Euskadi
158 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
159 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 0:08:14
160 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
161 Angelo Furlan (Ita) Lampre – NGC
162 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto
163 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux
164 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC
165 Stef Clement (Ned) Rabobank
166 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
167 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha
168 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom
169 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha
170 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream
171 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:10:14
172 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
173 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano
174 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
175 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 0:13:14
176 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano 0:15:58
177 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
Sprint 1 – Lloret De Mar, km. 64.0
1 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 6 pts
2 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
3 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 2
Sprint 2 – Sant Pol De Mar, km. 85.5
1 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 6 pts
2 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 4
3 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2
Sprint 3 – Cardedeu, km. 132.5
1 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 6 pts
2 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 4
3 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 2
Finish – Barcelone
1 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 35 pts
2 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 30
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 26
4 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 24
5 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 22
6 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 20
7 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 19
8 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 18
9 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 17
10 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 16
11 Andreas Klöden (Ger) Astana 15
12 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 14
13 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 13
14 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 12
15 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 11
16 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 10
17 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 9
18 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 8
19 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 7
20 Levi Leipheimer (USA) Astana 6
21 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 5
22 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 4
23 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 3
24 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 2
25 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 1
Premia górska 1 – Côte de Sant Feliu de Guixols, km. 32.0
1 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 3 pts
2 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 2
3 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 1
Mountain 2 – Côte de Tossa de Mar, km. 55.0
1 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 3 pts
2 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 2
3 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 1
Mountain 3 – Côte de Sant Vicenc de Montalt, km. 98.0
1 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4 pts
2 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 3
3 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 2
4 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 1
Mountain 4 – Collsacreu, km. 110.0
1 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4 pts
2 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 3
3 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 2
4 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 1
Mountain 5 – Côte de la Conreria, km. 159.0
1 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 3 pts
2 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 2
3 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1
Młodzieżowcy na 6 etapie
1 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 4:21:33
2 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
3 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
4 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
5 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
6 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC
7 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
8 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto
9 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC
10 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
11 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:00:09
12 Romain Feillu (Fra) Agritubel
13 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:00:46
14 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:00:50
15 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:00:58
16 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha
17 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC
18 Jérôme Coppel (Fra) Française des Jeux 0:01:10
19 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
20 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:01:32
21 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 0:01:37
22 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:01:55
23 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
24 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto
25 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC
26 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Caisse d’Epargne 0:05:17
27 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 0:06:55
28 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom
29 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom
30 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
31 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 0:08:14
32 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC
33 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
34 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:10:14
35 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream
36 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 0:15:58
Most combative
1 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream
Drużyny na etapie
1 Liquigas 13:04:39
2 Team Saxo Bank
3 Astana
4 AG2R-La Mondiale
5 Caisse d’Epargne
6 Team Columbia – HTC
7 Team Milram
8 Garmin – Slipstream
9 Quick Step 0:00:09
10 Cervelo Test Team 0:00:15
11 Team Katusha 0:00:46
12 Silence – Lotto 0:00:50
13 Lampre – N.G.C 0:00:58
14 Francaise Des Jeux 0:01:40
15 Rabobank 0:01:52
16 Agritubel 0:01:57
17 Cofidis Le Credit En Ligne 0:02:58
18 Skil-Shimano 0:03:14
19 Euskaltel – Euskadi 0:04:02
20 Bbox Bouygues Telecom 0:04:37
Klasyfikacja generalna po 6 etapie
1 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 19:29:22
2 Lance Armstrong (USA) Astana
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 0:00:19
4 Andreas Klöden (Ger) Astana 0:00:23
5 Levi Leipheimer (USA) Astana 0:00:31
6 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 0:00:38
7 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 0:00:52
8 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream 0:01:16
9 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:01:22
10 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 0:01:29
11 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:01:31
12 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 0:01:36
13 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas
14 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:41
15 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana
16 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 0:01:45
17 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 0:02:03
18 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 0:02:16
19 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:02:17
20 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 0:02:28
21 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 0:02:32
22 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 0:02:43
23 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 0:02:44
24 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank 0:02:55
25 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Slipstream 0:02:56
26 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 0:02:59
27 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team
28 Oscar Pereiro Sio (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:03
29 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana 0:03:11
30 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
31 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:03:12
32 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:13
33 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:03:16
34 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 0:03:17
35 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne
36 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 0:03:18
37 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d’Epargne
38 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 0:03:33
39 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:03:41
40 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia – HTC
41 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team 0:03:43
42 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 0:03:44
43 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 0:03:51
44 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank 0:03:54
45 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne
46 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 0:04:03
47 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:04
48 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step
49 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d’Epargne 0:04:07
50 Stuart O’Grady (Aus) Team Saxo Bank 0:04:18
51 Brian Vandborg (Den) Liquigas 0:04:20
52 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:24
53 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:31
54 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:04:32
55 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 0:04:35
56 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:04:36
57 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 0:04:37
58 Frederik Willems (Bel) Liquigas 0:04:42
59 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale
60 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 0:04:45
61 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 0:04:48
62 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 0:04:51
63 Christophe Le Mevel (Fra) Française des Jeux 0:04:54
64 Denis Menchov (Rus) Rabobank
65 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team 0:05:00
66 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre – NGC 0:05:02
67 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 0:05:04
68 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:05:06
69 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:11
70 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
71 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:13
72 Jérémy Roy (Fra) Française des Jeux
73 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:05:14
74 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:05:18
75 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:20
76 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne
77 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank 0:05:22
78 Jérôme Coppel (Fra) Française des Jeux 0:05:27
79 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:05:31
80 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 0:05:32
81 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 0:05:33
82 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 0:05:46
83 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:50
84 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:54
85 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:05:58
86 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
87 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:06:04
88 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank
89 Sebastian Lang (Ger) Silence – Lotto 0:06:07
90 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:06:08
91 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:06:17
92 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
93 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:06:18
94 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:06:25
95 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 0:06:26
96 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream
97 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:06:38
98 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:06:44
99 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 0:06:59
100 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 0:07:00
101 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 0:07:01
102 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:07:04
103 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel 0:07:09
104 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:07:21
105 David Lelay (Fra) Agritubel 0:07:23
106 Johan Van Summeren (Bel) Silence – Lotto 0:07:27
107 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:07:31
108 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 0:07:34
109 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 0:07:46
110 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d’Epargne 0:07:54
111 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:07:59
112 Christophe Moreau (Fra) Agritubel 0:08:04
113 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:08:05
114 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:08:08
115 David Loosli (Swi) Lampre – NGC 0:08:10
116 Pierrick Fedrigo (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:08:13
117 Matthew Lloyd (Aus) Silence – Lotto 0:08:14
118 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Caisse d’Epargne 0:08:23
119 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:08:26
120 Eduardo Gonzalo Ramirez (Spa) Agritubel 0:08:30
121 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel 0:08:34
122 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel 0:08:35
123 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 0:08:49
124 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:08:50
125 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence – Lotto 0:09:06
126 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 0:09:29
127 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream 0:09:54
128 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 0:10:02
129 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
130 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 0:10:04
131 Romain Feillu (Fra) Agritubel 0:10:16
132 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 0:10:17
133 Laurens ten Dam (Ned) Rabobank 0:10:52
134 Peter Wrolich (Aut) Team Milram
135 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:11:04
136 Grégory Rast (Swi) Astana 0:11:07
137 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 0:11:16
138 Tom Boonen (Bel) Quick Step 0:11:20
139 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team 0:11:22
140 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team 0:11:25
141 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:11:35
142 Benoït Vaugrenard (Fra) Française des Jeux 0:11:45
143 Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:11:52
144 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 0:11:57
145 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 0:12:03
146 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC 0:12:04
147 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 0:12:30
148 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 0:12:43
149 Daniele Righi (Ita) Lampre – NGC 0:12:45
150 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:13:22
151 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:13:43
152 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 0:13:44
153 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 0:13:48
154 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:13:52
155 Sébastien Joly (Fra) Française des Jeux 0:14:12
156 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:14:15
157 Stef Clement (Ned) Rabobank 0:14:29
158 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 0:14:31
159 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 0:14:46
160 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:14:51
161 Charles Wegelius (GBr) Silence – Lotto 0:15:04
162 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 0:15:39
163 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:15:41
164 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 0:16:11
165 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 0:16:17
166 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 0:17:49
167 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha 0:17:57
168 Angelo Furlan (Ita) Lampre – NGC 0:18:54
169 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream 0:19:21
170 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence – Lotto 0:20:23
171 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:21:23
172 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 0:22:13
173 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team 0:22:25
174 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 0:22:49
175 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:24:05
176 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 0:24:42
177 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano 0:25:06
Klasyfikacja punktowa
1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 106 pts
2 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 105
3 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 66
4 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 54
5 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 53
6 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 53
7 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 47
8 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 41
9 Romain Feillu (Fra) Agritubel 39
10 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 36
11 Andreas Klöden (Ger) Astana 34
12 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 34
13 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 34
14 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 32
15 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 31
16 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step 31
17 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 30
18 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 30
19 Angelo Furlan (Ita) Lampre – NGC 29
20 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC 28
21 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano 26
22 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 25
23 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 24
24 George Hincapie (USA) Team Columbia – HTC 24
25 Cadel Evans (Aus) Silence – Lotto 23
26 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas 22
27 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 21
28 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 21
29 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 20
30 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 20
31 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha 20
32 Alessandro Ballan (Ita) Lampre – NGC 19
33 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram 19
34 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 19
35 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 18
36 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 18
37 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano 18
38 Kenny Robert van Hummel (Ned) Skil-Shimano 18
39 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 15
40 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana 15
41 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 15
42 Stef Clement (Ned) Rabobank 14
43 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 14
44 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 14
45 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 14
46 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 13
47 Saïd Haddou (Fra) BBOX Bouygues Telecom 13
48 Marcin Sapa (Pol) Lampre – NGC 12
49 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 12
50 Levi Leipheimer (USA) Astana 11
51 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step 11
52 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 11
53 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 11
54 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 10
55 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 10
56 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 10
57 Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel – Euskadi 10
58 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 9
59 Lance Armstrong (USA) Astana 8
60 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC 8
61 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia – HTC 5
62 Tom Boonen (Bel) Quick Step 5
63 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
64 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 4
65 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 4
66 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 4
67 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 4
68 Yauheni Hutarovich (Blr) Française des Jeux 4
69 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 3
70 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 3
71 Steven de Jongh (Ned) Quick Step 3
72 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Astana 2
73 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank 1
74 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank 1
75 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha 1
76 Michael Rogers (Aus) Team Columbia – HTC 1
Klasyfikacja górska
1 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 14 pts
2 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 9
3 David Millar (GBr) Garmin – Slipstream 8
4 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 8
5 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 6
6 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux 6
7 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano 6
8 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 5
9 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
10 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 4
11 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 3
12 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 3
13 Marcus Fothen (Ger) Team Milram 3
14 Thomas Voeckler (Fra) BBOX Bouygues Telecom 3
15 David Zabriskie (USA) Garmin – Slipstream 2
16 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 2
17 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 2
18 Laurent Lefevre (Fra) BBOX Bouygues Telecom 2
19 Bradley Wiggins (GBr) Garmin – Slipstream 1
20 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 1
21 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit en Ligne 1
22 Stef Clement (Ned) Rabobank 1
23 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 1
Klasyfikacja młodzieżowa
1 Tony Martin (Ger) Team Columbia – HTC 19:30:14
2 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:00:39
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0:00:44
4 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:00:49
5 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:02:20
6 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:02:24
7 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:25
8 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia – HTC 0:02:41
9 Peter Velits (Svk) Team Milram 0:03:44
10 Nikolai Troussov (Rus) Team Katusha 0:03:53
11 Greg Van Avermaet (Bel) Silence – Lotto 0:03:59
12 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram 0:04:19
13 Jérôme Coppel (Fra) Française des Jeux 0:04:35
14 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank 0:04:39
15 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 0:05:16
16 Mickael Delage (Fra) Silence – Lotto 0:05:34
17 Simon Spilak (Slo) Lampre – NGC 0:06:08
18 Thierry Huppond (Fra) Skil-Shimano 0:06:39
19 Brice Feillu (Fra) Agritubel 0:07:13
20 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:07:16
21 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Caisse d’Epargne 0:07:31
22 Maxime Bouet (Fra) Agritubel 0:07:34
23 Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC 0:07:57
24 Pierre Rolland (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:07:58
25 Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano 0:08:37
26 Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team 0:09:10
27 Romain Feillu (Fra) Agritubel 0:09:24
28 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:10:12
29 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 0:10:24
30 Yukiya Arashiro (Jpn) BBOX Bouygues Telecom 0:12:52
31 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre – NGC 0:13:39
32 Yury Trofimov (Rus) BBOX Bouygues Telecom 0:13:59
33 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 0:15:19
34 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 0:15:25
35 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano 0:20:31
36 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano 0:23:50
Klasyfikacja drużynowa
1 Astana 56:54:18
2 Team Saxo Bank 0:02:33
3 Team Columbia – HTC 0:02:45
4 Garmin – Slipstream 0:03:05
5 Liquigas 0:04:26
6 Cervelo Test Team 0:05:40
7 Team Milram 0:06:33
8 Quick Step 0:06:42
9 AG2R-La Mondiale 0:06:46
10 Caisse d’Epargne 0:06:57
11 Team Katusha 0:07:22
12 Silence – Lotto 0:07:41
13 Francaise Des Jeux 0:09:09
14 Cofidis Le Credit En Ligne 0:09:10
15 Rabobank 0:09:19
16 Lampre – N.G.C 0:09:22
17 Euskaltel – Euskadi 0:09:36
18 Agritubel 0:10:45
19 Skil-Shimano 0:13:22
20 Bbox Bouygues Telecom 0:14:11