Pomerania TourIV Uliczne Kryterium Kolarskie o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska, które odbędzie się w piątek 10 lipca o godzinie 18:30 rozpocznie wyścig Pomerania Tour.

Start kryterium nastąpi na Długim Targu w Gdańsku. W tym roku po raz pierwszy kryterium będzie zarazem prologiem do Pomerania Tour. Wyścig ten odbędzie się na malowniczych terenach Kaszub. I etap o długości 165 km rozpocznie się w Straszynie z metą w Przywidzu. II etap o długości 170 km będzie rozgrywany ze startem i metą w Kartuzach.

Gdańsk już czwarty rok z rzędu gości u siebie wszystkich najlepszych kolarzy naszego kraju oraz zaproszone grupy z zagranicy. Należy podkreślić, że poprzednie edycje kryterium okazały się wielkim sukcesem co podkreślały nie tylko władze Polskiego Związku Kolarskiego oraz przedstawiciele mediów i sponsorów, ale przede wszystkim sympatycy dwóch kółek z całego Trójmiasta. Można dodać, iż w Polsce tylko w centrach dwóch dużych miast rozgrywane są takie zawody i są to właśnie Gdańsk i Kraków.

W tym roku oprócz wszystkich najlepszych grup polskich zobaczymy grupy z Niemiec i Ukrainy. W wyścigu udział wezmą m.in. aktualny mistrz Polski Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice), lider Pro-Ligi Mateusz Taciak (Mróz Action Uniqa), zwycięzca królewskiego etapu na Tour de Pologne Marek Rutkiewicz (DHL-Author), Dariusz Baranowski uczestnik Tour de France, Giro d’Italia i Vuelta a Espana i wielu innych światowej klasy kolarzy.

Gdańskie kryterium będzie miało charakter show mającego na celu propagowanie kolarstwa wśród jak największej ilości miłośników dwóch kółek. W tym roku podczas kryterium zostaną wyłonieni liderzy poszczególnych klasyfikacji wyścigu Pomerania Tour: indywidualnej – MRÓZ S.A., górskiej – Active Jet i najaktywniejszego – CCC.

Mieszkańcy grodu nad Motławą będą mogli zobaczyć na wyciągnięcie ręki najlepszych zawodników w kraju oraz obserwować ich walkę podczas 50-krotnego przejazdu przez gdańską starówkę.

Na wyścig Pomerania Tour zaprasza wszystkich mieszkańców Miasto Gdańsk, Gmina Pruszcz Gdański, Gmina Przywidz, Starostwo i Miasto Kartuzy oraz dyrektor wyścigu Piotr Kosmala.

Program wyścigu:

Prolog – Gdańsk, Długi Targ, piątek 10 lipca godz. 18:30
IV Uliczne Kryterium Kolarskie o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska

I Etap – sobota 11 lipca godz. 11.00
Straszyn – Przywidz 165 km

II Etap – niedziela 12 lipca godz. 11.00
Kartuzy – Kartuzy 170 km

Lista ekip
1. Mróz Action Uniqa
2. CCC Polsat Polkowice
3. DHL Author
4. Legia Felt
5. Cartusia
6. Mostostal Puławy
7. Utensil Nord
8. TC Chrobry Felt Głogów
9. Reprezentacja Polski
10. ISD – Ukraina
11. Passau – Niemcy
12. Issac – Niemcy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments